MISIA SPLNENÁ, CHEMIČKY VO FINÁLE PLAY OFF O MAJSTRA SR

Hádzanárky HK Slovana Duslo Šaľa zvíťazili aj v treťom semifinálovom stretnutí národného play off, keď na pôde Bemaca ŠŠK SLŠ Prešov triumfovali po výsledku 24:26 a sériu vyhrali 3:0, v najkratšom možnom termíne. Hráčkam zo Šariša uštedrili už piatu prehru v sezóne a naplnili tak papierové prognózy. Finále národného play-off o majstra SR hádzanárok 2016/2017 bude mať rovnaké obsadenie ako pred rokom. K obhajkyniam titulu z Iuventy Michalovce, ktoré si postup do boja o zlato zaistili už v piatok, pribudli v sobotu aj hráčky HK Slovan Duslo Šaľa. Prešovčanky budú bojovať o bronz s hráčkami HK Slávia Partizánske.

Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa  24:26 (15:12)

Prvé semifinále v Šali prehralo Bemaco o štyri, druhé na tej istej pôde už len o dva. Napriek tomu, tréner hostí Dušan Daniš (poznámka: viac rokov úspešne pôsobil aj v HK Slovan Duslo Šaľa) na tlačovke po druhom dueli prehlásil, že sa v rámci semifinále slovenského play off ešte raz vráti do Šale. Michal Lukačin a jeho dievčatá však boli proti. Ani do tretice Prešovčankám svoje úsilie pretaviť snaživý a kvalitný výkon aspoň do jednej výhry nepripustili a hneď v prvom zápase so zástupcom Šariša na jeho pôde dokázali vyhrať a ukončili tak v najkratšom čase nadstavbovú sériu. Avšak, ďaleko k vôbec prvému zdolaniu našich dievčat v interlige veru nemali. Už v súboji štyri kolá pred koncom základnej časti WHIL Prešov doma so Šaľou odohral vyrovnaný zápas. Viackrát v ňom viedol a schyľovalo sa k prekvapeniu. Lenže hostky v samom závere zúročili svoje skúsenosti, skóre obrátili a nakoniec vyhrali o tri góly. Niečo podobné sa zopakovalo v športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej v Prešove i v treťom semifinále. Bemaco dalo prvý gól a Šaľa v ďalšom priebehu len doťahovala tesný náskok domácich. Bemaco  pokiaľ mu sily stačili bolo vo vedení, najmä zásluhou najlepšej strelkyne semifinálovej časti ex šalianky Sofie Demajovej (poznámka: v troch dueloch nastrieľala 22 gólov, najlepšie strelkyne v šalianskom drese Lívia Klučková strelila 15 a Karin Bujnochová 14 gólov). Štyri minúty pred polčasom však Prešov získal trojgólový náskok a takým skončil aj prvý polčas v pomere 15:12. Po obrátke chemičky spresnili hru, dôslednejšie bránili a domáce hráčky sa strelecky iba sporadicky  presadzovali  proti kvalitnej defenzíve (poznámka: v II. polčase strelili iba 9 gólov).  Prešovčanky v obrane nestačili na rýchle kombinačné akcie Šale, dosť si pomáhali faulami, čo naše hráčky z pokutových hodov trestali. Duslo v 41. minúte vyrovnalo na 18:18, v päťdesiatej už viedlo 23:21, v 55. minúte 25:22. Bemaco to však nezabalilo a minútu pred koncom znížilo na 24:25. Posledné slovo mala ale favorizovaná Šaľa. Trinásť sekúnd pred koncom spečatila postup Slovana Duslo Klučková. Po záverečnom hvizde arbitrov zavládla v šalianskom tábore oprávnená radosť z postupu do finále, kde na nich čaká favorizovaná Iuventa Michalovce.
Michal Lukačin, tréner: „Zápasy semifinále play-off s Prešovom neboli jednoduché, ale ten tretí bol z nich najťažší. V podstate štyridsaťpäť minút nás držalo Bemaco v šachu, bolo dovtedy ozaj lepším tímom. V konečnom dôsledku však rozhodla kondičná stránka, naša širšia lavička a nepochybne väčšie skúsenosti nášho družstva. Nie náhodou sme preto rozhodli zápas až v posledných minútach. Veľmi dôležité ale bolo už to, že sme dokázali po zmene strán pomerne rýchlo zmazať gólové manko na Prešovčanky. Potom som už veril, že spomenutými skúsenosťami a svojimi prednosťami zápas zvládneme. Musím uznať, že Prešov nás v sérii poriadne potrápil. O to viac si cením, ako naše dievčatá do samého konca hrali naplno, štvrtý zápas nechceli v žiadnom prípade pripustiť. Obdivuhodný nebol ale len súboj na hracej ploche, ale aj v hľadisku. Našich fanúšikov bolo síce menej ako tých domácich, avšak akú kulisu zápasu spoločne vytvorili, bolo úžasné. Bodaj by sme svedkami podobných hádzanárskych súbojov na našich ihriskách boli čo najviac. To by iste aj na ženskú hádzanú chodilo viac divákov.“

DUSLO: Ladicsová, Krebs - Trochtová, Rácková 1, Klučková 4/2, Konigová 2, Pócsiková 4, Tulipánová 5/2, Bahylová 2, Tisajová 1, Veselková 1, Bujnochová 5.

Najviac gólov: Demajová 7/1, Liebiedievová, Vencúriková po 4 - Tulipánová 5/2, Bujnochová 5, Klučková 4/2, Pócsíková 4. Rozhodovali: Z. Oťapka, M. Sivák (SR), vylúčené: 4:4, 7 m hody: 1/1 - 5/4, 200 divákov.
/na zápasy 0:3, do finále postúpila Šaľa/
Ďalšie termíny play-off:
finále: 20. - 21. 5. 2017, 27. - 28. 5. 2017, 31. 5. 2017
WHIL - semifinále - ČR:
DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 36:31 (22:14)
Najviac gólov: Szarková 9, Jeřábková 8, Růčková 5/1, Mikulčíková 5 - Gajdošíková 7/5, Hurychová, Kubáčková po 5. Rozhodovali: Frieser, Kavulič (ČR), sedemmetrové hody: 2/1 - 5/5, vylúčené: 3:1, 625 divákov
/na zápasy 2:0, do finále postúpil Most/

DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 26:24 (12:14)
Najviac gólov: Galušková 7/1, Šetelíková 6, Chlupová 4 - Polášková 5/5, Minarčíková, Revajová po 4. Rozhodovali: Blanar, Haramul (ČR), sedemmetrové hody: 1/1 – 5/5, vylúčené: 2:4, 168 divákov
/na zápasy 2:0, do finále postúpila Slavia/
WHIL - 2. kolo play-out - ČR:
HC Zlín - SHK Veselí nad Moravou 26:23 (14:13)
Najviac gólov: Birkušová 5, Andrýsková 5, Drotárová 4 – Vargová 6/2, Pastorková 3, Šustková 3. Rozhodovali: Bečička, Bubeníček (ČR), sedemmetrové hody: 2/2 – 2/2. vylúčené: 3:5, 103 divákov.