CHEMIČKY SA REHABILITOVALI, PORUBA ŠAĽU NEDOBILA

HK Slovan Duslo Šaľa uspel v šlágri pred vlastnými fanúšikmi, keď si poradil s DHC Sokol Poruba 26:19 a v aktuálnom poradí poskočil na 4. miesto za pauzujúcu Iuventu.

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - DHC SOKOL PORUBA 26:19 (14:11)

Šaľa už od úvodných minút dala jasne najavo svojmu súperovi, kto bude v tomto duely ťahať za kratší koniec. Hádzanárky Poruby začali na svojho súpera strácať už po desiatich minútach hry, kedy si domáci celok vybudoval trojgólový náskok, ktorý si bezpečne udržiaval až do prestávky. V tejto časti zápasu v domácom kolektíve dominovali Bujnochová, Rácková s Klučkovou, ktorá sa predviedla aj efektnou a úspešnou streľbou zo spojkovej pozície. Za kvalitnou obranou, v bráne spoľahlivo chytala Krebs. Domáce boli od začiatku zápasu lepším tímom a Poruba iba doťahovala. Nedarila sa im hlavne streľba z diaľky.

Po prestávke skoncentrovanejším a nabudeným hráčkam Poruby svitla nádej, v momente keď sa im v priebehu piatich minút podarilo zmazať manko z prvého polčasu a vyrovnali stav na 15:15. V zostávajúcich dvadsiatich piatich minútach hráčky Šale prepli na vyššie obrátky, podarilo sa im v krátkom slede štvorgólovou šnúrou odskočiť do trháku, pričom Sokolky do konca stretnutia dokázali zaznamenať už len štyri góly. Strelecké trápenie hráčok Poruby vyvrcholilo od päťdesiatej minúty, kedy sa im až do záverečného hvizdu podarilo skórovať iba raz a tak si od Váhu odvážajú prvú porážku na pôde súpera v tejto sezóne, v pomere 19:26. V zápase veľmi dobrý výkon podala ešte ani nie osemnásťročná ľavá spojka Natália Némethová, ktorá veľmi dobre bránila a svojimi rýchlymi a správne načasovanými prihrávkami, doslova nútila svoje spoluhráčky k zakončeniu v plnej rýchlosti a nasadení, pričom sa blysla aj efektnou streľbou, hlavne z výskoku. Pochvalu si však zaslúžia všetky hráčky, ktoré zasiahli do hry. Šalianky po sympatickom výkone, aj pred objektívom TV 213, čiastočne odčinili nepriaznivý výpadok z minulého týždňa a uspokojili menej početnú divácku návštevu v MŠH v Šali.

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „ Som spokojný s výsledkom a predvedenou hrou, ktorú dnes hráčky proti súperovi, z kategórie ťažších ukázali. Chceli sme predviesť o sto percent lepší výkon, akým sme sa pred týždňom prezentovali v Michalovciach a hráčky to dnes aj dokázali. Zápas jednoznačne a veľmi dobre zvládli hlavne v obrane, veľmi dobre nám zachytala aj brankárka, o čom svedčí len osem gólov v našej sieti v druhom polčase. Tam niekde treba hľadať základ dnešného úspechu. Hra založená na kvalitnej obrane nám otvárala priestor smerom dopredu a zároveň umožnila vyrážať do rýchlych protiútokov. Z tohto pohľadu som z hrou kolektívu veľmi spokojný a musím poďakovať dievčatám, že po minulotýždňovej prehre sa do dnešného zápasu vložili a vydreli dnešné stretnutie. Pred zápasom som im povedal, že v tomto duely ma bude viac zaujímať odhodlanie, bojovnosť a schopnosť vydrieť si tento zápas, ako nejaká taktika. Dnes to dievčatá dokázali a dali najavo, že aj takýmto spôsobom sa vyhrávajú zápasy, čo by nás malo naštartovať k ďalším výsledkom. Na škodu veci je, že v najbližšom kole máme voľno a len dúfam, že to nebude mať vplyv na naše výkony, pretože sa potrebujeme naladiť na pravidelný herný rytmus. Uvidíme, čo to urobí? O dva týždne hráme opäť doma a verím, že dievčatá svoj dnešný výkon zopakujú a posunú sa ďalej.“

