Dubajová: Najslabší na ihrisku boli rozhodcovia

Vo finále Slovenského pohára v hádzanej žien sa stretnú favorizované tímy Michaloviec a Šale.  Stredajší mikulášsky termín bol určený pre semifinálové zápasy Slovenského pohára v hádzanej žien. Hralo sa na jeden zápas.

ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa 22:25 (9:11).  Prešov síce v úvode viedol 3:1, ale už v 11. minúte bolo vo vedení Duslo po góle Klučkovej. Vyrovnané prvé dejstvo rozhodol až záver, dva góly strelila aktívna Klučkový (v prvom polčase dala 5 gólov). O výsledku rozhodla pasáž od 31. do 47. minúty, kde dal Prešov iba štyri góly. Šaľa viedla o 22:13 a záver si už postrážila.

R Klus - Cipov, pok. hody: 2/1 - 7/6, vylúčené: 3 - 2, 150 divákov. DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Trochtová, Rácková 2, Škoricová, Špendlová, Königová, Pócsíková 2, Greštiaková, Bahylová 3, Vargová 1, Tisajová 1, Klučková 10/6, Bujnochová 6.

Michal Lukačín, tréner: „Mali sme rešpekt pred výsledkami Prešova počas súťaže. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, záver sme zvládli lepšie a išli do dvojgólového vedenia. Rozhodujúci bol vstup do druhého polčasu, mali sme úsek, keď sme ušli súperovi na 8-9 gólov. Záver sme si strážili, prestriedali. Vedeli sme, že nás budú čakať ďalšie dva zápasy. Spokojnosť, sme vo finále, máme krátky čas na to, aby sme sa pripravili na finále.“

Iuventa Michalovce - HK Slávia Sereď 48:31 (21:18) V prvom rade: je veľká škoda, že zápas dvoch tímov, ktoré delia až dve súťaže, sa musel hrať na ihrisku majstra, pretože v Seredi by to bol oveľa väčší hádzanársky sviatok. Škoda, že regule SZH na takúto možnosť nemyslia...

Hádzanárky Slávie Sereď proti majstrovi SR a víťazovi WHIL predviedli sympatický a bojovný výkon, za ktorý zožali zaslúžené ovácie od svojich fanúšikov a pochvalu od hádzanárskych odborníkov. Zápas začali lepšie domáce hráčky, ktoré sa v 9. min. gólom Kišíkovej ujali vedenia 7:3. Slávistky však postupne odpovedali a v 13. min. po góle Greguškovej na ukazovateli skóre svietilo 10:10. Od tohto stavu sa družstvá ťahali o každý gól. Hostky sa opierali o dirigentku a strelkyňu Dubajovú, ktorá bola hnacím motorom Slávie. Do šatní odchádzali favorizované Michalovčanky s trojgólovým vedením. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáce hráčky. Hostkám sa nepáčili viaceré verdikty rozhodcov, hlavne Palovčáka. V 46. min. navýšila vedenie domácich Trehubová na 33:26. Za tohto stavu sa tréneri hostí rozhodli dať šancu zahrať si všetkým hráčkam, pretože o víťazovi bolo rozhodnuté. Domáce využili ich neskúsenosť, trestali chyby a postupne zvyšovali náskok až na konečných 48:31.

Rozhodovali Gedeon - Palovčák, vylúčené: 5:1, pok. hody: 6/4 - 2/2, 500 divákov. Iuventa (najviac gólov): Bajčiová 8/4, Kišiková 8, Fiľková 8, Trehubová 8. SLÁVIA: V. Lenčéšová, L. Trojáková - Koníková 3, M. Trojáková, Šidlíková, K. Šúryová 3, Gregušková 3, Hercegová 4, Mészárosová, Danišová 4, N. Šúryová, Chromeková 1, Moravanská, Lašáková, Dubajová 13/2.

Katarína Dubajová, hrajúca trénerka Serede: „Na dievčatá som veľmi hrdá, že sa súpera nezľakli. Naším cieľom bol ich potrápiť, nemôžeme sa ani náhodou rovnať s profesionálnym klubom. Sme amatérky, ktoré trénujú 2-3-krát do týždňa a hráme smiešnu druhú ligu, ktorej súťaž nemá význam. Smutná som len z toho, že takýto klub musel cestovať na východ, čo klub stalo nemalé peniaze. Ale vďaka prezidentovi klubu a rodine Mališovej sme mohli vycestovať. K zápasu poviem len to, že najslabší na ihrisku boli páni v čiernom, fakt nebolo potrebné, aby Michalovciam tak pomáhali...“

ZDROJ: MY Nitra, 8. dec. 2017, autor Ladislav Odráška, Martin Kilian, foto: hks