SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

25. KOLO WHIL: CHEMIČKY S ODHODLANÍM POTVRDIŤ BRONZOVÚ POZÍCIU

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 12.04.2017 08:45
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

S ohľadom na blížiace sa Veľkonočné sviatky bude predposledné kolo interligy rozložené do dvoch dní. V stredu odohrajú tri a vo štvrtok dva zápasy, navyše Most si svoj zápas predohral, keď porazil Porubu 28:22. Pre Čierných anjelov dlhodobá časť skončila už v sobotu v Písku. Pre staronového víťaza interligy Iuventu Michalovce bude stredajšie stretnutie doma proti Partizánskemu, posledným interligovým v sezóne. Baťovanky na samotný záver po Veľkonočných sviatkoch odohrajú v domácom prostredí svoj asi najkľúčovejší zápas s Prešovom, v boji o tretie miesto v tabuľke slovenských družstiev. Prešov pred týmto rozhodujúcim duelom odohrá v domácom prostredí zápas s Trenčínom.  Obaja adepti na české play-off musia aj v stredu hrať o všetko. Zlín sa pokúsi o zázrak, v podobe výhry nad našimi dievčatami so snahou oživenia aspoň teoretickej a zároveň aj poslednej šance prekĺznutia do play-off. Chemičky svoj cieľ v podstate už splnili. V poslednom kole hrajú doma s bratislavskými Policajtkami a bronz po výhre nad pražskou Slaviou majú prakticky vo vrecku. Hanáčkam káže povinnosť v domácom prostredí zdolať písecké Sokolky a získať povestný bod istoty, aby tak potvrdili postup do čekého play-off po prekvapivej výhre v Partizánskom a nemuseli čakať na výsledok z neďalekého Zlína. Slaviu čaká vo štvrtok v Edene zápas s Veselím a obom súperom už v podstate o mnoho nejde, Slavistky stratili šancu získať medailu z WHIL, keď vysoko prehrali s našimi dievčatami. Voľný žreb v 25. kole má ŠKP Bratislava.

V sobotňajšom 24. kole WHIL bola pozornosť uprená predovšetkým do slovenských hál. V MŠH v Šali sa rozhodovalo o poslednej medaile z WHIL, hral sa bojovný a do určitého momentu aj vyrovnaný zápas, ale Pražankám sily vydržali len necelý prvý polčas. V druhom dejstve chemičky úplne ovládli dianie na ihrisku a súper bol zrelý na uterák. Slavia aj napriek avizovaným predsavzatiam pred duelom, svoju slovenskú misiu v boji o medailu nezvládla. Pre webové stránky Českého svazu házené tréner českej reprezentácie Jan Bašný  k víkendovému zápasu dvadsiateho štvrtého kola WHIL medzi chemičkami a zošívanými uviedol: „ V priebehu týždňa sa Slavii podarilo rozšíriť realizačný tým o osobnosť Františka Štiku, ktorého veľmi dobre poznám. Myslím si, že pre tým to bude dôležitá zmena, ktorá pomôže v národnom play-off. V zápase na Slovensku sa to síce neprejavilo, ale pre budúcnosť je to určite dobrý ťah zo strany vedenia Slavie. V Šali to chvíľami vyzeralo na vyrovnané stretnutie ale po zranení Pokornej a Kutlvašrovej to už bola jednoznačná záležitosť domáceho celku.(??? pozn. Pokorná sa zranila v čase 42,35 min. za stavu 21:14 a Kutlvašrová v 48,30 min. za stavu 25:15!!!) Aj napriek tomu si myslím, že Slavia má relatívne dobrý tým na to, aby si mohla dovoliť v Šali prehrať o dvanásť gólov. Je možné, že sa Slavistky už pripravujú na play-off, tým lepšie pre nich, určite pre nich budú tieto zápasy dôležitejšie, ako zápas v Šali. (???) Pre umiestnenie v tabuľke českých družstiev to nemalo zásadný význam. Prehrať ale o dvanásť gólov je výsledok, ktorý by si Slavia nemala dovoliť.“  Druhý zaujímavý zápas so šťastným koncom  pre hostky odohrali v Partizánskom, ktoré hostilo Olomouc. Hanáčky tak odčinili nezdar v podobe nečakanej prehry v domácom prostredí s omladinou z Trenčína v 23. kole. Pomerne kvalitnú hádzanú mohli sledovať diváci vo Veselí s Prešovom, z ktorého víťazne vyšli domáce Panenky. K veľkému prekvapeniu spojenému s malérom pre Zlín sa schyľovalo v Bratislave, kde domáci bezbodovo posledný tým interligového pelotónu - bratislavský ŠKP, mal na dosah prvé premiérové body.  Zlín však nakoniec hanbu nepripustil a odviezol si domov chudobnú a možno aj šťastnú výhru o jediný gól.

 

Streda 12.apríl o 18:00 hod.: HC Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa

 

Pre domáce družstvo je k uchovaniu akej takej, i keď len teoretickej nádeje na postup do play-off podmienené ziskom bodov v domácom stretnutí so Šaľou, pretože ponechať všetko na posledné kolo vo Veselí by mohlo byť už zbytočné. Nádej Zlína síce umiera posledná, ale nie je predpoklad, že Olomouc si pravdepodobne druhú domácu porážku nepripustí, ak nechce bojovať o holé prežitie v českom play-out. Naše dievčatá sa dostali v závere dlhodobej časti do výbornej formy a pohody, čo potvrdili aj vysokou výhrou doma nad Slaviou a na Moravu vycestujú so snahou nepokaziť si získané renomé. „Očakávam, že náš najbližší zápas v Zlíne nebude vôbec jednoduchý. Napriek tomu, že domáce družstvo nepodáva v poslednom období oslnivé výkony, s určitosťou urobí všetko pre to, aby si zachovalo akú takú nádej pre postup do českého play-off. My ideme na Moravu s cieľom potvrdiť svoju výkonnosť z jarnej časti a už v stredu definitívne potvrdiť tretiu priečku po dlhodobej časti. Som presvedčený, že dievčatá aj v tomto zápase ukážu svoj charakter i keď niekedy posledný a zdanlivo jednoduchý krok môže byť tým najťažším. Hráčky hádzaná baví, prináša im radosť a dovolím si  s určitosťou tvrdiť, že urobia všetko pre to, aby potvrdili svoje súčasné postavenie v interlige a aj opticky skresali náskok českého majstra na druhej pozícii,“ povedal k stredajšiemu stretnutiu tréner chemičiek Michal Lukačín. Na jeseň vyhralo domáce Duslo 33:26 a aj v stredu v Zlíne bude v pozícii favorita. Zápas je možné sledovať priamo alebo aj zo záznamu na internetovom portály tvcom.cz .

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3