20. KOLO MOL LIGY:  VÝSLEDKOVÝ  SERVIS

Sobota na palubovkách MOL ligových tímov bola skutočne nabitá. A mnohé z výsledkov boli pre fanúšikov poriadne prekvapivé. Hádzanárky DHK Baník Most si udržali líderskú pozíciu po 20. kole a dosiahli očakávané víťazstvo na palubovke posledného tímu tabuľky HK AS Trenčín 32:24. Zaváhal však ich najbližší prenasledovateľ DHC Slavia Praha, ktorý remizoval na pôde SHK Veselí nad Moravou 22:22, keď o bod prišiel pri poslednom streleckom pokuse. Šustková z 9 m hodu prestrelila hradbu tiel a postarala sa o prerušenie trojzápasovej série prehier SHK. Víťaza nemalo ani stretnutie v Hodoníne, kde domáci nováčik napriek nepriaznivému vývoju vydoloval aspoň bod. Zlín prešustroval jasný náskok. Hodonínčanky v 57. min zaostávali v konfrontácii s HC Zlín ešte 20:23, ale Slovenky - najskôr Patrnčiaková a v poslednej minúte dvakrát A. Tóthová - zaistili pre HK bod za remízu 23:23.  Ďaleko k podobnému výsledku nebolo ani v Michalovciach, majster sa pohrával s ohňom, po jasnom vedení takmer doma prišiel o bod a vyhral nad Olomoucom len o gól (29:28). Iuventa tak rovnakým rozdielom odplatila Zore októbrovú prehru (23:24). Naplno zabodovali hráčky ŠŠK Prešov, keď v súboji tabuľkových susedov zdolali súperky z DHC Sokol Poruba 21:18 a obe družstvá tak delí už len jediný bod. Nováčik z Bánoviec je pri chuti a postaral sa o prekvapenie na palubovke Sokola Písek (33:28). Zaknihovali tak druhé víťazstvo za sebou, ktoré ich vynieslo už na 10. pozíciu.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 29:28 (14:14)

Drámu až do samého konca sledovali diváci na východe Slovenska. Hádzanárky Olomouca favorizovaný domáci celok Iuventu poriadne trápili. Vo vyrovnanom súboji si síce domáce hráčky niekoľkokrát dokázali vypracovať až štvorgólový náskok (23:19), v závere sa ale o víťazstvo museli poriadne strachovať. Dve minút pred koncom viedla Iuventa o dva góly 29:27, minútu pred koncom po zásahu Gajdošíkovej to bolo len o gól a Olomouc mal ešte dosť času vyrovnať. Domáci tím vzal time out, po neúspešnom ataku olomouckej bránky sa ale musel stiahnuť na svoju polovicu a Hanáčky si mohli pripraviť vyrovnávaciu akciu. Ani ony však neboli úspešné, a tak po dramatickom závere oba body zostali na Zemplíne.

Najviac gólov: Wollingerová 10/3, M. Holešová a Kišíková po 6 - Růžičková 8/7, Gajdošíková 6, T. Fryčáková a Hurychová po 4.

Pok. hody: 5/4 - 8/8, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 630 divákov.

Jan Hegar, tréner DHK Zora Olomouc: „ Obe družstvá predviedli kvalitnú a rýchlu hádzanú. Prvých dvanásť minút sme ťahali za kratší koniec, nastúpili sme veľmi zakríknuto. Otriasli sme sa a až do konca zápasu sme boli pre domáce dôstojným a viac než vyrovnaným súperom. Ťažko v tejto chvíli povedať, či by remíza bola spravodlivá. Možno ani nie, pretože sme celý zápas doťahovali, až na výnimku jednogólového vedenia na začiatku druhej polovice. Nakoniec som spokojný s tým, aký výkon sme predviedli. Aj keď sme nezískali žiadny bod, získali sme sebavedomie a ďalšie cenné skúsenosti, ktoré v nasledujúcich stretnutiach zúročíme. Ďakujem družstvu za skvelý zážitok a predvedený výkon. "