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: " Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Od dievčat som očakával podstatne lepší výkon, než akým sme sa v Šali prezentovali. Aj keď v prvom polčase sme síce dostali veľa gólov, náš výkon zniesol nejaké kritériá, ale v druhom polčase sme už herne úplne odišli... Nebolo tam nikoho, kto by nejakým spôsobom dokázal tím naštartovať a potiahol ho. Boli sme ako preľaknuté ryby. Naša totálna nemohúcnosť v útoku, aj za prispenia dobre fungujúcej obrany domácich sa dokonca preniesla aj do našej obrannej činnosti. Vôbec sme sa nedokázali nijakým spôsobom naštartovať. Je to všetko v hlavách hráčok, a tie dneska bohužiaľ pre nás, neboli nastavené tak, ako by mali byť. Nemôžem to síce povedať o všetkých rovnako, ale hádzaná je kolektívna hra, preto hodnotím výkon ako celku a my sa musíme z toho poučiť. Dnes sme to proste nezvládli hlavne v hlavách hráčok. Šaľa vyhrala úplne zaslúžene."

Najviac gólov: Klučková 9/5, Bujnochová 7, Rácková 6 - Polášková 4/2, Maiwaelderová a Sekulová po 3, Demajová 3/2 pokutové hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: M. Baďura a M. Rudinský (obaja SR), 450 divákov

Predohrávka 6. kola 13. 10. 2017

SHK Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 32:28 (16:16) Po Iuvente Michalovce Michalovce sa na palubovke hádzanárok SHK Veselí nad Moravou nepresadil ani DHK Zora Olomouc. Hráčky Veselí získali ďalšie dôležité body, keď v piatkovom stretnutí 6. kola MOL ligy zdolali Olomoučanky po vyrovnanom prvom dejstve 32:28, keď si rozhodujúci náskok vypracovali v záverečnej štvrťhodine hry. V drese domácich sa o góly podelilo len šesť hráčok, darilo sa slovenskej reprezentantke Márii Olšovskej, ktorá skórovala dvanásťkrát. Strelecky jej sekundovala Jana Šustková s deviatimi presnými zásahmi. Dohromady nastrieľali až 21 gólov! Veselí sa v aktuálnej tabuľke vyšvihlo na piatu priečku, len bod za Olomouc.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „Diváci dnes mali možnosť vidieť vyrovnaný zápas, ktorý mal svoju kvalitu a pre nás bol určite ťažší, ako stretnutie s Michalovcami. Bolo vidieť, že Olomouc prišla s odhodlaním pokračovať v šnúre doposiaľ neporaziteľného družstva. Chcel by som sa hráčkam poďakovať za bojovnosť a nasadenie. V závere nás opäť niekoľkokrát podržala naša brankárka Lekešová."

Jan Hegar, tréner DHK Zora Olomouc: „Diváci dnes videli veľmi zaujímavý zápas, ktorý znesie vyššie kritériá. V prvom polčase sme boli vyrovnaným súperom. O stretnutí rozhodla hra spojok, hlavne Olšovskej, ktorá bola kľúčovou hráčkou domáceho kolektívu. V posledných desiatich minútach sa nám rozpadla obrana. Domáce hráčky boli o niečo lepšie a ich víťazstvo je úplne zaslúžené."

Priebeh: 0:1, 3:1, 8:5, 8:7, 12:8, 12:12, 13:14, 15:16, 16:16 – 19:18, 24:23, 26:24, 28:24, 28:25, 31:25, 31:27, 32:28.

