V ŠLÁGRI DOMÁCA PREHRA S BANÍKOM MOST

Najväčšiu pozornosť pútal duel pri Váhu. V šlágri 2. kola MOL ligy sa tešil úradujúci český majster DHK Baník Most, ktorý na palubovke slovenského vicemajstra HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazil 30:27, po polčase (12:13).

Čiernym anjelom vychádzala veľmi dobre hra v útoku, vrátane koncovky. V tomto excelovala a tretinový podiel na góloch hostiek mala hráčka s číslom 15.- Markéta Jeřábková, s ktorou si chemičky vplyvom neúčinného bránenia nevedeli poradiť a nechávali jej až priveľa priestoru. Dôležitým momentom bolo trochu prísne vylúčenie Karin Bujnochovej za stavu 6:3 pre Duslo, keď bezprostredne po oddychovom čase Baníka, Szarková sa až moc ochotne ráčila na hraciu plochu. V ďalšom vývoji obdobné a tvrdšie zákroky na Bahýlovú ale hlavne Ráckovú zostali nepotrestané.  Po zmene strán unikol Most na rozdiel piatich gólov - naposledy v 51. min 25:20, Šalianky síce bojovali, zdramatizovali záverečné minúty, stiahli na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Aj keď diváci v MŠH v Šali odchádzali zo stretnutia sklamaní, boli svedkom napínavého a kvalitného stretnutia, k čomu prispel aj veľmi dobrý výkon rozhodcovskej dvojice.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: "Škoda tohto stretnutia. Myslím si, že sme dnes mali na to, aby sme s odvekým rivalom a kvalitným súperom uhrali aspoň nerozhodný výsledok. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a herné nasadenie. O osude stretnutia sa rozhodovalo v obrane, nám sa nepodarilo neutralizovať spojkový rad súpera, ktorý je kvalitný a po obrátke trestal naše chyby. Dievčatá sa sústreďujú na bránenie, ktoré je v konečnom dôsledku neúčinné a málo dôrazné. Toto nám dnes chýbalo pri bránení hlavne M. Jeřábkovej.  V závere to bolo viackrát o vyrovnaní, ale súper bol nakoniec pokojnejší. Nedá sa nič robiť, ideme ďalej."

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Mám radosť, že sa nám podarilo uspieť v tak náročnom zápase. Aj keď sme poznali súperovu taktiku, veľmi ťažko sme dostávali stretnutie pod kontrolu. Podarilo sa nám to vlastne až v druhom polčase, kedy sme protivníkovi odskočili na rozdiel piatich gólov. Radosť mám aj z toho, ako silný je kolektív z pohľadu psychickej odolnosti, čo pozorujem už od prípravného obdobia. Dokážeme ustáť aj takéto veľmi náročné stretnutia a situácie, kedy sa zápas nevyvíja pre nás priaznivo. Dnes si celý tím zaslúži obrovskú pochvalu.“

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most 27:30 (12:13)

HK Slovan Duslo Šaľa: O. Krebs, M. Ladicsová, Z. Haládiková – N. Rácková 2, P. Škoricová, N. Špendlová, B. Kőnigová 3, K. Pócsiková 4, I. Bahýlová 2, N. Némethová 2, J. Vargová 4, K. Kurňavová, M. Tisajová, L. Klučková 5/3, K. Bujnochová 5. Tréner Michal Lukačín.

DHK Baník Most: E. Bezpalcová, D. Műllnerová – K. Dvořáková 1, V. Dvořáková 1, M. Borovská 5, A. Stříšková, L. Jungová, M. Jeřábková 10, N. Švihnosová, S. Szarková 2, L. Mikulčík, V. Šípová, T. Eksteinová, P. Růčková 6/2, D. Zachová 5. Tréner Peter Dávid.

Najviac gólov: Klučková 5/3, Bujnochová 5, Vargová 4, Pócsiková 4 – Jeřábková 10, Růčková 6/2, Borovská 5, Zachová 5.

Rozhodovali: Budzák, Záhradník(SR). Sedemmetrové hody: 4/3 – 3/2. Vylúčenia: 2:2. Diváci: 500.

Jedno víťazstvo domácich, dve remízy a tri výhry hostí, to je bilancia sobotňajšieho kompletného 2. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok.

Sokol Písek – SHK Veselí n. M. 19:19 (10:14)

Domáce hráčky si robili chúťky na dva body, ale Panenky ukázali, že do Písku neprišli na výlet a zápas skončil deľbou bodov. V závere mali obaja súperi možnosť nakloniť víťazstvo na svoju stranu.

