Nováčikovia Bánovce a Hodonín si body podelili, oslabené Sokolky z Poruby porazili Zlín, Zora u Otavy nezaváhala

Hádzanárky Mostu v piatkovej predohrávke 18. kola vyhrali v Prešove, pričom v prvom polčase mali dlho navrch Šarišanky. Olomouc aj Poruba zvládli úlohu favorita a zapísali si po dvoch dôležitých bodoch. Po jednom pribudlo na konte MOL ligovým novicom z Bánoviec a Hodonína, ktoré vo vzájomnom súboji susedov z dna tabuľky remizovali.

MOL liga - 18. kolo:

HK AS Trenčín - Slavia Praha 21:40 (9:21) – predohrávka (nedeľa 04.02.)

Po pár minútach od úvodného hvizdu nebolo čo riešiť. Rozdiel medzi hráčkami Slavie a domácim Trenčín bol viditeľný od prvej minúty. Zverenkyne trénerov Richarda Řezáča a Františka Štiky sa od úvodu dostali do vedenia a udržali ho až do záverečnej sirény.  Po desiatich minútach viedli 9: 3, po dvadsiatich o deväť gólov a do polčasu o dvanásť 21: 9. Aj v druhom dejstve „zošívané“ nepoľavili a drvili domáci tím. V 49. minúte sa dopracovali až k dvadsaťgólovému rozdielu, ktorý im vydržal až do konca zápasu.

Najviac gólov: Rajnohová 8/1, Pastorková 5, Takáčová, Nejedlíková po 2 – Tulipánová 8, Galušková 7, Šetelíková 6, Chlupová 6/1.

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčené: 0 - 3, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 200 divákov.

Michal Hradil, tréner HK AS Trenčín: „Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Ja dúfam, že takto zle hrať už dievčatá neuvidím. Je to možno spôsobené aj tým, že na začiatku zápasu sa nám nepodarilo streliť góly, nastrelili sme konštrukciu brány, nezachytili sme rýchle útoky súpera a ten si vypracoval náskok. Aj šance do ktorých sme sa dostali sme zahodili a nepodarilo sa nám prekonať dobre chytajúcu gólmanku súpera. Sklamaný som ani nie tak z výsledku, ako z celkového prístupu. Zase sme nebojovali ako tím."

Richard Řezáč, tréner DHC Slavie Praha: „Som rád, ako sme zápas zvládli. V Trenčíne to bolo o hlavách. Hráčky k tomu skvele pristúpili, boli sústredené. Bolo to o to krajšie, že sme zmenili zostavu a dali príležitosť aj ostatným hráčkam. Presadili sa predovšetkým Martina Tulipánová s ôsmimi gólmi a Adriana Míšová so šiestimi, čo ma veľmi potešilo a bolo vidieť, ako sú aktívne a hrali s chuťou."

ŠŠK Prešov - DHK Baník Most 23:31 (15:14) – predohrávka (piatok 16.02.)

V úvode zápasu to vyzeralo lepšie pre domáce celok. V 6. minúte viedli Prešovčanky 5:2. Potom síce Most skóre otočil na 12: 9, pred polčasom išli ale zase do vedenia domáce a do kabín si niesli minimálny náskok. Druhý polčas už zodpovedal papierovým predpokladom. Most úplne prevzal réžiu hry do vlastných rúk. V 49. minúte viedol 24:19, päť minút pred koncom to bolo už o deväť 29:20 a potom už Čierni anjeli doviedli stretnutie do úspešného konca.

Najviac gólov: Ratvajská 6, Šutranová 5/3, Gajdošová, Čirčová a Demajová po 3 - S. Szarková, Kovářová a Janoušková po 6. Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 200 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Víťazstvo nás samozrejme teší, ale výsledok príliš nezodpovedá tomu, čo sa odohrávalo na palubovke. Obzvlášť úvod sa z našej strany niesol v duchu veľkej nekoncentrovať. Aj keď som na to hráčky upozorňoval, vstup do zápasu nám nevyšiel. Za stavu 9:12 v náš prospech to vyzeralo, že by sme mohli súperovi odskočiť, nakoniec sme ale prvú polovicu dokonca prehrali. Aj preto bolo cez prestávku v šatni trochu rušno.  Obrat odštartoval skvelý výkon brankárky Müllnerovej. Musím však pochváliť aj zvyšok tímu, pretože aj v tomto zápase sme museli veľmi improvizovať. Tentoraz sme sa museli zaobísť bez chorej Dvořákovej, jej absencia v zostave je pre nás veľký problém. Počet chorých hráčok nás núti skúšať stále nové veci, ale jedná sa o výzvy, s ktorými sa musíme vedieť vyrovnať. "

Sokol Písek - DHK Zora Olomouc 21:26 (10:16)

Hádzanárky Olomouca splnili u Otavy úlohu favorita a z odvety si odviezli dva body. Už v 10. minúte viedli Hanáčky o štyri góly rozdielom 7: 3. Následne Sokolky manko mierne skresali na dva 9:11, Olomouc herne pridal a do šatní odchádzal s šesťgólovým náskokom. V druhej polovici si udržiaval odstup a v tretej štvrtine zápasu dokonca zvýšil na rozdiel deviatich gólov 26:17. V samom závere domáce vysoký náskok Hanáčiek už len kozmeticky skorigovali na prijateľný a konečný, päťgólový rozdiel.

Najviac gólov: Kubišová 6, Michková 5, Boorová, Kalčíková a Pešková po 2, Šelaisová 2/1 - Hurychová a T. Fryčáková po 4, Gajdošíková 4/1, Růžičková 4/2. Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 202 divákov.

