SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

ŠALIANKY SO ZISKOM DÔLEŽITÉHO BODU

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 16.04.2017 10:46
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Neslaný, nemastný výkon Šale na Morave. Zlín zaskočil favorita na domácej pôde a vybojoval cenný bod za remízu 21:21. V závere stretnutia mohli chemičky prísť aj  o všetky. O zisk dôležitého bodu sa postarala Krebs, ktorá zlikvidovala pokutový hod Sobieskej a svojim zákrokom zabezpečila Duslu potrebný bod, znamenajúci definitívu tretieho miesta v interligovej súťaži WHIL (Women´s Handball International League) 2016/2017.

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 21:21 (11:13)

Zlín sa v prvom polčase prezentoval veľmi dobrou obranou, ktorá mu priniesla ovocie a domáce sa dostali do štvorgólového vedenia 5:9 v 17 min. Následne začali hráčky Zlína vyrábať technické chyby, ktoré dovolili vrátiť sa chemičkám naspäť do zápasu a do šatní sa išlo za prijateľného stavu 11:13, v prospech našich dievčat. Vstup do druhého dejstva sa začal vyvíjať pre Duslo pozitívne, pridalo tri góly za sebou, viedlo už o päť gólov 11:16 a zdalo sa, že má našliapnuté k výhre. Domáce sa nevzdávali a srdnato bojovali. Výsledkom bolo vyrovnanie v 55. minúte. Nerozhodný stav vydržal aj po šesťdesiatich minútach, s ktorým boli spokojnejšie hosťujúce hráčky. Domáce napriek tomu, že svojim výkonom potešili domácich priaznivcov a uhrali s favoritom cennú remízu, odchádzali smutné. Ani cenný bod kolo pred koncom základnej časti im v stredu účasť v českom play-off nezaistil a po roku ich opäť čakajú len boje o záchranu. Šaliankam aj remíza stačila na potvrdenie konečnej 3. priečky vo WHIL, z ktorej ich už nemôžu zosadiť ich konkurentky z DHC Slavia Praha. 

Lenka Černá, asistentka trénera HC Zlín: „Zostup si nepripúšťame, rovnako ako vieme, že nás čakajú štyri neľahké zápasy. Vďaka bonifikácii je naša východisková pozícia najlepšia. Dnešný výkon proti Duslu, ktoré síce v zápase väčšinou viedlo, ale nakoniec skoro odchádzalo naprázdno ma vedie pozerať sa do budúcna s optimizmom. Pre naše hráčky je to dobrý bod, zvlášť že sme ho získali proti týmu, ktorý je na treťom mieste interligy. Na konci sme dokonca siahali po výhre. Na hráčkach sme mali možnosť vidieť veľké nasadenie, ktoré sme od nich žiadali. Veľmi sa nám darilo hlavne v obrane.“

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „Každý od nás dnes zrejme čakal, že budeme suverénny. Z našej strany asi došlo čiastočnému uspokojeniu, celý zápas sme neboli príliš presvedčiví, čo domáce hráčky aj náležite využili. Takmer sme prišli o dva body, ale stála pri nás dnes aj šťastena a získali sme bod, ktorý je pre nás dôležitý pre definitívne potvrdenie bronzovej pozície vo WHIL."

HC Zlín: Benedíková, Stojarová – Sobieská 5/2, Nygrýnová 1, Gärtnerová, Očadlíková 1, Drotárová 1, Andrýsková 3, Hradilová, Kolářová 2, Baumbachová, Birkušová 6, Kříčková 2, tréner Aleš Kořínek. HK Slovan Duslo Šaľa: Ladicsová, Krebs – Trochtová 4, Rácková 2, Klučková 4/1, Königová, Pócsíková 2, Tulipánová 2/2, Bahýlová 2, Tisajová 1, Blehová, Veselková 2, Bujnochová 2, tréner Michal Lukačín.

Pred 169 divákmi rozhodovali:  Kosa, Švidernoch (ČR), pokutové hody: 3/2– 5/3. Vylúčenia: 8:4.

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3