Diváci odchádzali  spokojní, šláger splnil ich očakávanie

Pozornosť 6. kola WHIL sa sústredila do našej Mestskej športovej haly na súboj popredných tímov oboch krajín. Tretiu porážku v tohtoročnom ročníku medzinárodnej interligy utrpela Poruba v sobotu v Šali, keď nezvládla druhý polčas v stretnutí. Po vyrovnanom priebehu v prvých tridsiatich minútach chemičky odskočili v druhej časti, až na rozdiel ôsmich gólov. Poruba síce manko ku koncu stretnutia skorigovala, nakoniec si však cenné body pripísali naše dievčatá. Ostravský celok zaknihoval prvé zakopnutie na ihrisku súpera a nenadviazal na výhry zo Zlína a Prešova. Duel súperov z hornej polovičky tabuľky priniesol výbornú hádzanú a dôležité body pre zverenkyne trénera Lukačina. Šalianky sa posunuli na 2. priečku o skóre za Iuventu, s ktorou ako jediné dva tímy majú v aktuálnej sezóne stopercentnú bilanciu.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 30:25(15:15)

Pred už tradične výbornou diváckou kulisou, bohatú gólovú nádielku načala už v úvodnej minúte z krídla Pócsiková, ale hosťujúci kolektív (s piatimi Slovenkami v zostave) vyrovnal Rechtorisovou a po dvoch góloch Kostelnej sa dostal v 4. minúte aj do vedenia 2:3. Šalianky, ktoré sú zatiaľ vo WHIL bez bodovej straty, sa ťažšie rozbiehali, urobili niekoľko chýb v rozohrávke, čo hostky najmä najlepšou strelkyňou zápasu Kostelnou (v prvom dejstve strelila 7 gólov) okamžite trestali a po štvrťhodine už viedli rozdielom troch gólov 6:9. Do útoku zavelila Veselková s Klučkovou a po ich presných zásahoch Duslo vyrovnalo na 9:9. Šaľa spresnila nielen hru, ale začalo sa hráčkam strelecky dariť (presadzovala sa aj Trochtová na pivote), a tak až do konca polčasu sa hrala vyrovnaná hádzaná. Po obrátke zaplo Duslo na vyššie obrátky a po góloch Königovej a Bujnochovej viedlo v 36. min. už rozdielom štyroch gólov 20:16. Domáce hráčky si dali v obrane väčší pozor na kanonierku Kostelnú (v druhom polčase pridala len 2 góly), a tak sa hostky proti výbornej Krebs iba ťažko strelecky presadzovali. V 40. min. síce Rechtorisovou znížili na rozdiel dvoch gólov (22:20), ale to bolo z ich strany v tomto dôležitom dueli všetko. Z protiútoku pridala Bahýlová ďalší gól do siete slabšie chytajúcich brankárok Sokola a keď sa k nej gólovo pridali aj ďalšie šalianske hráčky Tulipánová, Blehová a najmä Trochtová (strelila 7 gólov), v 51. min. už viedlo Duslo 28:21. Tréner Sokola Peter Olšavský sa snažil preskupením postov otupiť domácu ofenzívu, ale výborne hrajúce domáce hráčky spokojnému a vďačnému obecenstvu splnili aj posledné želanie. Po dvoch góloch Pócsikovej sa dočkali  vytúženej tridsiatky a pripravili hostkám prvú prehru na palubovke súpera. Chemičkám už nestálo nič v ceste len poďakovať sa verným  fanúšikom za podporu a vykonať spoločnú, už tradičnú bodku za očakávaným šlágrom 6. kola WHIL. Aj napriek pozápasovej nespokojnosti trénera Poruby s druhým polčasom, zanechali „Sokolky“ v Šali veľmi dobrý a sympatický dojem. Po päťgólovom víťazstve s Porubou zostalo Duslo Šaľa v súťaži spolu s Michalovcami jedinými družstvami, ktoré ešte nestratili v doterajšom priebehu ani bod, čo teší pred dôležitým duelom ďalšieho kola, kedy pocestujú na horúcu pôdu do Mostu.

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: „Trúfam si tvrdiť, že v prvom polčase boli o niečo lepším týmom. Ale dostali sme zbytočne moc gólov. V druhom som dievčatá nabádal, aby nadviazali na výkon z prvého polčasu. To sa nám ale vôbec nepodarilo. Naša obrana už tak dobre nepracovala, pridala sa aj sterilita a nemohúcnosť v útočnej činnosti. Prestali sme byť efektívni a náš herný prejav pôsobil alibistický. Hlavne z pohľadu hodnotenia hry spojok, ktoré sa báli ísť do zakončenia a Alica Kostelná zostala v tomto osamotená. Nechápem to, že sme nechodili do zakončenia. Nedarilo sa ani našim brankárkam, ktoré mali málo zákrokov. Zlyhali sme v maličkostiach. Keď už sme sa aj dostali do koncovky, prišla zbytočná technická chyba. Náš výkon nebol v druhom polčase vôbec dobrý.“

Michal Lukačin, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „V dôležitom súboji o miesta o popredné miesta v tabuľke bol súboj vyrovnaný iba v prvom polčase. Po obrátke sme sa dostali rýchlo do vedenia a súperovi sme odskočili viac krát na rozdiel 3-4 gólov. Dievčatám musím poďakovať za výborný výkon, najmä v druhom polčase, ktorého výsledkom bolo víťazstvo, ako aj cenný a dôležitý dvojbodový zisk, ktorý nás udržal v tabuľke medzi najlepšími.“

DUSLO: Haládiková, Krebs - Bujnochová 2, I. Bahýlová 1, Trochtová 5, Klučková 5/2, Königová 2, Pócsiková 7, Rácková, Tulipánová 2, Perczeová, Lencsésová, Špendlová, Veselková 3, Blehová 3, Tisajová.

Poruba: Kostelná 9/2, Rechtorisová 6, Tomášechová, Minarčíková a Konečná po 3, atď.

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 680 divákov