S TRENČÍNOM PODĽA PREDPOKLADOV

Tri víťazstvá hostí, dve výhry domácich, ale všetky výsledky podľa papierových predpokladov prinieslo 16. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK AS Trenčín 30:21 (12:5)

Pri Váhu sa začínalo Západoslovenské derby minútou ticha, ktorou si uctili diváci a funkcionári  pamiatku zosnulej hádzanárskej aktivistky Nóriky Tisajovej. Hostky začali nebojácne a už v úvode išli do vedenia po premenenej sedmičke Kostelnej. Vzápätí podobnú príležitosť nevyužila vďaka brankárke Hanzalíkovej najlepšia strelkyňa domácich Klučková. Trenčín trestal gólom Ušiakovej a až do šiestej minúty viedol 0:2!

Streleckú mizériu domácich, ktorí dali vyniknúť hosťujúcej brankárke pretrhla až presnou strelou reprezentantka Bujnochová a následne Klučková z rýchlej kontry vyrovnala stav duelu na 2:2. Vyrovnaný stav bol však iba do 10. minúty, keď sa na jednej strane presadila nebojácna Perczeová, ale skúsená Rajnohová vyrovnala na 3:3. V ďalšom priebehu predviedla v domácej bránke niekoľko dobrých zákrokov legionárka Krebs, pričom Duslo sa už strelecky prebralo a v 20. minúte viedlo rozdielom štyroch gólov 8:4. Aj keď na oboch stranách vynikli brankárky a viac krát sa otriasala po strelách hráčok konštrukcia bránky (poznámka: šalianske hráčky ju trafili v priebehu duelu v 10 prípadoch) do kabín odchádzali chemičky s jasným sedem gólovým náskokom.

Po obrátke sa strelecky prebudili obe  družstvá aj vďaka tomu, že na jednej strane hostkám pomaly, ale isto ubúdali fyzické sily, na druhej strane hrala Šaľa v obrane dosť benevolentne (poznámka: chýbala v nej Trochtová), čo najlepšia strelkyňa Trenčína Rajnohová spolu s Ušiakovou (poznámka: zaznamenala po obrátke toľko gólov, čo do polčasu celé družstvo Trenčína), ktoré sa najčastejšie zapisovali do streleckej listiny dokázali využiť a trestať. V domácom kolektíve im dobre kontrovala najmä strelecky disponovaná Tulipánová, ktorej dobre sekundovali Perczeová s Pócsikovou a tak Duslo viac krát viedlo rozdielom 10 gólov (21:11, 23:13, 27:17).  V domácom kolektíve si v druhom polčase v pohode zahrali všetky hráčky vrátane brankárky Ladicsovej  a v 55. minúte už viedli po presnom zásahu  Bahýlovej dokonca o dvanásť gólov (29:17). Sympaticky hrajúci kolektív hostiek, ktorý sa chce vo WHIL zachrániť aj pre budúci ročník, v závere už len kozmeticky upravil výsledok. Zverenkyne trénera Lukačina, ktoré po prehre Poruby na pražskej Slávii pevnejšie „zakotvili“ na 4. mieste tabuľky, ale o tom, či sa tam udržia rozhodne najbližšia náročná séria, keď pocestujú do Partizánskeho a Poruby, pričom doma privítajú silný Most s dvomi slovenskými reprezentantkami a nedávnymi ex šaliankami Súkenníkovou a Szarkovou. Úspešné výsledky v týchto náročných súbojoch budú rozhodujúce pre konečné umiestnenie chemičiek po základnej časti WHIL, ktoré by mohlo byť lepšie ako pred rokom.

Zdena Rajnohová, trénerka HK AS Trenčín: „ Prvý polčas sme hrali len desať minút, opäť nás ničili technické chyby spadlo sebavedomie a naša koncovka bola katastrofálna. V druhom polčase sme hrali lepšie, ale to nestačilo. Súper bol po všetkých stránkach lepší. Z mojej strany si zaslúži pochvalu jedine brankárka Hanzalíková. Opäť sme nehrali v plnej zostave chýbali nám spojky ako Rajnohová E., ktorá je opäť zranená a Matejíková ktorá ochorela.“

Michal Lukačin, tréner Dusla:  Po trochu rozpačitom úvode sa dievčatá pomaly, ale isto  dostávali  do tempa a hernej teploty. Bolo to stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Kým prvý polčas bol z našej strany opatrnejší, nevychádzala nám v ňom prvá a ani druhá vlna, v druhom to už dievčatá rozbehali. Hra sa viac otvorila, ale inkasovali sme veľa gólov. Mrzí ma aj nepremieňanie čistých gólových pozícií, či už z brejkov alebo náskokov v kľúčových situáciách.  V dueli sme potvrdili úlohu favorita, aj keď sa v defenzíve vyskytli určité nedostatky, ktoré by však nemali byť, nakoľko skúsení súperi to budú trestať.  Nakoniec sme dosiahli jasné víťazstvo a pripísali sme si do tabuľky ďalšie dva body. Teší ma, že pred náročnou sériou, ktorá nás čaká si mohli zahrať všetky dievčatá.“

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová – Bujnochová  4, Klučková 2, Königová 2, Špendlová, Pócsiková 4,  Rácková 3, Tulipánová  6/4, Perczeová 4,  Veselková, Blehová 1, Tisajová 1, I. Bahýlová 3.  Tréner  Michal Lukačin.

HK AS : Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Takáčová T. 2, Minárechová N.1, Jašková P.5/3, Zemanovičová B. 2, Kostelná K.1/1, Nejedlíková N.1, Sajanová M., Ušiaková N., Blažeková S.1, Rajnohová M.5/1. Trénerka Zdena Rajnohová.

Pred 550 divákmi rozhodovali: Balogh – Novák (SR); Pok. hody: 5/4 – 6/5, vylúčené: 1:2;

AUTOR: J. Sklenár(upravené)