STAV SEMIFINÁLOVEJ SÉRIE 2:0 V PROSPECH CHEMIČIEK

Už úvodné stretnutia národného play-off hádzanárok 2016/2017 priniesli víťazstvá favoritov, ktorí zužitkovali domáce prostredie. S vedením 2:0 na zápasy v semifinálových sériách pocestujú HK Slovan Duslo Šaľa a Iuventa Michalovce na tretie duely semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR 2016/2017.

WHIL - národné play-off o majstra SR 2016/2017 - semifinále:

HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov 22:16 (10:9) - stav série 1:0

Favorizované Duslo nielen podľa postavenia mužstiev v tabuľke po základnej časti WHILbolo v úvodnom dueli play off favoritom, ale sa dosť ťažko rozbiehalo, na druhej strane hostky v bránke s vynikajúcou reprezentačnou brankárkou Gubíkovou nemali čo stratiť a začali odvážne.  V úvodnej desať minútovke mali navrch aj vďaka strelecky disponovanej dvojici Bačíková (102 gólov) a ex šalianke Demajovej (101 gólov v základnej časti) a na konci 10. minúty viedli 3:5. Ešteže v domácom kolektíve taktiež výborne chytala Krebs a gólové zápisy pribudli aj Bujnochovej s Veselkovou. Napriek tomu Prešov neustále viedol o 2 – 3 góly  (4:6. 5:7) a v 20. minúte po prieniku Demajovej dokonca 6:9. Domáce hráčky privádzala v týchto chvíľach do zúfalstva brankárka Gubíková, ktorá doslova čarovala nielen pri pokutových hodoch (poznámka: štyri zneškodnila a jeden skončil na žrdi), ale aj pri náskokoch. Oddychový čas trénera Lukačina, ale aj zmeny v zostave, podporené zlepšenou defenzívou  privodili obrat stavu stretnutia. Chemičky po góloch Trochtovej, Klučkovej a Bujnochovej nielenže dokázali vyrovnať na 9:9, ale v záverečných sekundách prvého dejstva dokázali vsietiť Tulipánovou vo vlastnom oslabení (poznámka: vylúčená bola Pócsiková) aj vedúci desiaty gól.

Po obrátke Duslo pokračovalo v útočnej ofenzíve a po góloch Klučkovej a Pócsikovej dokonca získalo troj gólový náskok (13:10). Hostky sa ešte raz poriadne „nadýchli“ a po góloch Demajovej a Harčarufkovej bolo v 40. minúte vyrovnané 13:13. Najlepšia strelkyňa Dusla Klučková však v ďalšom priebehu duelu predsa len našla recept pri pokutových hodoch na brankárku Bemaca, strelcky sa pridala Tulipánová s Pócsikovou a Duslo opäť získalo dostatočný náskok 17:14. Zlepšená obrana domácich s výbornou brankárkou Krebs hostkám už veľa nedovolil a desať minút pred koncom už viedla Šaľa rozdielom šiestich gólov 10:14. Spokojné domáce obecenstvo si „vychutnalo“  mohutným potleskom zlepšený výkon domácich v druhom polčase, ale aj víťazstvo a vedenie v play off. Šalianky po dvoch víťazstvách s Bemacom v základnej časti súťaže (v Šali 26:21, v Prešove 28:31) dosiahli so zástupcom Šariša aj tretie víťazstvo v rade.

Michal Lukačín, tréner: “ V úvodnej časti nás súper dosť potrápil, keď dokázal využiť naše chyby nielen v defenzíve, ale aj v útoku, keď si moje dievčatá nevedeli dosť dlho poradiť s výbornou Gubíkovou.  Nielen celý druhý polčas, ale aj v záverečných piatich minútach prvého polčasu už dievčatá praktizovali svoju hru, ktorá nám pomohla k celkovému a  zaslúženému víťazstvu a tým aj k vedeniu v play off., ktorá však pokračuje ďalej a aj zajtra nás čaká neľahký súper.“

Najviac gólov: Bujnochová 6, Klučková 5/4, Veselková a Tulipánová po 3 - Demajová 6/1, Bačíková 5, Harčarufková 3 Pok. hody: 9/4 - 3/1, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák (obaja SR), 900 divákov

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 27:20 (12:8)  - stav série 1:0

Majstrovská Iuventa Michalovce síce 9-krát inkasovala z ruky najlepšej strelkyne interligy Klaudie Michnovej, ale aj tak si poradila s HK Slávia Partizánske 27:20. Zemplínčanky vyhrávali v 49. min už 24:12, ale v záverečnej časti dovolili súperkám skorigovať rozdiel.

