MOL liga – predohrávka 13. kolo:  Most bez Jeřábkovej padol na Slavii

Drámu od začiatku do konca mali možnosť sledovať priaznivci hádzanej v pražskom Edene. Prvý raz sa do dvojgólového vedenia dostali hráčky Slavie v 14. minúte 8:6 a naznačili, že Čierni anjeli, v drese ktorých absentovala zranená Jeřábková to nebudú mať v Prahe vôbec jednoduché. Napriek tomu Most zmobilizoval svoje sily a na prestávku išiel s jednogólovým náskokom 15:16. Na konci zápasu ale boli šťastnejšie hráčky Slavie, v drese ktorých s dvanástimi gólmi strelecky žiarila Veronika Galušková. Ešte v 40. minúte to bolo 21:18 v prospech Baníka, o päť minút už viedli Pražanky 24:23. A aj keď sa Most ešte raz dostal do jednogólového vedenia, záverečnú päťminútovku vyhrali v pomere 3:1 domáce hráčky. Pod víťazný 27. gól sa nakoniec pár sekúnd pred koncom podpísala najlepšia strelkyňa domácich Galušková.

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 27:26 (15:16)

Najviac gólov: Galušková 12/5, Jačková 6, Šetelíková 5 – Szarková 6/3, Janoušková 6, Borovská 4.

Rozhodovali: Blanar, Haramul (obaja ČR). Sedemmetrové pokutové hody: 5/5 – 5/3. Vylúčené: 3:1. Diváci: 200.