IUVENTA PO DRUHOPOLČASOVOM OBRATE VEDIE V SÉRII 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom finálovom zápase národného play-off nad tímom HK Slovan Duslo Šaľa 27:23 a v sérii tak vedú 2:0 na zápasy. Finálová séria sa teraz sťahuje do Šale, kde sa v piatok o 18.00 hod. uskutoční jej tretí a v sobotu 27. mája o 10.30 hod. prípadný štvrtý duel. Keby o víťazovi nebolo rozhodnuté ani po ňom, na rad príde piaty zápas, ktorý odohrajú v stredu 31. mája v Michalovciach.

Zverenky trénera Františka Urbana po sobotňajšom úspechu vďaka triumfu v "penaltovom" rozstrele zdolali aj v druhom finále v Chemkostav aréne hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a naplno tak využili výhodu domáceho prostredia.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 27:23 (11:13) /stav série: 2:0/

V druhom finálovom zápase si diváci opäť prišli na svoje. Nevideli síce až takú drámu ako v sobotu, no aj tak im aktérky na ihrisku predviedli zaujímavý duel, s víťazným druhopolčasovým obratom Iuventy. Tá v sérii vedie 2:0 a v piatok tak môže sláviť jubilejný desiaty majstrovský titul...

Lepší štart do zápasu mali Michalovčanky. Tie začali s aktívnou obranou, z ktorej vychádzali do rýchlych kontier. Po dvoch presných strelách Perederij a jednej kapitánky Wollingerovej viedli v tretej minúte 3:0, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Aj po ňom ale dominovali Michalovčanky, ktoré v trinástej minúte vyhrávali po góle Habánkovej 7:3. Duslo však opäť ukázalo jarný vzostup formy. Zverenky trénera Michala Lukačína kontrovali na tento stav štyrmi gólmi v rade a razom tak bolo vyrovnané (7:7). Iuventa sa síce ešte dvakrát dostala do tesného vedenia (8:7 a 9:8) ale záver prvého dejstva patril Šaliankam. Tie sa v 24. minúte po góle Tisajovej po prvýkrát v celej sérii ujali vedenia (9:10) a to už do konca polčasu nepustili z rúk, keď prvú tridsaťminútovku vyhrali 13:11.

Šaliankám vyšiel aj nástup do druhého dejstva. Jeho skóre síce otvorila Dubovcová, no Duslo odpovedalo na jej presný zásah dvoma gólmi a v 33. minúte tak viedlo 15:12. Následne sa však ukázala kvalita a skúsenosti domáceho celku. V bráne sa chytila Medveďová a jej spoluhráčky dirigované kapitánkou Wollingerovou dokázali z jej úspešných zákrokov ťažiť v útoku. Po troch góloch v rade a vyrovnaní na 15:15 si lavička Dusla zobrala oddychový čas, no ten nič nezmenil na tom, že opraty zápasu už držali v rukách Michalovčanky. Keď v 41. minúte dala Dubovcová už na 19:16, Šaľa reagovala ďalším oddychovým časom. Po ňom síce skorigovali jej hráčky na 18:19, v následnej presilovke ale dvakrát inkasovali, čo využil favorit na definitívny zisk zápasu vo svoj prospech. Keď šesť minút pred koncom dala Wollingeorvá na 23:19, o víťazovi duelu bolo prakticky rozhodnuté. Michalovčanky napokon zvíťazili 27:23. Vo finálovej sérii tak vedú 2:0 na zápasy a v Šali budú v piatok premieňať prvý majstrovský mečbal.

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Myslím si, že oba víkendové duely boli veľmi zaujímavé. Dnes sme mali veľmi dobrý vstup s kvalitnou obranou a Medveďovou v bránke. Potom nás Šalianky dostali pod tlak a v šatni sme si museli povedať, čo a ako chceme hrať v druhom polčase. Vyšiel mi ťah s Dubovcovovou, ktorá relatívne oddýchnutá chodila len do útoku a vynikla v súbojoch jedna na jednu, pričom dávala dôležité góly. Som rád, že sa to aj vďaka kondícii a skúsenostiam skončilo v náš prospech. Dnes sme boli o triedu lepší. (!!!???)"

Rudolf Petrikovič (asistent trénera Dusla Šaľa): "Za výkony, ktoré dievčatá podali v oboch dueloch, si zaslúžia pochvalu. Pri troche šťastia sme minimálne raz mohli v Michalovciach vyhrať. Vo finálovej sérii mohol byť stav 1:1, ale namiesto toho je teraz, žiaľ, 0:2. V nedeľu sme boli v prvom polčase lepším družstvom, v druhej časti nám zrejme už ubudli sily, súper trochu pridal a zápas jednoznačne dotiahol do víťazného konca, aj keď sme ho dosť dlho hrýzli."

Pok. hody: 2/1 - 9/8, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: R. Sivák a P. Haščík (obaja SR), 600 divákov IUVENTA MICHALOVCE: Lafuenteová, Medveďová - Černovová, M. Holešová 1, V. Kišíková, Rebičová 3, S. Nagyová 4, Habánková 6, Wollingerová 4/1, Dziurová, Dubovcovová 5, Bajčiová, Perederijová 4.  HK SLOVAN DUSLO: M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová 1, Rácková 2, Klučková 4/3, B. Konigová, Pócsíková 2, Tulipánová 9/5, I. Bahýlová 4, Tisajová, Blehová, Veselková, Bujnochová 1.