ŠŠK Prešov - DHC Sokol Poruba 21:18 (11:9)

Prešovské hádzanárky po slabšom rozbehu v tomto kalendárnom roku, keď prehrali úvodné štyri zápasy, sú zdá sa z najhoršieho vonku. V sobotu zdolali nepríjemnú Porubu, ktorá naopak od januára viditeľne ožila. Prešovčanky podali kompaktný výkon. Domácim okrem gólmanky Gubíkovej chýbala ďalšia opora Ukrajinka Lebiedievová, ktorá má zápal pľúc. Chorá bola aj Ratvajská. Napriek tomu bez bodu odchádzala zo Slovenska Poruba. Domáci tím sa ujal vedenia hneď v úvode zápasu. Sokolky vyrovnali na konci prvej štvrtiny zápasu (5: 5), domáci tím ale znovu začal budovať svoj náskok a pred prestávkou si vybojoval dvojgólový odstup. Úvod druhého polčasu bol vyrovnaný, keď Porubanky opäť vyrovnali na 12:12 a preťahovanie vydržalo až do 46. minúty. Domáce opätovne zabrali, sedem minút pred koncom si vybudovali štvorgólový náskok 19:15 a víťazstvo si potom už ustrážili.

Najviac gólov: Šutranová 10/2, Bačíková 3/1, Gajdošová, Pavúková, Harčarufková a Vagaská po 2 - Polášková 5, Desortová 5/4, Minárčiková a Revajová po 3.

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 200 divákov.

Peter Olšavský, tréner DHC Sokol Poruba: „Dnes sme si vyhrať nezaslúžili a nie je moc, čo hodnotiť. Tento výkon bol najslabším v tomto roku, aj keď si myslím, že Prešov sa dal určite zdolať. Bohužiaľ sme nesplnili a nedodržali detaily, na ktorých pracujeme v tréningu. Nedostali sme veľa gólov, ale v útoku to bola strelecká mizéria na všetkých postoch. Ťažko sme sa dostávali do šancí. V obrane sme potom urobili množstvo chýb. Myslím, že súper vyhral zaslúžene. Aj napriek tomu, že sme upozorňovali na to, že ide o možno rozhodujúci zápas, čo sa týka postupu do play-off, neustále sme nabádali hráčky, aby sa plne koncentrovali a urobili všetko pre dobrý výsledok. Snaha bola , ale len tá niekedy nestačí.“

Dušan Daniš, tréner ŠŠK Prešov: „Od januára to bol náš najlepší výkon. Som rád, že sa opäť začíname rozohrávať. Teší ma, že sme bodovali s Porubou, ktorá má tvrdú, nekompromisnú obranu. Nadpriemerne zahrala Šutranová, ktorá strieľala prepotrebné góly za výdatnej pomoci ďalších hráčok. Dobre chytala Goboňová, ktorá spoľahlivo nahradila chorú Gubikovú.“

HK AS Trenčín - DHK Baník Most 24:32 (6:19)

Čierni anjeli išli pod hrad Matúša Čáka s cieľom odviezť si plný počet bodov a svoju úlohu splnili. Už cez polčas viedli vysokým trinásťgólovým rozdielom, pri chuti boli hlavne Kovářová s Maňákovou, ku ktorým sa v druhom polčase pridala Szarková. Čierni anjeli po prestávke v tlaku poľavili a domáce priepastné polčasovej manko mierne sťahovali. Most si v pokoji ustrážil bezpečný odstup a nakoniec zaznamenal víťazstvo o osem gólov 32:24.

Najviac gólov: Szökeová 9, Pastorková 4, Ušiaková a Zemanovičová po 3 - Kovářová 8, S. Szarková a Maňáková po 4.

