HRAŤ LEN POLČAS NESTAČÍ

V Michalovciach mali možnosť vidieť diváci šláger kola, ktorý dramatickosťou naplnil ich očakávania len v prvom polčase. Najsilnejší slovenský súper Duslo Šaľa hrýzol a potrápil majstra len v prvom polčase. Potom herne skolaboval. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 9.kola spoločnej česko-slovenskej súťaže doma nad Šaľou vysoko 37:26 a pripísali si na konto ďalšie dva body, vďaka čomu neohrozene vedú tabuľku.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 37:26 (14:12)

V repríze ostatnej finálovej série slovenského play-off sa v prvom polčase hrala vyrovnaná hádzaná, v ktorej sa družstvá naťahovali o každý jeden gól. Skóre duelu otvorila úspešne realizovanou sedmičkou Klučková. Na jej presný zásah odpovedala Dubovcová a keď sa v šiestej minúte presne trafila aj Wollingerová, Iuventa viedla 2:1. Michalovčanky boli vo vedení aj v štrnástej minúte, kedy dvoma gólmi v rade otočili z 3:4 na 5:4. Tímy sa aj naďalej striedali vo vedení. Šaľa vyhrávala po góle Trochtovej 6:5, Iuventa zase po presnom zásahu Holešovej 8:7 v devätnástej minúte. Michalovce vyhrávali aj v 26. minúte 12:11 a po ich následnom góle si tréner Lukačín za stavu 11:13 zobral svoj prvý oddychový čas. Hneď po ňom síce Konigová skorigovala na 12:13, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo domácim, ktoré z rýchleho protiútoku 6 sekúnd pred sirénou stanovili polčasové skóre na 14:12.

Úvod druhého dejstva síce patril našim dievčatám, ktoré gólmi Veselkovej a Klučkovej vyrovnali na 14:14. Od tohto momentu začali hrať chemičky nedisciplinovane, vyrábali jednu chybu za druhou a na palubovke začali dominovať hráčky Iuventy, ktoré kontrovali troma gólmi v rade a v 35. minúte vyhrávali17:14. V 39. minúte viedli 20:16 a o dve už 21:17. Po následnom góle domácich tréner Michal Lukačín reagoval oddychovým časom. Ten ale našim dievčatám nepomohol a súper upravil na 24:17 a nasmeroval tak Iuventu k ôsmemu tohto sezónnemu víťazstvu. Vzápätí skórovala Perederyj a Michal Lukačín v rozpätí niekoľkých desiatok sekúnd bral ďalší oddychový čas (25:17). Ten jeho zverenkám nepomohol vrátiť sa späť do zápasu. Šalianky mali problémy v útoku, nevedeli sa strelecky presadiť cez tvrdú michalovskú obranu, čo bola voda na mlyn domácim hráčkam. Tie naďalej zvyšovali svoj náskok a 48. minúte vyhrávali o desať gólov, 28:18. Na „chemičky“ spadla „deka“ a 55. minúte to bolo už 34:21. Iuventa náskok do konca zápasu udržala a nakoniec zvíťazila presvedčivo 37:26.

Michal Lukačín, tréner Dusla: „Prehrali sme vysokým rozdielom, čomu napovedá aj konečné skóre. Z môjho pohľadu vidím príčinu vysokej prehry v prvých pätnástich minútach druhého polčasu, kedy nás Iuventa rozobrala a už sme sa z toho nespamätali. Tu niekde nastal skrat v našej hre a celé to pramenilo z našej nedisciplinovanosti. Prestali sme hrať to, čím sme sa prezentovali v prvom polčase a začali produkovať niečo úplne iné, čo sme si pred zápasom povedali a na čo sa pripravovali. Škoda toho, lebo sme sa dobre držali, zvolili sme aj dobrú taktiku. Čo na to povedať? Opakujem škoda, lebo to pokazilo celý dojem zo stretnutia. My si to určite musíme rozobrať a poučiť sa z takéhoto pre mňa nepochopiteľného herného výpadku. Čaká nás na budúci týždeň zápas s Prešovom, ktorý je momentálne v „laufe“ a naladený na víťaznú vlnu. Tento zápas určite nebude ľahký. Z dnešného druhého polčasu sa musíme jednoducho vyspať a pripraviť sa na nasledujúci zápas. Verím, že doma Prešov porazíme a budeme tam, kde sme boli pred dnešným stretnutím s Iuventou.“

František Urban, tréner Iuventy: „Náš výkon v prvom polčase bol odlišný ako v tom druhom. Nepremenili sme strašne moc vyložených šanci, nakoniec sme polčas vyhrali len o dva góly. Ale napriek tomu si myslím, že počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším družstvom, čo sme potvrdili najmä v druhom polčase, kde sme s veľmi dobrou obranou a spoluprácou s brankárkou Šaľu doslova roztrhali (?). To, že som pred koncom prestriedal, tak ten „kozmetický“ výsledok je pre Šaľu celkom dobrý.“

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Brunovský, Čanda (SR) - 1000 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černovová 2, Holešová 7, Štefaniková, Rebičová 3, Nagyová, Habánková 3, Levčenko 9/3, Schusterová, Wollingerová 4, Dziurová, Dubovcová 3, Bajčiová 1/1, Sčerbáková, Perederyj 5.

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová - Trochtová 3, Rácková 3, Klučková 3/3, Konigová 2, Pócsiková 2, Perczeová 1, Tulipánová 2, Bahylová 3, Tisajová 1, Blehová, Veselková 4, Bujnochová 2.

Autor fotogalérie: Štefan Madaras 5.11. 2016, (uverejnené so súhlasom autora)