Najviac gólov: Olšovská 12, Šustková 9, Lukšíková, Soldánová a Vinklárková po 3 - Kubáčková 7/3, M. Salčáková 6, Gajdošíková 4 pokutové hody: 0 - 5/4, vylúčené: 5 - 8, ČK: 59. Hurychová (Olomouc) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Horáček a V. Novotný (obaja ČR), 330 divákov. Priebeh: 0:1, 3:1, 8:5, 8:7, 12:8, 12:12, 13:14, 15:16, 16:16 – 19:18, 24:23, 26:24, 28:24, 28:25, 31:25, 31:27, 32:28.

Predohrávka 6. kola 11. 10. 2017

HK Hodonín – DHK Baník Most 29:35 (15:17)

Sedemnástimi gólmi sa v predohrávke 6. kola blyslo krídlo HK Hodonín Slovenka Anamária Patrnčiaková. Ani jej fantastická strelecká forma ale nováčikovi nestačila k víťazstvu nad tímom Mostu.

Dlho dokázali držať hádzanárky Hodonína krok so súperom z Mostu. Na začiatku síce favorizované Severočešky odskočili domácim päťgólovou šnúrou na 7:2, ale medzi 17. a 23. minútou domáce využili herného výpadku českého majstra a piatimi gólmi po sebe vyrovnali na 12:12. Hosťujúci tím si však pred prestávkou vypracoval aspoň dvojgólový náskok a na začiatku druhého polčasu ešte navýšil. V 45. minúte viedli Čierni anjeli v Hodoníne už o desať 30:20. V závere síce domáce silno korigovali, strelecky tím potiahla so sedemnástimi (!) úspešnými zásahmi Patrnčiaková, napriek tomu nováčik českému majstrovi, ktorý do zápasu postupne nasadil celú lavičku, podľahol šesťgólovým rozdielom v pomere 29:35.

Najviac gólov: Patrnčiaková 17/4, Kalinová 3, Višňovská 3 – Borovská 6, Stříšková 6, Kovářová 6. Rozhodovali: Bečička, Horák (ČR). Pokutové hody: 4/4 – 3/2. Vylúčenia: 1:3. Diváci: 200.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Z výsledku to tak jasne na prvý pohľad nevypadá, ale zápas do ktorého sme išli s určitými stanovenými cieľmi a predsavzatiami splnil naše očakávanie. V určitej pasáži keď sme sa na začiatku dostali do rýchleho vedenia a dobre fungovala obrana, nastal zlom. Nepremieňali sme vyložené šance a nedarilo sa nám ani zo spojkových pozícii, čo súper dokázal hneď využiť. Po prestávke sme už dostali zápas pod úplnú kontrolu a odskočili na rozdiel desiatich gólov. V tejto fázy zápasu som dal príležitosť našim mladým hráčkam, ktorý vývoj stretnutia odkontrolovali. Náš dnešný súper si zaslúži poklonu za svoj dnešný výkon.“

Peter Sabadka, asistent trénera a tréner starších dorasteniek DHK Baník Most „Nasadenie mladých hráčok do záverečnej fázy stretnutia presne splnilo svoj účel. Síce, chvíľu trvalo, než sa dostali do tempa, ale predviedli veľmi dobrý výkon. U súpera zaujala nadštandardným výkonom Annamária Patrnčiaková, ktorá zaznamenala sedemnásť gólov. V našom tímu bola úspešnosť streľby rozdelená medzi väčší počet hráčok.“

SOKOL PÍSEK - DHC SLAVIA PRAHA 21:28 (10:17)

Hádzanárky DHC Slavia Praha si aj po 6. kole spoločnej slovensko-českej súťaže žien udržali stopercentnú bilanciu.

Piate víťazstvo v sezóne MOL ligy pridali v sobotu v Písku, kde vyhrali nad miestnym Sokolom 28:21 a už len o bod zostávajú za lídrom tabuľky DHK Baník Most.