Pok. hody: 3/1 - 1/1, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková (obe SR), 168 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most:„ Konečný výsledok je trochu skresľujúci. Našou snahou bolo okamžite ovládnuť dianie na ihrisku, vychádzať zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov a vytvoriť od začiatku na súpera veľký tlak. To sa nám najmä v prvej polovici stretnutia bezo zvyšku podarilo, hrali sme s obrovskou ľahkosťou a súperovi sme prakticky nič nedovolili. Skvele nám tentoraz vyšiel prvý polčas, kedy nám všetko veľmi dobre fungovalo a boli sme na palubovke absolútne dominantní. Tomu zodpovedalo aj polčasovej skóre. V tejto situácii je potom predsa len ťažké udržať koncentráciu, takže súper konečné skóre ľahko skorigoval. "

Lucia Polláková, hráčka HK AS Trenčín: „Aj napriek tomu, že sme dnešný zápas nedotiahli do víťazného konca som s ním spokojná. S dievčatami sme sa snažili, pomáhali si v obrane a útok zakončovali do siete súpera. Druhý polčas sme ukázali čo v nás naozaj je a dúfam, že prenesieme našu hru do ďalších zápasov."

Sokol Písek - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 28:33 (11:19)

Hádzanárky Písku mali veľkú šancu v sobotu popoludní bodovať. Hostili papierovo vyrovnaného súpera zo spodných priečok tabuľky, ani proti Bánovciam sa ale Jihočeškám nepodarilo na body dosiahnuť. Utiekol im už začiatok, kedy rýchlo prehrávali 2: 8 a 6:14, osemgólový rozdiel svietil na tabuli aj cez prestávku. Na začiatku druhého polčasu sa im podarilo manko mierne skorigovať, dotiahli sa na rozdiel piatich gólov, viac im ale Bánovce nedovolili.

Najviac gólov: Boorová, Michková a Pešková po 5 - A. Obstová a K. Obstová po 6, K. Michnová 6/5.

Pok. hody: 3/1 - 7/6, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Nezbeda a Veselka (obaja ČR), 213 divákov.

Richard Makyš, tréner Bánoviec: „Na dnešný zápas sme sa pripravili kvalitne a som rád, že tomu zodpovedá aj výsledok. Pred zápasom som hovoril, že si ideme do Písku pre body, ktoré sme doma stratili a to sa nám podarilo. Myslím si, že sme zvíťazili hlavne vďaka kvalitnému prvému polčasu, ten druhý už z našej strany nebol dobrý. Viedli sme už o jedenásť gólov a viem, že v hádzanej sa môže stať všeličo, bolo vidieť, že aj skúsenejšie hráčky ako Michnová znervózneli, prestali sme premieňať čisté šance a súper stiahol na tri góly. Našťastie sme vedenie ubránili a zvíťazili. "

Vladislav Jordák, tréner Písku: „Bánovce si výhru zaslúžili. My sme jednoznačne boli horší v nasadení a vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel. Odohrali sme úplne identické stretnutie ako v Bánovciach s tým, že tam bola rozdielovú hráčkou naša Nicola Palasová. Tentoraz sme nemali hráčku, ktorá by sa svojím výkonom dokázala priblížiť ku Klaudii Michnovej. Na strane súpera bola väčšia bojovnosť a to rozhodlo. Súper si pre body išiel, my nie."

SHK Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 22:22 (12:12)

Veselí sa po viac ako mesačnej pauze predstavilo pred domácimi divákmi a začali veľmi aktívne. V 9. minúte mali trojgólový (6: 3) a v 18. minúte už päťgólový náskok (10: 5). Potom mali niekoľkokrát smolu, keď v rozmedzí 5 minút trafili trikrát tyč a Slavia trestala. V 24. minúte bolo vyrovnané (10:10) a nerozhodne sa skončil aj polčas. V druhej polovici išla do vedenia Slavia (43. min. 15:18), ale „Panenky“ sa nevzdávali a vývoj opäť otočili vo svoj prospech (54. min. 21:20). V samotnom závere mala bližšie k dvom bodom Slavia, ale Šustková dokázala z deväťmetrového hodu už po hracom čase vyrovnať na 22:22. V stretnutí podali výborné výkony brankárky oboch tímov: Lekešová (Veselí) a Kudláčková (Slavia).