Vladislav Jordák, tréner Sokol Písek: „Pre nás je bod asi ziskom, pretože Veselí malo zápas pod kontrolou a herne bolo lepšie. U nás hrajú len dve hráčky a spoliehať sa, že brankárka všetko vychytá sa nedá. Potrebujeme, aby aj ostatné hráčky pridali niečo navyše, aby konečne začali byť útočnejšie. Mali sme s tým problém aj v minulom zápase. Predvádzame alibistickú hru, máme strach zakončiť a dať gól. Ak zohľadním, že Veselí viedlo o štyri góly, my sa bojíme dať gól, ten bod je pre nás nakoniec ziskom.“

Luboš Hudák, tréner SHK Veselí n. M.: „Pripravovali sme sa na tento zápas, povedali sme si, ako by sme mali hrať. Úvod nám vyšiel, hrali sme svižne, dostávali sme sa do rýchlej koncovky, premieňali šance a dostali do vedenia. Už druhá polovica prvého polčasu naznačila, že nám odchádza streľba, začala viaznuť spolupráca v útoku a hrali sme dosť opatrne. V druhom polčase sa nedá povedať, že by sme si nedokázali vytvoriť gólové príležitosti. Bohužiaľ, so štyrmi gólmi za polčas a takým množstvom nepremenených šancí, musíme byť nakoniec radi, že sme získali bod, pretože s devätnástimi gólmi sa zápasy nezvyknú vyhrávať.“

Najviac gólov: Kubišová 8, Palasová 5/3, Pešková 2 – Šustková 5, Novotná 5/2, Vinklárková 3. Rozhodovali: Valášek, Vychodil (ČR). Sedemmetrové hody: 3/3 – 4/3. Vylúčenia: 2:2. Diváci: 125.

HC Zlín – HK SOKOL RMK Bánovce nad Bebravou 31:21 (12:10)

Domáci začali dobre, v siedmej minúte viedli už 5:1 a následne 6:2. Hostky sa nevzdávali a za výraznej podpory mladej striedajúcej brankárky Bežovej, postupne ukrajovali s náskoku domácich, do konca prvého dejstva bola hra nakoniec vyrovnaná. V jeho samom závere sa zranila najlepšia strelkyňa domácich M. Sobieská, ktorá musela z hry odstúpiť. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich, zvyšoval skóre a dotiahol stretnutie do víťazného konca. Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: „ O Bánovciach sme mali minimum informácii, ale aj tak sme sa na nich pripravovali celý týždeň. Chceli sme sa presadiť svojou hrou, s dobre fungujúcou obranou, rýchlim prechodom do útoku a tlakom na obranu. Prvých desať minút tomu aj napovedalo a darilo sa nám. Potom sme sa prispôsobili súperovi, poľavili a hra sa vyrovnala. Začali sme sa ťahať o každý gól. Druhý polčas už hráčky plnili svoje úlohy a zápas nakoniec úspešne dotiahli do víťazného konca. Súperovi chcem poďakovať za férový prístup, napriek tomu, že sa nám zranila hráčka. Musím však povedať, že zásadný kontakt pri jej zranení tam zo strany súpera nebol. Prvý krát a celkovo druhýkrát od skončenia uplynulej sezóny sme sa predstavili pred domácim publikom. Som rád, že sme domáce stretnutie napriek menšiemu zaváhaniu zvládli.“

Richard Makýš, tréner Bánoviec: „ Blahoželám domácim k výhre a k zisku bodov. Vstup do zápasu nám nevyšiel a prvú desaťminútovku sme prehrali. Potom do brány nastúpila šestnásťročná dorastenka Betka Bežová. S jej výkonom a hrou ostatných hráčok na hracej ploche sme dokázali hru korigovať, nepremenili sme však až štyri sedmičky, čo nás zrejme stálo aspoň výhru v prvom polčase. Treba objektívne priznať, že súper má na viacerých postoch omnoho kvalitnejšie hráčky a aj to zrejme rozhodlo o ich výhre. Prvé naše súťažné stretnutie s Mostom som prirovnal k závodu bavoráka s trabantom, dnes kvalitnej škodovky s trabantom a dúfam, že to bude zápas od zápasu lepšie a narazíme aj na súpera, keď ho aj náš trabantík predbehne.“

HC Zlín: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - M. Sobieská 6/1, L. Hradilová 6/2, M. Kolářová 4, M. Ševčíková 4, A. Baumbachová 3, A. Očadlíková 3, L. Polomíková 2, J. Mizerová 1, V. Hubová 1, M. Kříčková 1, K. Vlková, M. Popelková. HK Sokol RMK Bánovce - góly: A. Obstová 5, E. Turková 5/2, J. Bencová 4/1, D. Halmová 3, Z. Hollá 3/2, K. Matušincová 1 Sedemmetrové hody: 4/3 - 9/5, Vylúčenia: 6 - 5, Rozhodovali: T. Bubeníček, T. Petruška(ČR), diváci: 220

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 20:21 (10:14)

Hádzanárkam Poruby zápas nevyšiel, nedarilo sa im strelecky. Väčšinu zápasu mali navrch zošívané, ktoré sa v závere prvého polčasu dostali do päťgólového trháku a presadzovali sa hlavne zo stredných vzdialeností. Po prestávke domáce zlepšili výkon a vďaka zákrokom ich brankárky stiahli manko na rozdiel gólu. Tesné skóre vydržalo až do poslednej minúty, v nej Rechtorisovú, ktorá mala na ruke vyrovnanie vychytala slavistka Hillebrandová.

