IUVENTA KÚZLA ZBAVENÁ - SLOVENSKÉ ŽENSKÉ HÁDZANÁRSKE „EL CLASICO“ MALO VYVRCHOLENIE V PODOBE STANDING OVATION

Spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien 2017/2018 ponúkla v sobotu v rámci 18. kola šláger dvoch najlepších tímov SR. Na radosť domáceho publika v Šali sa zrodilo hladké víťazstvo domáceho HK Slovan Duslo nad Iuventou Michalovce 31:24. Zverenky trénera Michala Lukačína sa postarali o ich tretiu tohtosezónnu prehru. Zo sna o natiahnutí série, ich do reality zobudili „chemičky“ a po desiatich výhrach po sebe im vystavili stopku.

Úvod zápasu bol vyrovnaný. Líder tabuľky sa prvýkrát dostal do vedenia až v siedmej minúte, Wollingerovou. Duslo ale kontrovalo troma presnými zásahmi za sebou a po góle režisérky Ráckovej na konci desiatej minúty viedlo 5:3. Domáce aj naďalej diktovali tempo hry. Po góle Kőnigovej viedli v trinástej minúte už 7:4. Iuventa chvíľu naznačila, že sa chystá k obratu a v sedemnástej minúte po strele Rebičovej bolo skóre vyrovnané 8:8. Následne sa dvakrát presadila Holešová. Za stavu 8:10 si zobral domáci lodivod oddychový čas, ktorý Duslo naštartoval. Hneď po ňom Šaľa kontrovala štyrmi presnými zásahmi po sebe a v 24. minúte viedla po góle Ivany Bahýlovej 12:10. Duslu patrili aj záverečné minúty prvého dejstva. Na začiatku poslednej minúty zvyšovala Ivana Trochtová už na 16:12 a takýmto skóre aj skončil prvý polčas.

Lepší štart do druhého polčasu mala Iuventa. Tá po dvoch góloch Wollingerovej a jednom Kišíkovej rýchlo znížila na 16:15. Domáce hráčky sa ale ihneď zobudili. Po štyroch góloch po sebe vyhrávali v 40. minúte už 20:15, na čo lavička Michaloviec reagovala oddychovým časom. Ten na chvíľu zabral, keď Zemplínčanky znížili v 50. minúte na 20:23, záverečná desaťminútovka sa niesla v znamení veľkej ofenzívy Šale. Tri góly Ivany Bahýlovej v rozpätí 131 sekúnd priniesli Duslu v 53. min vedenie 26:20 a prakticky predčasné rozhodnutie o osude zápasu. S chuťou hrajúce Duslo nepoľavilo a postupne navýšilo svoj náskok. Keď v 57. minúte upravila Klučková už na 29:21, bolo jasné, že víťazná séria Iuventy sa skončila. V posledných minútach sa hráčky Šale dočkali burácajúceho standing ovation, ktorý bol najväčším pohladením pre bojovne naladené duše „chemičiek“. Šaľa nakoniec zvíťazila 31:24 a Iuventa prišla o eventuálnu výhodu lepšej pozície zo vzájomných zápasov pri rovnosti bodov.

So záverečnou sirénou MŠH v Šali doslova explodovala, a tak diváci odchádzali nadšení, hlavne z výkonu, ktorým sa hráčky Dusla prezentovali, čo bolo pre zmenu pohladením duše verného fanúšika HK Slovana Duslo Šaľa. Nad veľmi dobrou úrovňou zápasu dohliadala svojim kvalitným výkonom rozhodcovská dvojica Mandák s Rudinským.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 31:24 (16:12)

Priebeh: 1:0, 2:3, 5:3, 7:4, 8:7, 10:10, 13:11, 16:12 – 16:15, 20:15, 22:18, 26:20, 29:21, 30:23, 31:24.

Pok. hod: 4/4 - 3/2 . Vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 650.

HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Ladicsová, Krebs - Trochtová 4, Rácková 4 , Špendlová, Konigová 2, Pócsiková, Greštiaková, Bahýlová 7, Némethová 3, Vargová, Tisajová, Klučková 8/4, Bujnochová 3. Tréner Michal Lukačín.

Iuventa Michalovce: Muliková,Yablonská-Bobal, Antikj – Holečová 5, Marcinčáková, Kišiková 1, Rebičová 3, Kot 1, Trúnková, Habánková 1, A. Holejová, Wollingerová 5, Holubová, Bajčiová 4/2, Fiľková - Trehubová 4, Čovičová. Tréner Františrk Urban.