URBAN ĎAKOVAL PÁNU BOHU

Obrovskú drámu videli diváci v prvom finálovom zápase medzi Iuventou Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa. O jeho víťazovi napokon museli rozhodnúť až pokutové hody, keďže sa zápas v riadnom hracom čase skončil remízou 20:20. V osemnástej sérii sa nakoniec usmialo šťastie na Iuventu, ktorá tak vedie 1:0 na zápasy. Druhý zápas finálovej série sa uskutoční v nedeľu 21. mája o 10.30 hod., následne sa séria presťahuje k Váhu.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 20:20 (12:10), na strely zo značky pokutového hodu 15:14, celkovo 35:34 - stav série: 1:0

Prvý finálový duel priniesol obrovskú drámu, ktorú nakoniec museli rozhodnúť až sedemmetrové hody. Divák si ale prišiel na svoje. Lepšie začali Michalovčanky, ktoré rýchlo viedli 2:0. Šaľa dokázala rovnako rýchlo vyrovnať, čo sa jej v zápase podarilo ešte niekoľkokrát. Michalovčankám sa opäť podarilo odskočiť v osemnástej minúte, kedy sa dvakrát gólovo presadila Perederijová. Za stavu 8:5 si tréner Dusla Michal Lukačín zobral oddychový čas, ktorý jeho zverenkám pomohol, keďže šnúrou troch gólov vyrovnali na 8:8. Iuventa ale odpovedala rovnakou mincou a po presnej strele Habánkovej viedla štyri minúty pred koncom 11:8. Hostky síce znížili na 10:11, posledné slovo v prvom polčase ale patrilo opäť Habánkovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 12:10.

Iuventa sa ale dlho z tesného vedenia netešila, pretože Šaľa hneď na úvod dvakrát skórovala a bolo vyrovnané – 12:12. Keď v 36. minúte Mária Holešová z brejku dala na 16:13, lavička Dusla opäť reagovala oddychovým časom. Ten Šaliankám pomohol, keďže desať minút pred koncom bolo po presnej strele Bujnochovej skóre opäť vyrovnané (19:19) a také aj ostalo do posledných sekúnd.  Kapitánka Iuventy Wollingerová potom opäť naklonila skóre na domácu stranu, ale Klučková v 56. min stanovila výsledok na 20:20. O víťazovi tak museli rozhodnúť pokutového hody. V dramatickom rozstrele zo značky pokutového hodu boli úspešnejšie a šťastnejšie napokon domáce, ktoré rozhodli v osemnástej sérii, keď za chemičky v jednotlivých sériách nepremenili svoje pokusy Klučková, Veselková, Pőcsiková a Tulipánová. Stretnutie po streľbe zo značky sedemmetrového hodu skončilo v pomere 35:34 a vo finálovej sérii sa tak ujala Iuventa vedenia 1:0.

František Urban, tréner Iuventa Michalovce: „ Bola to dráma do úplného konca, hodná finále. Takto som si to ale vôbec nepredstavoval. V zápase bolo veľa zahodených čistých šancí. To, že sme dostali len dvadsať gólov je super a svedčí to o našej dobrej obrane. Na druhej strane, zaznamenať len dvadsať úspešných zásahov je strašne málo. Nepremenili sme veľa brejkových príležitostí, sedmičiek a náskokov z bránkoviska. To zajtra musíme zlepšiť. K tým sedmičkám na záver. Niekto povie, že je to terno. Ďakujem pánu Bohu, alebo tomu pánu Bohu, ktorý v tom mal prsty.“

Rudolf Petrikovič, asistent trénera a vedúci družstva HK Slovan Duslo Šaľa: „ História asi nepamätá takéto stretnutie. Určite sa muselo ľúbiť divákom, no menej už nám, pretože sme prehrali zo sedmičiek, čo je vždy vabank. Myslím si, že celý zápas sme boli dôstojným a vyrovnaným súperom Michaloviec. Trošku nám chýbala lepšia koncovka a premieňanie šancí, k úspechu v tomto stretnutí.“

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 20:20 (12:10), na strely zo značky pok. hodu 15:14, celkovo 35:34 - stav série: 1:0

Pok. hody: 4/2 - 7/6, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: M. Sivák a Z. Oťapka (obaja SR), 700 divákov IUVENTA MICHALOVCE: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, M. Holešová 2, V. Kišíková, Rebičová 4, S. Nagyová, Habánková 5/1, Wollingerová 4/1, Dziurová, Dubovcovová 1, Bajčiová, Perederijová 2 HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA: M. Ladicsová, Krebs - Trochtová, Rácková, Klučková 7/5, B. Kőnigová 3, Pócsíková 1, Tulipánová 3/1, I. Bahýlová, Tisajová, Blehová, Veselková 1, Bujnochová 5