Jan Hegar, tréner DHK Zora Olomouc: „ Do Písku sme išli s cieľom získať dva body, čo sa nám aj podarilo, a som rád. Domáce hráčky bojovali do poslednej minúty, čo sme očakávali, ale musím povedať, že súper u nás v Olomouci, podľa môjho názoru, odohral lepší zápas. Príčinou môže byť, že domácich trápila veľká maródka a teraz sa vracajú po chorobe nerozohrané hráčky, a to je vždy poznať. V stretnutí sme viedli od začiatku do konca a som spokojný s našou prácou v obrane a s prechodom do rýchleho protiútoku, naopak veľké rezervy sme dnes mali v postupnom útoku a v kombinačnej hre. Mali sme nacvičené niektoré momenty, ale nespĺňame veci, ktoré si na tréningoch povieme, takže máme stále na čom pracovať. "

Vladislav Jordák, tréner Sokola Písek : „Podobný vývoj stretnutia som očakával, na druhú stranu ma prekvapilo, ako moc pre nás bol ten zápas hrateľný. Vracajú sa nám hráčky po dlhodobých zraneniach, takže tie dva zápasy, v Olomouci a tu, sa nedajú porovnávať. Môžeme byť "spokojní" s prehrou o päť gólov, pretože potrebujeme dať tím zase dohromady a na našej hre je to strašne vidieť. Mohli sme odohrať ešte lepší zápas, ale opäť sme mali strašne veľa technických chýb a to je teraz náš najväčší problém. Čakajú nás ďalšie dôležité zápasy a ja dúfam, že si kolektív opäť sadne a budeme v ďalších kolách predvádzať dobrú hádzanú. "

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 27:21 (14: 9)

Aj s novou posilou Veronikou Andrýskovou hádzanárky Poruby zvládli náročný ​​boj proti nevyspytateľnému Zlínu, ktorý v dueli 18. kola MOL ligy porazili 27:21 (14: 9). Domáce, ktoré nastúpili bez chorých opôr Silvie Poláškovej a Evy Minarčíkovej, boli síce od začiatku o krôčik pred súperom, kľúčový krok k zisku dvoch bodov však urobili zhruba po tretine hracej doby, kedy po zásahoch Maiwaelderovej, Révajovej a Varmužovej odskočili na rozdiel piatich gólov (10: 5 ) a ten si udržali až do polčasovej prestávky. Po obrátke Sokolky vstúpili do hry veľmi dôrazne a ďalšími gólmi navýšili svoj odstup od súpera. Ten "vyšperkovali" až na osem gólov. Nemalú zásluhu na triumfe mala tiež takmer dvojmetrová spojka Veronika Andrýsková, ktorá v predchádzajúcich dňoch prestúpila do Ostravy práve zo Zlína. Svojmu už bývalému klubu nakoniec nastrieľala štyri góly.

Najviac gólov: Revajová 6/1, Maiwaelderová 5, Andrýsková 4 - Očadlíková 5, Vlková a Kříčková po 3. Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR), 97 divákov.

Aleš Chrastina, asistent trénera DHC Sokol Poruba: "Pre nás sú to strašne dôležité body, pretože nám chýbali kľúčové hráčky Minarčíková s Poláškovou, ktoré vo štvrtok vypadli z dôvodu choroby. Nemali sme tak veľa času na prípravu v zostave, v ktorej sme dnes hrali. Našťastie pre nás sme už dnes mohli použiť Veroniku Andrýsková, pretože inak by sme zostavu lepili veľmi ťažko. Nakoniec sme radi, že dostala veľa priestoru, s ktorým sme pôvodne ani nepočítali. V stretnutí si myslím, že sme boli bojovnejší minimálne v obrane. Naša bojovnosť zlínsku prevýšila, z čoho sa ale musíme poučiť a vyvarovať sa v najbližších stretnutiach množstva technických chýb, ktoré sme dnes urobili. U mladých sa to dá očakávať, ale robili ich aj skúsenejšie a v ďalších zápasoch nás môžu mrzieť. Aj Zlín mal vďaka tomu šancu zápas otočiť, našťastie pre nás vo chvíľach, kedy mohli všetko zdramatizovať, urobili tie chyby tiež.“

Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: „Gratulujem Porube k víťazstvu. My sme to opäť nezvládli, aj keď sme sa na zápas celý týždeň pripravovali a Porube vypadli navyše dve hráčky. Nedokážeme ísť - a teraz to poviem na rovinu – po hlave do každého súboja v obrane aj v útoku. Dnes brankárky nemali svoj deň, urobili sme moc technických chýb, dúfal som, že Porubu potrápite viac. Skôr sa ale trápime my sami. Teraz sa pokúsime uhrať body v ďalšom zápase. "

HK Sokol RMK Bánovce n. B. - HK Hodonín 27:27 (10:13)

Súboj dvoch celkov z chvostu MOL ligovej tabuľky skončil deľbou bodov. Prvý polčas lepšie rozohrali hádzanárky Bánoviec (4: 0), v 17. minúte ale Hodonín vyrovnal na 7: 7 a pred polčasom otočil vývoj zápasu a viedol 10:13. Dlho sa držali vo vedení hráčky z juhu Moravy aj v druhej časti, v 48. minúte držali dokonca päťgólový náskok 22:17. Záverečná desaťminútovka im ale vôbec nevyšla. Domáce postupne sťahovali manko, na konci 59. minúty sa dotiahli na rozdiel gólu. V poslednej minúte využili oslabenie Hodonína po vylúčení Tóthovej k vyrovnaniu a zisku bodu.

Najviac gólov: E. Turková 7, K. Michnová 7/3, A. Obstová 4 - Patrnčiaková 8/2, Poláchová a Smetková po 4, Kalinová 4/2. Pok. hody: 6/4 - 7/4, vylúčené: 3 - 7, ČK: 33. H. Nováková (Hodonín) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 200 divákov.