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba„Gratulujem súperovi k víťazstvu, aj keď sa v závere priklonila šťastena na jeho stranu. Obrana dobrá, ale kopec nepremenených našich šancí. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale škoda nedotiahnutia stretnutia k remízovému stavu. Musíme sa z toho poučiť.“

Richard Řezáč, tréner Slavie Praha: „Zápas sa musel páčiť, mal náboj až do posledných sekúnd. Po vlastných chybách sme si to sami zdramatizovali. V útoku sme boli netrpezliví, šestnásť technických chýb je moc. Za víťazstvo môžeme vďačiť brankárke Hillebrandové."

Najviac gólov: Konečná 7, Rechtorisová 6, Kostelná 3 - Galušková 11, Hudak 5, Šetelíková 2. Rozhodovali: Hájek, Macho, (ČR). Sedemmetrové hody: 1/0 - 3/2. Vylúčenia: 5:5. Diváci: 194.

ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 21:21 (8:8)

Vyrovnané stretnutie odohrali na Šariši. Oba tímy sa hneď od úvodu už v prvej polovici vystriedali vo vedení, žiadne ale nedokázalo odskočiť na viac ako dva góly. V druhej časti začali dominovať hosťujúce hráčky, po desiatich minútach viedli 11:16. Prešov sa ale spamätal a zásluhou Harčarufkovej so Šutranovou v záverečných minútach využil zaváhanie Olomouca a jeho oslabenie, nielen ku korekcii, ale aj k vyrovnaniu stavu na konečných 21:21.

1. Gubiková, v pozícii asistentky trénera, ŠŠK Prešov: „Mám problémy s kolenom, preto som nechcela riskovať zhoršenie súčasného stavu a tak som ostala len na lavičke. Trénerovi Danišovi som však do roboty nezasahovala. Katke Bernátovej som držala palce, niečo sme si aj počas oddychových časov povedali. Rozumieme si dobre a takto to bolo aj teraz. Neraz naše družstvo podržala a i ona má zásluhu na tom, že sa to napokon skončilo remízou. Škoda, mohli sme získať aj viac. V dôležitých fázach stretnutia však mnoho akcií volalo po góloch, no aj brankárka hostí mala svoj deň. Zápas mal ale dobrý náboj, diváci mu vytvorili veľmi dobrú kulisu. Dievčatá v závere dobre finišovali a pri troške šťastia mohli aj vyhrať.“

Najviac gólov: Šutranová 8/3, Harčarufková 7, Bačíková 3 – Gajdošíková 5, Kubáčková 3/3, Kapsová 3, Jansová 3. Rozhodovali: Cibere, Richvalský, (SR). Sedemmetrové hody: 3/3 – 3/3. Vylúčenia: 1:2.

HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce 26:39 (13:18)

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v súboji druhého kola spoločnej česko-slovenskej MOL ligy na pôde HK AS Trenčín. Úvod zápasu dvoch slovenských interligových účastníkov bol vyrovnaný. Definitívny zlom zápasu prišiel v prvej desaťminútovke druhého dejstva. Nakoniec Zemplínčanky triumfovali 39:26 a dostali sa na čelo MOL ligy.

Michal Hradil, tréner HK AS Trenčín: „Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Prehrali sme ho o päť gólov z dôvodu, že sa nám nepodarilo premeniť väčšie množstvo vypracovaných streleckých príležitostí. Do druhého dejstva sme nastúpili nekoncentrovaní, chýbala nám iskra. Neskôr sme sa vrátili ku hre, ktorú sme predvádzali v prvom dejstve. Dokázali sme hrať vyrovnanejšiu partiu. Celkovo rozhodla lepšia efektivita súpera. Napriek tomu si myslím, že dievčatá odviedli kus dobrej práce a zaslúžia si pochvalu. Som veľmi rád, že futbaloví fanúšikovia prišli povzbudiť aj nás. Bolo to veľmi príjemné a povzbudzujúce. Dievčatám ich podpora veľmi pomohla.“ Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Beňo a M. Bednár(SR), 240 divákov.

HK AS: Opátová, Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 5, Žitňanová 2, Mesárošová, Jašková, Zemanovičová, Ušiaková 3, K. Kostelná 3, Hanulíková 2, Pastorková 3, Grófová, L. Polláková, E. Rajnohová 8/1.

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 13, M. Rebičová 4, Kotová 3, Trúnková 5, Habánková 9/3, A. Holejová 2, Wollingerová 2, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová.