PANENKY BEZ NAJMENŠEJ ŠANCE

Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa si odnášajú povinné víťazstvo z Veselí nad Moravou (30:22). Ďalej držia 4. pozíciu interligovej tabuľky, pred DHC Sokol Poruba. Predzápasové predsavzatia panenek zostali len v rovine zbožných želaní. V prvom polčase sa ako tak držali, v druhom sa už len prizerali hre súpera, ktorý urobil z duelu jasnú záležitosť.

SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa 22:30 (11:13)

Chemičky vstúpili do zápasu zodpovedne, v obrane si preberali spojky súpera a narúšali súhru protivníka, z čoho pramenila aj nepresnosť jeho streleckých pokusov. Naopak, zo svojej dobre organizovanej a pevnej obrany vyrážali do rýchlych kontier, pri zakončovaní  ktorých boli Klučková s Pócsikovou neomylné. V 11. minúte viedli už 2:7. Následne došlo k uspokojeniu, ktoré využil súper na skorigovanie stavu v 24. minúte na 10:11. Do šatní sa išlo s dvojgólovým rozdielom 11:13 v prospech Dusla. Prestávka hráčkam Šale prospela. V bráne zatiahla roletu Olexandra Krebs, ktorá vystriedala Haládikovú a svojim spoľahlivým výkonom prispela k upokojeniu celého družstva. Naopak Veselí zneistelo, čoho náležite využívali naše dievčatá, ktoré v 43. minúte už viedli 14:21 a o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté. Posledných pätnásť minút sa už len dohrávalo a tak chemičky v pohodovom tempe dokráčali k presvedčivému a očakávanému zisku dvoch bodov. Družstvo, ako celok podalo ucelený a kompaktný výkon.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „ Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, čo malo pozitívny vplyv na ďalší priebeh celého stretnutia. Vychádzala nám súhra v obrane, z ktorej sa nám darilo vyrážať do rýchlych protiútokov. Súper mal niekoľko momentov kedy sa na nás dotiahol, ale v druhej polovici stretnutia sme opäť začali hrať svoju hru. Po zvýšení náskoku som mohol káder prestriedať. Myslím si, že sme boli lepším týmom a vyhrali sme zaslúžene.“

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „Výhra Dusla je úplne zaslúžená. Pokiaľ hráčky nastúpia do stretnutia ako by išlo o hodový zápas, nemôžeme chcieť získavať body. Hráčky predviedli úplne niečo iné, než to na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Som z ich prístupu sklamaný. Viac nemám čo k tomu povedať.“

SHK Veselí nad Moravou: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Olšovská, Kosinková 1, Novotná 2, Lukšíková 1, Slováková, Vinklárková 4/1, Šustková 10/3, Pastorková 1, Soldánová, Krokavecová 3.

HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Krebs – Trochtová 2, Rácková, Klučková 9/2, Špendlová, Königová, Pócsiková 2, Perczeová, Tulipánová 4/1, Bahýlová 3, Blehová 5, Veselková 4, Bujnochová 1, Ladicsová.

Pokutové hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Kozler a Zych (obaja ČR), 210 divákov Foto: Web stránka SHK Veselí nad Moravou 28.01. 2017