SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

HK Hodonín chce do WHIL, zháňa partnerov

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 12.05.2017 08:18
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Hádzanárky HK Hodonín oslavujú najväčší úspech v doterajšej klubovej histórii. Pod vedením trénerskej dvojice René Gäntner, Marián Šupík získali prvé miesto v českej prvoligovej súťaži a zároveň aj možnosť účasti v najvyššej ženskej nadnárodnej WHIL  (Women´s Handball International League) 2017/2018.

V Hodoníne sa oslavuje, ženy prvoligového kolektívu vyhrali najvyššiu českú súťaž. „Sme radi, že sezóna bola bezproblémová. Išli sme do niečoho, čo sme si úplne nedokázali ani predstaviť. Snažili sme sa vybudovať kolektív s cieľom, aby nemal žiadne záchranárske starosti. Našou snahou bolo oživiť a obohatiť súťaž o nový herný štýl, čo sa nám v skutočnosti aj podarilo. V Hodoníne sa vytvoril skvelý kolektív,“ neskrýva nadšenie prezident klubu a tréner mládeže Radoslav Bičan. 

Nad efóriou v klube však stále visí veľký otáznik, v podobe samotnej účasti v interligovej súťaži. Hráčky a ich priaznivci netrpezlivo očakávajú konečný verdikt vedenia klubu, ktoré v súčasnosti rokuje s možnými partnermi o navýšení rozpočtu a je podmienkou ich účasti v medzinárodnej súťaži. „O možnej účasti vo WHIL neustále rokujeme. Oslovili sme niekoľkých partnerov, významných firiem z regiónu ale aj mimo región. Definitívne rozhodnutie padne až v momente, keď odošleme prihlášku. V tejto chvíli nedokážem povedať, ako sponzori zareagujú. Pevne verím, že si výsledky našej práce všimli a ocenia ich. Popri družstve žien v klube dobre fungujú aj kategórie dorasteniek, žiačok a malých detí. Pokiaľ partneri dokážu náš úspech doceniť a nebudú mať pred očami iba futbal, verím, že sa do najvyššej súťaži prihlásime. Termín podania prihlášky máme do konca mája a do tohto termínu musíme mať všetko vyjasnené. V každom prípade, pokiaľ sa nám rozpočet nepodarí navýšiť, tak do interligovej súťaže nevstúpime. Nechceme hazardovať,“ ozrejmil situáciu súvisiacu s postupom do WHIL Bičan.

Na úspech žien nadviazali aj staršie prvoligové dorastenky, keď zvíťazili vo východnej skupine starších dorasteniek a ako víťaz sa stretnú o titul majstra republiky s víťazom západnej skupiny. Navyše ich čaká aj účasť v Česko-slovenskom pohári v Zlíne.

V jedenásťročnej histórii klubu sa práve v tomto roku môžu v HK Hodonín pochváliť dosiahnutými výsledkami aj vďaka dobrej práci s mládežou. Dôkazom toho je aj prvenstvo mladších dorasteniek v druhej lige skupiny východ.

„Úspechy skutočne dosahujeme a máme z nich veľkú radosť. Aj preto by sme boli radi, keby si partneri a široká verejnosť všimli a ocenili, že v Hodoníne pracujeme aj s najmenšími dievčatkami. Všetko je to tiež vecou škôl a ochoty rodičov spolupracovať. Osobne si myslím, že v mládežníckych družstvách by mohlo byť viac detí. Dnešná doba bohužiaľ nenahráva systematickému športovaniu,“ uzavrel šéf hodonínskeho klubu Radoslav Bičan.

ZDROJ: Prevzaté z oficiálnej web. stránky Českého svazu házené, 10.5. 2017, (upravené)

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3