Dorastenky odohrali zápasy s lídrami súťaže - hrali s Prešovom a Michalovcami.

7. kolo dorasteneckej ligy nás priviedlo na Východ Slovenska. Napriek dlhej ceste sme dobrú náladu z cesty preniesli do zápasov oboch stretnutí.

Ako prvé začali mladšie dievčatá a od začiatku presviedčali súperov a aj hŕstku divákov o tom, že neprišli body darovať jednému z lídrov súťaže. Naopak, do vedenia v stretnutí pustili súpera jediný raz na začiatku stretnutia 1:0. Od tejto chvíle aj napriek opakovanej snahe domácich o zvrat sme dokázali vždy udržať vyrovnaný alebo priaznivý výsledok v náš prospech. V druhom polčase sme vyhrávali celých 30 minút a napriek obrovskému záverečnému tlaku domácich sme uhájili tesné jednogólové víťazstvo. 31: 32 (13:16).

Zostava:

Kusyová Kristína, Slíšková Anna - Valicec Kristína 1, Kollerová Gizela 3, Marčeková Patrícia, Gállová Dominika, Roszivalová Lucia, Sčípová Olívia, Vaneková Martina 1, Greštiaková Janka 3, Ševčíková Bianka 4,Olláriová Bianka, Kiššová Dominika 14, Blašková Simona, Bergendiová Nina 6, Pozsonyiová Vivien,

Staršie dorastenky mali úlohu oveľa ťažšiu, keďže takmer celý základný káder Prešovčaniek figuruje na súpiske v ženskom družstve, nebolo pochýb o favoritovi. Náš káder oproti jesennej časti je výrazne oslabený zraneniami a preto pokladám výkon na súperovom ihrisku za vynikajúci. V 25. minúte stretnutia sme držali remízový stav a len séria vylúčení pomohla domácim k štvorgólovému vedeniu v polčase (16:12). Výsledok sme dokázali stiahnuť do 41. minúty a opäť len séria vylúčení za sebou umožnila domácim v závere stretnutia odskočiť na rozhodujúci rozdiel štyroch gólov. 27:23

Zostava:

Mozoľová Jana - Kollerová Gizela, Rácková Michaela 2, Špendlová Nikola 4, Hraňová Dominika, Kurňavová Kristína 7, Slamková Ema, Kiššová Dominika, Lanzová Bibiana 1, Bergendiová Nina 1,Tisajová Monika 9.

9. apríla sme opäť zohrali zápasy s družstvami z Východného Slovenska, tento krát pricestovali do Šale Michalovčanky. Tradične začali mladšie dorastenky ako prvé. V domácom prostredí začali dievčatá v obrovskej pohode, čo sa prejavilo aj na výsledku. Za stavu 6:2 v náš prospech zobral dánsky tréner Iuventy oddychový čas, čo na chvíľku pribrzdilo náš rozbehnutý hádzanársky stroj. V 8. Minúte za stavu 14:6 siahol tréner hostí aj k druhej oddychovke. Využili sme vedenie na masívne striedanie čo nás trošku zbrzdilo , ale do šatní sme šli za stavu 20:16. V druhom polčase sme poľavili v koncentrácii a umožnili súperovi zápas trošku zdramatizovať, keď sa v 54. minúte priblížil na rozdiel dvoch gólov. Dievčatá však včas zapli na vyššie obrátky a dokázali výsledok poistiť pridaním ďalších gólov. Napokon sme zdolali ďalšieho lídra súťaže 35:31.

Zostava:

Kusyová Kristína, Slíšková Anna -Valicec Kristína 5, Kollerová Gizela 5, Marčeková Patrícia, Gállová Dominika 1, Roszivalová Lucia, Sčípová Olívia, Vaneková Martina 5, Greštiaková Janka , Ševčíková Bianka 5,Olláriová Bianka, Kiššová Dominika 7, Blašková Simona 2, Bergendiová Nina 5, Pozsonyiová Vivien,

Zápas starších dorasteniek bol poznačený ďalšími zraneniami čo sa prejavilo aj na priebehu stretnutia. Po vyrovnanom úvode sa ujali hostky tesného vedenia. V druhej desaťminútovke však obrovské tempo Iuventy prinieslo svoje ovocie a Michalovčanky dokázali do polčasu vyhrávať úctyhodným rozdielom 13:20. Naše dievčatá sa však nevzdali a pomaly postupne sa dokázali dotiahnuť na dva góly od svojho súpera. Takýmto výsledkom sa skončilo i celé stretnutie. 30:32

Zostava: Mozoľová Jana, Klussaiová Nikola - Valicec Kristína , Kóšová Nikolet 5, Kollerová Gizela 3, Rácková Michaela , Špendlová Nikola 1, Hraňová Dominika 3, Kurňavová Kristína 9, Zalubelova Lenka 2, Slamková Ema, Kiššová Dominika 2, Bergendiová Nina , Tisajová Monika 5.