Dorastenky odohrali ďalšie dve stretnutia 1.DL doma so Stupavou a v Nitre.

V utorok 21. 2.2017 sme predohrávali stretnutia 13.kola 1DL, dôvodom bola obsadená hala počas víkendu .

V prvom stretnutí nastúpili mladšie dorastenky, proti spojenému družstvu Stupavy a Malaciek. Od  začiatku zápasu sa zahryzli do súpera a vybudovali si sľubný náskok, keď v 9. minúte viedli 6:2. Potom poľavili z koncentrácie a dovolili súperovi stretnutie vyrovnať  a dlhých 12 minút sa nedokázali odpútať od bezrozdielového stavu. Záverečnú desaťminútovku však zvládli  a do šatní šli so sľubným náskokom 14:11.

V druhom polčase už dievčatá , napriek množstvu technických chýb, dokázali postupne výsledok zveľaďovať vo svoj prospech a napokon zápas skončil jednoznačne 27:21.

Zostava: Kusyová Kristína, Klussaiová Nikola-Valicec Kristína 2, Kollerová Gizela 4, Letková Linda, Roszivalová lucia, Sčípová Olívia 1, Greštiaková Janka 4, Ševčíková Bibiána 1,Olláriová Bianka, Kiššová Dominika 6, Blašková Simona,  Bergendiová Nina 8, Pozsonyiová Vivien 1.

Staršie dorky si zahrali s družstvom Malaciek  ako druhé. Po celý zápas dievčatá vychádzali z dobrej obrany a disciplinovaného útoku,  a tak postupne stále navyšovali pozitívny výsledok stretnutia.  V stretnutí si zahrali všetky dievčatá z lavičky a napokon po polčase 16:8 a konečnom výsledku 29:19  odchádzali domov s dobrým pocitom nie len z výsledku ale aj z predvedenej hry.

Zostava: Mozoľová Jana, Slíšková Anna

Kóšová Nikolet 8, Rácková Michaela 2, Letková Linda, Marčeková Patrícia, Hraňová Dominika 2, Kurňavová Kristína 5, Slamková Ema 2, Kiššová Dominika 3, Gálová Dominika 2, Kollerová Gizela, Bergendiová Nina 1, Volenticsová lucia 4,

Jesennú časť súťaže sme uzavreli dohrávkou v Nitre dňa 25.2.2017 . Lokálne derby má vždy špecifický náboj a ani tieto duely sa tomu nevyhli. Z našej strany bolo stretnutie poznačené slabým výkonom v obrane množstvom nevynútených stratených lôpt, ktoré nás dostávali   do väčších a   väčších problémov. Súper sa zasa predstavil množstvom tvrdých zákrokov, ktoré rozhodcovia po práve ocenili 2 minútovými trestami, čo sa však nestalo našou výhodou, keďže sme ich nedokázali dostatočne využiť vo svoj prospech. Napriek vyrovnanej 15 minútovke sme polčas prehrali o tri góly  (19:16), a ani zvýšená koncentrácia v zmenenej obrane a zisku veľkého počtu lôpt sme nedokázali výsledok obrátiť. V posledných piatich minútach sme hodne  zariskovali - a oplatilo sa. V dramatickom závere nám vyrovnanie ušlo so záverečnou sirénou, keď rozhodcovia neuznali posledný gól. Konečný výsledok Nitra – Šaľa 35:34 Chcem pochváliť dievčatá za to, že sa nevzdali a bojovali až do konca stretnutia. Mrzí ma však taktická nedisciplinovanosť niektorých kľúčových hráčok, keďže z pohľadu trénera súper nebol nad naše sily a schopnosti.

Zostava: Kusyová Kristína, Klussaiová Nikola -Valicec Kristína 1, Kollerová Gizela 8, Letková Linda 2, Roszivalová Lucia, Gállová Dominika 3, Sčípová Olívia , Greštiaková  1 , Ševčíková Bibiána 1,Olláriová Bianka, Kiššová Dominika 10 (8), Blašková Simona 2,  Bergendiová Nina 6, Pozsonyiová Vivien , Vaneková Martina 1,

Staršie dorastenky  mali s ohľadom na radu zranených hráčok ťažšiu úlohu. Museli sa vysporiadať s agresívnou vysunutou obranou súpera ako aj s vlastnou nezohratosťou,  keďže prakticky celá základná rada hráčok nemohla do stretnutia nastúpiť. Veľa stratených lôpt a nepresná streľba sa podpísali pod polčasový výsledok 20:12 v prospech domácich. Po zmene strán  sa karta začala výrazne otáčať a keď sme v 43. minúte  súpera  dotiahli na tri góly  24:21 mohli sme výsledok ešte zdramatizovať. Následná séria našich  chýb však posadila domácich opäť pevne do sedla a napriek snahe a bojovnosti súper zaslúžene zvíťazil. (34:29)

Zostava: Mozoľová Jana, Slíšková Anna -Kóšová Nikolet 3, Greštiaková Janka,  Rácková Michaela 2,  Hraňová Dominika 2, Kurňavová Kristína 5, Kollerová Gizela 4  , Zalubelová Lenka 5, Slamková Ema 1, Kiššová Dominika 2,  Lanczová Bibiána 1,   Bergendiová Nina 4,

V sobotu 4.3.2017 naše dorastenky vycestujú do Bytče. DRŽTE IM PALCE.