HÁDZANÁRKY ZAHÁJILI NOVÝ ROK SUVERÉNNE

Počas uplynulého Trojkráľového víkendu pokračovala aj hádzanárska súťaž MOL Liga 2017/ 2018. Svoj zápas odohrali aj naše dievčatá. DHC Slavia Praha len na jeden deň prepustil 3. priečku v tabuľke MOL ligy žien 2017/2018 hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa.

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - HK AS TRENČÍN 31:20 (13:10)

Sobota 6. januára 2018 mala pre naše, šalianske družstvo, sladkú príchuť. V dvanástom kole ligy sa stretli hráčky HK Slovan Duslo Šaľa s tímom HK AS Trenčín. V prvom zápase tohto roka zvíťazili nad súperkami jedenásťgólovým rozdielom.

Šalianky naplnili v sobotu v 12. kole MOL ligy žien 2017/2018 papierové predpoklady a predposledný tím tabuľky HK AS Trenčín zdolali jednoznačne 31:20, hoci na polčasovú prestávku išli ešte len s trojgólovým náskokom. Duslo sa v tabuľke dostalo na 4. miesto, tri body za vedúcim Mostom.

Najviac gólov: Bujnochová 7, Némethová 5/1, Bahylová 5 - Pastorková 6, Rajnochová 4/1, Žitňanová 3/2, Zemanovičová 3.

Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 4:5, rozhodovali: Veselka, Gabriš (obaja SR), 505 divákov.

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 20:24 (9:11)

V otváracom zápase nového kalendárneho roka v MOL lige hádzanárok uspel líder spoločnej slovensko-českej súťaže DHK Baník Most, ktorý v stredajšej predohrávke 12. kola vyhral na palubovke DHK Zora Olomouc 24:20 (11:9) a upevnil si postavenie na čele.

Hráčky Mosta, ktoré zakončili uplynulý rok triumfom v Českom pohári, nepustili svojho súpera v celom zápase do vedenia. Olomoučanky sa snažili držať krok, ale v polovici druhého dejstva dovolili odskočiť hostkám z 15:14 na 18:14. V 52. min síce Kubáčková vykresala nádej znížením na 18:19, ale domáce vzápätí trikrát za sebou inkasovali. Hádzanárky Baníka, ktorých takmer polovicu gólov dosiahla vo výbornej streleckej forme hrajúca Slovenka Simona Szarková (11 g.), pripravili Zore tretiu prehru v domácom prostredí za sebou. Pred úradujúcim českým majstrom uspeli na olomouckej palubovke Slavia Praha i Duslo Šaľa.

Najviac gólov: Gajdošíková 6/1, Salčáková 4, V. Fryčáková 3 - S. Szarková 11/1, Zachová 4, Kovářová 3

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 200 divákov

IUVENTA MICHALOVCE - DHC SOKOL PORUBA 26:24 (13:10)

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do nového kalendárneho roka víťazstvom. V piatkovom zápase 12. kola MOL ligy žien 2017/2018 zvíťazili v domácom prostredí nad DHC Sokol Poruba tesne 26:24 (13:10) a znížili svoj odstup na vedúci DHK Baník Most na jediný bod. Diváci v Chemkostav aréne boli svedkami vyrovnaného stretnutia. Zemplínčanky síce hneď v úvode získali trojgólový náskok (3:0), ale v 25. min bolo vyrovnané (9:9). Ešte do polčasovej prestávky sa však Michalovčanky opäť odpútali na rozdiel troch gólov, ale nezvládli vstup do druhého dejstva, keď prvých desať minút prehrali 1:6 a zrazu svietil na ukazovateli skóre stav 14:16. Zverenky trénera Františka Urbana sa rýchlo spamätali, vzápätí otočili na 18:16 a v 53. min mali už k dobru štvorgólový náskok (22:18). Hostky sa snažili záver zdramatizovať, ale na menej ako dva góly sa k Iuvente už nepriblížili a nestali sa prvým tímom v tejto sezóne, ktorý by v Michalovciach zabodoval.

Pok hody: 7/6 - 6/3, vylúčené: 3 - 6, ČK: 27. Mácalová (Poruba), rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 470 divákov

Najviac gólov: Habánková 7/3, Wollingerová 5/3, M. Holešová, Trúnková, Rebičová a Fiľková Trehubová po 3 - Desartová 8/3, Polášková 5, Minárčiková 4

SHK VESELÍ NAD MORAVOU - ŠŠK PREŠOV 25:20 (13:12)

Hráčky Veselí potvrdili, že sú "špecialistky" na slovenské družstvá. Po Trenčíne, Michalovciach a Bánovciach si vo svojej hale poradili aj s tabuľkovým susedom ŠŠK Prešov 25:20, ktorý 10 gólmi "zostrelila" slovenská spojka Mária Olšovská. V aktuálnej sezóne sa vo Veselí presadili iba šalianske hádzanárky. Za Veselí už nastúpila aj bývalá hráčka Šale Eva Veselková autorka dvoch gólov.

Najviac gólov: Olšovská 10/4, Vinklárková a K. Novotná po 4 - Šutranová 5/1, Lebedievová a Gajdošová po 4 Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR), 380 divákov.

SOKOL PÍSEK - HK HODONÍN 30:29 (16:12)

V súboji tímov zo spodku tabuľky sa tešili zo zisku dvoch bodov hráčky Sokola Písek, keď si na vlastnej palubovke poradili s HK Hodonín tesne 30:29 (16:12).

Na oboch stranách sa predviedli strelkyne - desaťgólová Palasová z Písku a Slovenka Patrnčiaková z Hodonína, ktorá skórovala až jedenásťkrát. Písek vďaka svojmu druhému triumfu v sezóne preskočil Hodonín v aktuálnom poradí a je desiaty.

Najviac gólov: Palasová 10/3, Šelaisová 6, A. Königová 4 - Patrnčiaková 11/1, Višňovská 5 Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 150 divákov

DHC SLAVIA PRAHA - HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 31:26 (18:11)

DHC Slavia Praha len na jeden deň prepustil 3. priečku v tabuľke MOL ligy žien 2017/2018 hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa.

Slavistky v nedeľňajšom stretnutí 12. kola podľa očakávania zdolali nováčika HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 31:26 (18:11), hoci hostky strelecky ťahala Klaudia Michnová. Bánovce zostávajú aj po jedenástich odohraných zápasoch bez bodového zisku.

Najviac gólov: Svobodová 6, Šetelíková 5, Galušková 5/2 - Michnová 9/4, Turková 4, Matušincová 4/1 Pok. hody: 4/3 - 8/7, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Pavlát a Točík (obaja ČR), 200 divákov.