SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
tvcom.cz  I   ehftv.com  I   2 % daní  I   SZH  I   EHF  I   IHF  I   HKM ŠAĽA

LUCIA WEIBELOVÁ KONČÍ V TRIERI, NEDOHODLA SA NA NOVOM KONTRAKTE

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 12.05.2017 08:19
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Slovenská hádzanárka Lucia Weibelová už nebude pokračovať v DJK/MJC Trier. Nemecký klub v uplynulých dňoch oznámil, že po aktuálnom ročníku sa cesty 33-ročnej spojky a účastníka II. bundesligy rozídu, a to aj napriek tomu, že obe strany rokovali o pokračovaní.

"Počas rozhovorov o predĺžení zmluvného vzťahu sme nedospeli k vzájomnej zhode, preto Lucia Weibelová nepredĺžila svoj kontrakt. Ďakujeme Lucii za odvedené výkony a želáme jej všetko dobré do budúcnosti," vyjadril sa predstaviteľ vedenia DJK/MJC Jürgen Brech.

Podľa správy na klubovom webe Trieru, ktorému v tabuľke II. najvyššej nemeckej súťaže patrí aktuálne 8. miesto, nie je známe Weibelovej nové pôsobisko. Okrem spomenutej Slovenky opúšťa Trier aj brankárka a kapitánka Jessica Kocklerová (prestupuje k postupujúcemu do I. bundesligy HSG Bensheim-Auerbach).

Lucia Weibelová po príchode z TSG Ober-Eschbach v roku 2015 pôsobila v Trieri dve sezóny, pričom si zahrala po boku svojej staršej sestry - pivotky Andrey Czanik, s ktorou si zaspomínali na spoločné časy v šalianskom drese. V aktuálnom ročníku je so 151 gólmi (priemer 5,8 gólu na zápas) druhou najlepšou strelkyňou "Die Miezen", uplynulý víkend pri domácej prehre s HSG Hannover-Badenstedt (29:35) poslala brankárkam súpera sedemgólovú vizitku. Žilinská rodáčka pred pôsobením v Nemecku hrávala v nórskom Molde HK. Dlhé roky bola doma v Šali, okrem Slovana Duslo mala angažmány aj v Iuvente Michalovce a ŠKP Piccard Senec.

Autor: SITA, 11.05.2017, Foto: Lindemans Medien

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Innogy
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
M FOTO

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977

M FOTO

fotografie © všetky práva vyhradené
SNP 16, Šaľa 927 01

+(421) 31 770 6688
Duslo Šaľa  MOL LIGA
2017 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3