Najviac gólov: Perederijová 7, Habánková 5/2, Černovová 4 - K. Michnová 9/2, Hollá 3, Geričová 3/2 Pok. hody: 7/5 - 4/4, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Klus a M. Rudinský (obaja SR), 500 divákov

WHIL - semifinále - druhé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov 26:24 (16:12)

Aj v druhom dueli play off šalianske Duslo nezaváhalo a do metropoly Šariša odchádza s dvoj zápasovým vedením. Odvetný zápas mal podobný priebeh ako prvý, keď sa oba kolektívy v prvých dvadsiatich minútach striedali vo vedení o 1 – 2 góly.  Do vedenia išla Šaľa gólom pivotky Trochtovej , ale Popovcová obratom vyrovnala.  V 7. minúte sa strelecky prebudili najlepšie strelkyne  semifinálových súperov, keď na 4:3 zvyšovala Klučková, na druhej strane  z pokutového hodu vyrovnala ex šalianka Demajová.  Hostky síce v ďalšom priebehu odskočili do vedenia o dva góly (4:6. 5:7), ale Veselková s  Bujnochovou nielenže vyrovnali, ale premenená sedmička Klučkovej dostala Duslo aj  do vedenia 8:7.  To už mohlo byť v 16. minúte podstatne vyššie, ale brankárka Gubíková opäť vytiahla z rukáva excelentné zákroky.  Napriek tomu však  zverenkyne trénera Lukačina odchádzali do kabín so slušným náskokom.  Strelecky sa dvomi gólmi presadila ďalšia pivotka Konigová s Tisajovou a skóre 12:8 ukľudnilo aj šalianske obecenstvo.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili chemičky a po góloch Tulipánovej, Bujnochovej a Klučkovej zo sedmičky už viedli v 39. minúte 20:13 a zdalo sa, že o osude stretnutia a výsledku je už rozhodnuté. Domáci kolektív hral trochu bezstarostne, nakoľko ešte v 44.  minúte viedol 23:16. Príchod legionárky Lebedievovej  priniesol v krátkom časovom slede dva góly, ďalšie  pridala Dermajová s Vencúrikovou  a razom bol na ukazovateli skóre stav 24:20. Skúsená Klučková s Bujnochovou síce pridali do konca duelu ešte dva góly (26:22),  ale Bačíková taktiež kontrovala. Nakoniec musela dva brilantné zákroky predviesť aj domáca brankárka Ladicsová, aby predišla nervóznejšiemu záveru už jasne vyhraného duelu. Do Prešova odchádza zástupca nášho regiónu s vedením v play off na zápasy 2:0 a k postupu do finále, kde by mal byť najväčší favorit Iuventa Michalovce (poznámka: vedie v druhej semifinálovej dvojici 2:0 s Partizánskym) im chýba jedno víťazstvo z Prešova.

Michal Lukačín, tréner: “ Môj predpoklad ohľadné náročného druhého duelu sa potvrdil, nakoľko súper, aj keď už bol jednou nohou na kolenách dokázal sa otriasť a bol nebezpečný do záverečného hvizdu. Od 20. minúty sme diktovali hru a vďaka dobrej kombinačnej hry a presnej streľbe sme si vypracovali  6 – 7 gólov gólový náskok. Chvíľkový útlm a niekoľko chýb v defenzíve dokázal súper využiť, stiahol náš náskok, ale o zaslúžené víťazstvo a dvojzápasové vedenie v play off nás neobral. V Prešove sa vynasnažíme nadviazať na výkony zo základnej časti súťaže a tohto víkendu.“

Najviac gólov: Klučková 6/3, Bujnochová 4, Trochtová, B. Königová a Tisajová po 3 - Demajová 9/2, Harčarufková 4, Lebedievová 3

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 500 divákov

/stav série 2:0/

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 33:27 (16:9)

Iuventa po sobotňajšom víťazstve 27:20 dosiahla v nedeľňajšom meraní síl šesťgólový triumf 33:27. Jeho základ položila v I. polčase, v ktorom si utvorila rozhodujúci náskok, po zmene strán kontrolovala vývoj a udržiavala si vedenie. Hostky strelecky potiahla Laura Geričová, autorka 11 gólov.

Najviac gólov: Habánková 8/3, Wolingerová, Dubovcovová a Perederijová po 5 - Geričová 11/3, Králová, Szökeová a K. Michnová po 4

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 2, ČK: 60. Černovová (Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 350 divákov

Národné play-off o titul majstra ČR 2016/2017 - semifinále:

V ČR sa v prvých semifinále presadili hostky, DHK Baník Most zvíťazil v Olomouci nad DHK Zora 28:20 a DHC Slavia Praha zdolal DHC Sokol Poruba na jeho palubovke 29:22. V play-out nečakane triumfoval Písek vo Veselí nad Moravou 26:23.

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 20:28 (9:11)  - stav série 0:1

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 22:29 (11:14) - stav série 0:1