SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

26. KOLO WHIL URČÍ SÚPERA CHEMIČIEK

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 20.04.2017 22:22
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Predposledné 25. kolo interligy pripravilo dve pomerne nečakané prekvapenia, ktoré ale v konečnom dôsledku neovplyvnili interligovú tabuľku. Naše dievčatá remízou v Zlíne 21:21 (11:13) potvrdili zisk bronzových medailí WHIL (Women´s Handball International League) 2016/2017, ale z pohľadu hernej pohody, ktorá prevládala v kádri sa počítalo so ziskom dvoch bodov. Naopak, bod s bronzovými chemičkami, môže byť povzbudením pre domáci Zlín v boji o účasť v nasledujúcom ročníku WHIL. Málo gólov na oboch stranách je dôkazom solídnych obrán. Zaujímavá bola aj konfrontácia oslabených týmov Slávie a Veselí. Stretnutie, ktoré síce nemalo zásadný vplyv na postavenie oboch celkov v tabuľke, ukázalo aký význam má pre Sláviu Kordovská s Pokornou. Mladé Veselanky neustále bojujú o čo najvýhodnejšiu pozíciu v play-out. Víťazstvo v Prahe 22:23 (10:13) sa ale započíta, aj napriek hráčskym problémom Slávie. Hanáčky z Olomouca dali definitívu postupu do českého play-off a deklasovali doma Sokol Písek. Rozhodnuté však nie je o poradí dvojice družstiev v slovenskom play-off, kde si východiskovú pozíciu vylepšil Prešov, ktorý doma až nečakane hladko porazil Trenčín 32:22. Rozhodne sa tak definitívne až v sobotu v Partizánskom, kam zavíta s jednobodovým náskokom Bemaco a k zisku tretej pozície z pohľadu slovenských účastníkov WHIL mu stačí aj deľba bodov. Obaja úradujúci majstri Michalovce a Most zvládli bez problémov svoje duely a potvrdili tak medailové pozície. Podľa niektorých výsledkov je badateľné, že boje o národné finále sa blížia. Tie družstvá, ktoré majú svoju pozíciu istú, sústredia svoju pozornosť na budúce súboje o národné finále, menia svoju prípravu, doliečujú zranenia a sledujú svojich protivníkov. Posledné kolo s výnimkou súboja v Partizánskom a vo Veselí už mnoho zmien neponúka.

Ani posledné kolo WHIL sa neodohrá tak, ako bolo v predchádzajúcich sezónach zvykom v jednotnom termíne a  zápas Písek s Michalovcami dokonca odohrali s dvojmesačným predstihom už 29 januára. V stredu 19. apríla ešte absolvovali dohrávku 20. kola stretnutím, ktoré sa malo odohrať na začiatku marca, medzi SHK Veselí nad Moravou a DHC Sokolom Poruba, ktoré po remíze 22:22 (13:12) zdramatizovalo situáciu v českom play-out. V zostávajúcich dueloch, sobota ponúka jedinú Slovensko-českú konfrontáciu, keď na Považie do Trenčína zavíta zraneniami zdecimovaná pražská Slávia. V našej MŠH v sobotu 22. apríla netradične už o 15,00 hodine privítame bratislavské ŠKP. Duelu bude predchádzať dekorovanie chemičiek za zisk bronzového umiestnenia vo WHIL 2016/2017. Ostatné zápasy majú začiatok o 18,00 hod.. V Partizánskom, v súboji o výhodnejšiu pozíciu v slovenskom play-off nastúpi nevyspytateľné Bemaco Prešov. V Ostrave bude hostiť Sokol Poruba Zoru Olomouc a vo Veselí sa v neočakávanom šlágri Panenky pobijú so Zlínom. Michalovce a Písek majú už svoje zápasy dlhodobej časti odohrané, ku ktorým môžeme pripočítať aj Baník Most, ktorý má voľný žreb.

 

  1. 04. o 15, 00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – ŠKP Bratislava

Stretnutie bronzového týmu s bezbodovo posledným by podľa všetkého malo byť už len formálnou záležitosťou domácich hráčok. Proti sebe nastúpia predsa len omnoho skúsenejšie a kvalitatívne niekde inde, domáce hráčky HK Slovan Duslo Šaľa proti omladine z ŠKP Bratislava, v ktorej len Alena Galisová a bývalá hráčka chemičiek Petra Štetáková spĺňajú kritéria vekovej kategórie ženy. Ostatné hráčky sú vekovo ešte len dorastenky. O to pozoruhodnejšie sú niektoré výsledky, ktoré mladé policajtky dosiahli. Naposledy to bola tesná prehra o gól doma so Zlínom, čo mnohí považovali za prekvapenie kola, alebo len šesť gólová prehra s omnoho skúsenejšou Porubou v 18. kole. Práve v tomto zápase doslova strelecky explodovala so 16 gólmi (4 góly so 7 m. pokutového hodu) ešte len dorastenka Nikoleta Trúnková, juniorský reprezentačný pivot. Za pozornosť stojí jej postavenie v tabuľke strelkýň interligovej súťaže, v ktorej je na piatej priečke so 121 zásahmi. (Len o jeden gól viac má v tabuľke taká strelkyňa ako Szarková (122) na 4 priečke, či Perederyi (124) na tretej. Tie už majú dlhodobú časť odohratú a gólovo sa posunúť v štatistikách nemôžu.) Pokiaľ sa jej v Šali podaria aspoň tri úspešné zásahy posunie sa v tabuľke na tretiu pozíciu, čo by bol pre talentovanú hráčku veľký úspech. Za pozornosť stojí aj strelecká potencia ľavej spojky Natálie Némethovej s 86 gólmi, ktorá je na hosťovaní v ŠKP z neďalekej Nitry a s 55 gólmi aj Dominika Valovičová. Paradoxom je, že mladý kolektív trénera Petra Hložeka, ktorý zatiaľ nezaznamenal žiaden bodový zisk má vo svojom strede, tak produktívne strelkyne. Pre ŠKP platí, že po duely so Šaľou, ktorá je vysokým favoritom, po sobote sezóna definitívne končí. Zároveň sa natíska otázka, čo bude s mladým kolektívom ďalej? Jasné v tejto chvíli nie je ani to, či policajtky budú hrať vo WHIL aj v budúcom ročníku alebo, či slovenské interligové družstvá prejavia ochotu doplniť niektorí z trojice prvoligových družstiev - Hlohovec, Bánovce či Inter Bratislava? Dôležité bude pre hráčky trénera Michala Lukačína aby dohrali súťaž so cťou a aby sa žiadna hráčka nezranila, pretože chemičky majú pred sebou ešte sériu súbojov v boji o slovenský primát, do ktorých vstupujú už tradične z druhej pozície s jedným z dvojice Partizánske – Prešov.

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3