SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

DIVNÉ HĽADANIE PRÍČIN PREHRY

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 14.04.2017 12:17
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Tri dni vyháňali z hláv „Zošívané“ sobotnú porážku 20:32 od Váhu, ktorá ich s určitosťou pripravila o možnosť zisku bronzovej medaily interligovej súťaže. Až komicky vyznievali dedukcie a slová trénera českého národného týmu, ktorý sa vo svojich analýzach dopracoval až do neba volajúcim absurditám, ktoré zverejnil na svojich webových stránkach Český svaz házené, v podobe tvrdení, že po zranení Pokornej a Kutlvašrovej to už bola jednoznačná záležitosť domáceho celku. Je možné, že sa Slavistky už pripravujú na play-off, tým lepšie pre nich, určite pre nich budú tieto zápasy dôležitejšie, ako zápas v Šali.

Kým prítomné vedenie a realizačný tým pražskej Slavie zobralo konečné resumé reálne a s nadhľadom, pán tréner sa snažil hľadať príčiny výbuchu bielo červených, tam kde neboli. Dôvody prehry v podobe straty dvoch hráčok spôsobené zraneniami v stretnutí, ktoré bolo za daného stavu a prebiehajúcemu času už v podstate rozhodnuté, alebo v motivácii hráčok, ktoré sa týmto výkonom už pripravovali na české národné play-off je detinské, je neúctou voči sobotnému súperovi pražskej Slavie, zrejme so snahou dehonestovať výkon víťaza tohto duelu. Ku všetkej úcte k tomuto bezpochyby uznávanému odborníkovi nezostáva zrejme nič iné, len sa pousmiať. Aj v tomto prípade platí nepísané pravidlo dvakrát meraj a raz rež, alebo čo slovo to perla.

O to sympatickejšie a športovejšie vyznieva tvrdenie trénera Slavie hľadajúci príčiny výbuchu jeho zvereniek niekde inde. „Ešte na utorňajšom tréningu bolo na dievčatách vidieť veľké sklamanie z porážky, ale snažili sme sa za stretnutím urobiť hrubú čiaru a odraziť sa do prípravy k zápasom play-off,“ opísal náladu v kádri kouč Řezáč a poodhalil, ako prehru s hráčkami riešil: „Vyhodnotili sme si celý zápas, vytkli chyby, ktoré sa vyskytli, či už po taktickej stránke alebo po individuálnych chybách hráčok. Potom sme si dali hru na uvoľnenie a následne sa pustili do klasickej prípravy.“ Řezáč tuší, že pre jeho hráčky nebude jednoduché prekonať sklamanie zo Šale, pred nadchádzajúcim duelom s Veselím. „Určité stopy tam ešte môžu byť. A to nielen na duši,“ poznamenal a načrtol ďalšiu nepríjemnosť: „Navyše sme v sobotu prišli o Terezu Pokornú, ktorá má zranené koleno a zrejme už nezasiahne ani do play-off. Preto budeme musieť improvizovať a jej post doplniť nateraz Veronikou Galuškovou. Budeme sa s tým musieť vyrovnať.“ O motiváciu v domácom stretnutí sa Řezáč neobáva aj napriek tomu, že zo svojho štvrtého miesta už „spadnúť“ nižšie nemôže a do značnej miery je nepravdepodobný aj posun v tabuľke o jednu pozíciu vyššie. „Toto je vízia z kategórie sci-fi. Veď Šaľa hrá v Zlíne a potom má doma poslednú Bratislavu, takže ešte bude určite bodovať. Našou motiváciou bude, že aj takýto zápas je najlepšou prípravou na play-off a niektoré hráčky budú mať v zostávajúcich stretnutiach priestor dokázať, že majú výkonnosť na play-off a o miesto v kádri si svojim výkonom povedia ,“ uzavrel tréner Slavie Praha Richard Řezáč.

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3