Najviac gólov: Šustková 6, Veselková 6/2, K. Novotná 4/2 - Šetelíková 7, Galušková 4/2, Kvášová, Míšová a Chlupová po 3.

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR), 320 divákov.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „V stretnutí bolo na oboch stranách niekoľko nepremenených šancí.V úvode sa nám podarilo odskočiť. Nepremenili sme potom veľa vyložených šancí. Každopádne duel bol bojovný až do konca a som veľmi rád, že sa nám z poslednej deviatky podarilo dať gól. Potvrdilo sa, že je potrebné bojovať až do posledných sekúnd. Dnes to platilo dvojnásobne. Je to rarita.“

Richard Řezáč, tréner DHC Slavia Praha: „Nepremenili sme v zápase 15 čistých gólových príležitostí. S hrou sme boli spokojní, ale jednoducho sme nedokázali dať gól a umožnili tak domácim dostať sa do výrazného náskoku. Otriasli sme sa a v priebehu šiestich minút vyrovnali. Odrazu to išlo. Hráčky zistili, že keď sa sústredia a premieňajú svoje príležitosti, môžu myslieť na víťazstvo. Nepremieňanie šancí sa nás bohužiaľ držalo celý druhý polčas. Fajn, krásne, že sme viedli, ale ... Potom prišlo zase to isté. Koncovka. Zlá koncovka.  Bohužiaľ sklamali najskúsenejších hráčky Tulipánová, Šetelíková i Kvašovová. Keď mali dať gól, tak proste nepremenili. Trio najskúsenejších dnes nepremenilo osem jasných gólových šancí. Pred vyrovnávajúcim gólom sme dvakrát dokázali ubrániť akcie domácich, ale so sirénou prišiel ešte deväťmetrovej hod. A z neho sme cez blok dostali vyrovnávajúci gól, pretože sa rozostúpili ruky. Presne som to nevidel, stál som na úrovni blokov. Burcoval som dievčatá, nech nezatvárajú oči, nech sa pozerajú, kam lopta letí, aby sme ju dokázali zablokovať. Lenže lopta preletela ako nôž maslom. S tým naša brankárka skutočne nemohla nič urobiť. Kudláčková ako jediná dnes predviedla nadštandardný výkon."

František Štika, asistent trénera DHC Slavia Praha: „O výsledok sme sa pripravili zlou streľbou. Dievčatá nepremenili 4 trháky. Inak, zápas splnil parametre MOL ligy. Diváci videli kvalitnú hádzanú.“

HK Hodonín - HC Zlín 23:23 (9:14)

V moravskom derby sa delili body medzi hráčky Hodonína a Zlína. Pritom na konci prvého polčasu viedli Zlíňanky nad nováčikom súťaže päťgólovým rozdielom 14: 9 a v druhej polovici mali svoje víťazstvo potvrdiť. V 41. minúte viedli ešte v 19:11 a zdalo sa, že stretnutie bezpečne dovedú do víťazného konca. Výpadok medzi 42. a 46. minútou ich stál cenné vedenie. Hodonín piatimi gólmi po sebe stiahol manko na dva góly (17:19). Ešte päť minút pred koncom držal Zlín trojgólové vedenie, záverečné štyri minúty stretnutia ale ovládol Hodonín. Patrnčiaková s Tóthová ukázali svoju skúsenosť a tromi gólmi v rýchlom slede zabezpečili Hodonínu vyrovnanie a tým aj cenný bod.

Najviac gólov: Patrnčiaková 7/3, Kalinová 6, A. Tóthová 5 - Hradilová 7/4, Očadlíková 6, Hubová 5.

Pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčené: 3 - 3, ČK: 60. Nygrýnová (Zlín), rozhodovali: Friedel a Kučerka (obaja ČR), 250 divákov.