SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

18. KOLO WHIL: CHEMIČKY BUDÚ HOSTIŤ SOKOL PÍSEK V SOBOTU, NETRADIČNE UŽ OD 14:00 HODINY!!!

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 17.02.2017 09:02
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

V priebehu takmer celého týždňa sme mohli sledovať interligové súboje a 17. kolo možno charakterizovať, ako kolo v ktorom dominovali favoriti. V tom slovenskom potvrdili svoju úlohu aj dievčatá zo Šale.

Zápasy kompletného 18. kola WHIL (Women´s Handball International League) odohrajú v priebehu víkendu. Stretnutia v sobotu sa budú niesť v znamení česko-slovenských duelov. V dvoch sa očakáva jednoznačný priebeh a výhra favorizovaných družstiev Šale proti Písku a Sokol Poruba vycestuje zrejme pre body k Dunaju. Tretie stretnutie na Slovácku, medzi Veselím a Partizánskym už sľubuje vyrovnaný súboj. Na východe Slovenská uvidia diváci derby medzi Bemacom Prešov a favorizovanou Iuventou. Dve nedeľné stretnutia budú čisto českou záležitosťou a sú prísľubom kvalitnej hádzanej s papierovými favoritmi v podobe Slávie doma proti Olomoucu a Mostu v Zlíne. Voľný žreb v 18. kole pripadol na HK AS Trenčín.

 

Sobota 18.2. o 14:00 hod. MŠH Šaľa: HK Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek

Kolektív chemičiek v minulom kole potvrdil výbornú stabilitu formy a v slovenskom derby, úplne v pohode a celkom jednoznačne zdolal v jeho domácom prostredí, stále sa zlepšujúce Partizánske. Duslo si upevnilo pozíciu druhého slovenského týmu pre play – off a pred svojimi slovenskými prenasledovateľmi už má desaťbodový náskok. V stretnutí proti Juhočeským Sokolkám sa očakáva jednostranný priebeh a hladká výhra našich dievčat. Aj keď kolektívu z južných Čiech sezóna nevychádza podľa predsezónnych predsavzatí, proti silným favoritom sa dokážu vzoprieť, o čom sa mohli presvedčiť aj naše dievčatá na jeseň pri svojom účinkovaní u Otavy a svoje by mohli porozprávať aj hráčky Iuventy, ktoré sa tam ešte viac vytrápili. V Písku hodnotia vzájomný jesenný súboj oboch aktérov, ako jedno z najlepších stretnutí prvej časti a možno aj sezóny. Na otázku, ako bude náročné pre Sokolky podobný výkon zopakovať aj na horúcej pôde Dusla, odpovedala hráčka Kateřina Talafousová: „ Bude to určite ťažšie o sto percent, už len kvôli tomu, že nehráme na domácej pôde a na Slovensku sa vždy ťažko vyhráva. Navyše máme dosť zranených a nemocných hráčok. V každom prípade sa na Šaľu poriadne pripravíme a dáme všetko do vzájomného merania síl. Keď sme prehrali o 3 góly s Michalovcami, tak by to mohlo ísť aj v sobotu,“ zastrája sa mladá hráčka Písku. „Súhlasím, bol to veľmi dobrý výkon, v ktorom sme ťažili z kolektívnej hry všetkých hráčok a o góly sa podelili všetky hráčky. V tomto duchu a k takémuto štýlu hry sa chceme znovu vrátiť, čo dievčatá naznačili už pred týždňom proti ŠKP,“ doplnil Talafousovú tréner Vladislav Jordák. Tréner domácich Michal Lukačín sa bude opäť spoliehať na svoje najproduktívnejšie hráčky a na margo stretnutia povedal: „ Proti Sokolu Písek, by sme chceli fanúšikom ukázať dobrú formu, ktorá by dievčatá posunula pred nasledujúcimi, ťažkými súbojmi dopredu a mala by byť odrazovým mostíkom pred náročným obdobím. Hráčky musia získať istotu a hlad po dobrých výkonoch. Žiaden zápas v interlige nie je jednoduchý a aj keď náš najbližší súboj zaraďujem do kategórie povinných výhier, jeho priebeh a výkon jednotlivých hráčok môže ovplyvniť náladu a pohodu družstva pre nasledujúce obdobie.“ K dispozícii bude mať už zrejme doliečenú Ivanu Trochtovú, ale bude sa musieť zaobísť bez Zuzany Haládikovej a Márii Perczeovej. Písek nemá rád štýl brejkovej hádzanej resp. tempo hádzanej, ktorú forsírujú chemičky a zrejme sa bude spoliehať na postupný útok a držanie lopty, čo najviac vo svojej moci. Navyše sa im v poslednom stretnutí proti ŠKP prebudili bývalé hráčky Plzně Šelajsová s Kubišovou. Aj napriek odhodlaniu Sokoliek, vysokým favoritom tohto merania síl je domáce HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré vyhralo na jeseň v Písku 23:27. 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3