Vladislav Jordák, tréner Sokol Písek: „Dievčatá vedia, že aj keď majú menšie nasadenie a niečo sa im nepodarí premeniť, že to až tak nevadí, ale to, ako sme dnes nastúpili do zápasu a čo sme ukázali, to bola úplná hanba. Takto odovzdaný výkon sme snáď ešte nikdy na začiatku stretnutia nepredviedli. Prehrať s takýmto spôsobom nasadenia iba o sedem gólov je zázrak, pretože dnes sme si zaslúžili od Slávie dostať nakladačku o dvadsať a nikto by sa nemohol diviť.“

Richard Řezáč, tréner Slavia Praha: „Pre nás to bol zápas dvoch rôznych polčasov, keď v prvom sme boli schopní dodržať taktické pokyny a vyrobiť relatívne málo technických chýb, ktorých ale bolo na môj vkus aj tak príliš. Do druhého dejstva sme išli s tým, že spresníme hru v koncovke so snahou strieľať góly. Bohužiaľ druhý polčas sme spadli na úroveň Písku, ktorý ma dnes strašne sklamal, očakával som, že domáce budú húževnatejším súperom. Dievčatá sa asi nedokázali dostatočne nabudiť a zapadli do podpriemeru, takže ten druhý polčas bol pre nás, a asi aj pre divákov skôr utrpením, takže máme splnený cieľ zisku dvoch bodov, ale to je asi všetko.“

Najviac gólov: Boorová 7/1, Součková a Kubišová po 3, Palasová 3/1 - Šetelíková 8, Galušková, Chovancová, Tulipánová, Jačková a Novotná po 3 pokutové hody: 3/3 - 1/0, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 330 divákov

ŠŠK PREŠOV - HC ZLÍN 24:21 (11:9)

Cenné víťazstvo vo vyrovnanom stretnutí si pripísal na konto ŠŠK Prešov, na ktorého palubovke vyšiel naprázdno HC Zlín (21:24). Šarišanky sa vyšvihli na 6. priečku. Zlínčanky sú po štvrtej prehre za sebou deviate.

Najviac gólov: Šutranová 6/3, Popovcová 4, Vencuriková a Harčarufková po 3 - M. Sobieská 7/6, Očadlíková 4, Vlková, Hradilová a Kolářová po 2 pokutové hody: 4/3 - 6/6, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Oťapka a Zubo (obaja SR), 200 divákov

HK AS TRENČÍN - HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 33:30 (12:14)

Nulu z bodového konta si v sobotu vymazal HK AS Trenčín, ktorý v druhom dejstve otočil vývoj duelu proti nováčikovi z Bánoviec nad Bebravou a tešil sa z víťazstva 33:30. Stretnutie nemalo síce oslnivú úroveň, no prinieslo poriadnu drámu až do záverečných sekúnd. Michal Hradil, tréner HK AS Trenčín: „Dievčatám som pred stretnutím prízvukoval, aby sme sa sústredili na našu hru a boli dôrazní v obrane. Bohužiaľ, nastúpili sme ustráchane a herne sme sa trápili. Náš výkon bol slabý, ale nechýbala v ňom bojovnosť. Utrpeli sme víťazstvo, no úroveň zápasu bola veľmi nízka. Musíme sa viac ustáliť a ukľudniť v herných činnostiach. Dúfam, že nás výsledok trošku nakopne, aby sme mohli pomýšľať na body aj ďalších zápasoch.“ Najviac gólov: Pastorková 6, E. Rajnohová 6/4, Ušiaková 5, K. Kostelná 5/1 - Hollá 7/3, K. Obstová 5, Bencová a A. Obstová po 4, Matušincová 4/1 pokutové hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 8 - 11, ČK: 60. Matušincová (Bánovce) za hrubý faul, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obe SR), 320 divákov