23. KOLO MOL LIGY: VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Rysuje sa deľba MOL ligových medailí. Očakávaný šláger 23. kola MOL ligy vyznel pre úradujúceho českého majstra. Hráčky Iuventy odchádzajúcemu trénerovi nedopriali víťaznú rozlúčku. Súperom Baníka o celkové víťazstvo zostáva už iba pražská Slavia, ktorá mala namále, Zora Olomouc bola dlho lepším tímom. Šaľa potvrdila úlohu jasného favorita a v Hodoníne si otvorila strelnicu. Úlohu favorita splnil aj DHC Sokol Poruba hladkým triumfom nad Sokolom Písek. V regionálnom derby sa tešili hostky z SHK Veselí nad Moravou. Prešov nedal šancu Trenčínu aj keď v úvode to tak nevyzeralo.

1. kolo – streda 28. 3.:

HK HODONÍN - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 17:37 (8:20)

Bližšie podrobnosti v príspevku: „ŠAĽA KRAĽOVALA, V HALE TEZA SI OTVORILA STRELNICU“

Najviac gólov: Tóthová 4, Poláchová, Jadamíková, Gärtnerová, Patrnčiaková a Višňovská po 2 – Klučková 7/1, Tisajová a Bujnochová po 6, Trochtová 4.

Pok. hody: 1/1 – 3/1 , vylúčené: 5 - 0, rozhodovali: Králíček, Letev (obaja ČR), 153 divákov.

HC ZLÍN - SHK VESELÍ NAD MORAVOU 27:31 (12:15)

V regionálnom derby sa tešili hosťujúce hráčky. Hádzanárky SHK Veselí nad Moravou zvíťazili v Zlíne, získali dôležité body v boji o účasť v play-off a v aktuálnom poradí sa posunuli na 5. pozíciu. Zlínčanky vyhrávali v úvode už 5:2, ale v poslednej desaťminútovke prvého polčasu sa Veselí ujalo vedenia a vytvorilo si trojgólový náskok. Domáce v 51. min znížili na 25:28, ale súperky si už záver postrážili a tým aj celkové víťazstvo.

Najviac gólov: Hradilová 9/3, Nygrýnová 5, Ševčíková a Kříčková po 4 - Veselková 8/5, Šustková 7/1, Olšovská 6/1.

Pok. hody: 3/3 – 7/7 , vylúčené: 5 :3, rozhodovali: Fukala, Mohyla (obaja ČR), 211 divákov.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí n. M .: „Zápas bol veľmi bojovný s mnohými chybami na oboch stranách. Nemal kvalitu, akú by mal mať. Po reprezentačnej pauze sme nastúpili do zápasu trochu ľahkovážne, nedokázali sme sa dostať do tempa. Bol to skôr utrápený výkon. Táto časť sezóny je veľmi rozkúskovaná a nepridáva na kvalite. Termín zápasu bol z môjho pohľadu veľmi nešťastný, na tréningu sme mali počas reprezentačnej prestávky iba pár hráčok, je ťažké potom dostať hráčky do súťažného tempa a dosiahnuť požadovanú kvalitu, ktorá by takémuto zápasu zodpovedala. "

Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: „Gratulujem Veselí k víťazstvu. Tempo sme udržali len v prvom polčase, potom sme opäť klesli tam, s čím sa dlhodobo stretávame. Jednoduché chyby v protiútoku v prvej, druhej vlne a v streľbe. Opäť nám chýbala väčšia bojovnosť, aby sme sa pobili o body. Tiež sme trénovali za zvláštnych podmienok, šesť hráčok bolo v reprezentácii. Dúfam, že si hlavne psychicky už oddýchneme a budeme sa môcť sústrediť na play-out. "

1. kolo – štvrtok 29. 3.:

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 34:29 (15:11)

Baník od začiatku dokazoval, prečo si brúsi zuby na interligový titul. Vstup do zápasu domácim vyšiel a v deviatej minúte viedli Čierni anjeli šesťgólovým rozdielom. Väčšina útokov Michaloviec končila na skvele chytajúcej Müllnerovej. Do šatní išli nakoniec domáce hráčky so štvorgólovým vedením. V druhej polovici hráčky hostí zabrali, úvod im vyšiel skvele a pomerne rýchlo skorigovali až na rozdiel jediného gólu. Lenže Čierni anjeli vždy včas zabrali, súperovi odskočili a víťazstvo si ustrážili.

Najviac gólov: S. Szarková 12/3, Kovářová 7, Zachová 4 - Wollingerová 9, Rebičová 7, Habánková 3/1.

Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 6 - 7, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 955 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baník Most: „Do zápasu sme išli s obrovským nasadením, rešpektom a hlavne odhodlaním. Vedeli sme, že máme veľkú šancu uspieť, pretože Michalovce sú momentálne zraniteľné, hoci ani my nie sme kompletní. Vedeli sme, že pred domácim publikom s našou hrou a obrovským tlakom sme schopní zápas ustáť, dôležité bolo, aby sme to vydržali, a to sa nám aj podarilo."

František Urban, tréner Iuventa Michalovce: „Bol to trochu divoký začiatok, škoda hneď prvého vylúčenia a nepremenených šancí hlavne v prvom polčase, tuším tri alebo štyri breaky, jednoduché technické chyby. Most je rovnako skúsený tím ako my a dokázal využiť to, čo sme nevyužili my. Som rád, že sme sa v druhej polovici dotiahli, dievčatá dreli, mali sme skvelý vstup do druhého polčasu, škoda, že mi nepripravili víťaznú rozlúčku."

ŠŠK PREŠOV - HK AS TRENČÍN 31:16 (13:10)

ŠŠK Prešov si pripísal jednoznačné víťazstvo proti poslednému tímu tabuľky HK AS Trenčín, hoci v úvodnom dejstve to vyzeralo na vyrovnanú partiu. Trenčiankam po zmene strán došli sily, výsledkom čoho bolo len šesť strelených a osemnásť inkasovaných gólov.

Najviac gólov: Šutranová 7/2, Pavúková 5, Čirčová 4 - Zemanovičová 5, Ušiaková 5/1, Minárechová a E. Rajnohová po 2. Pok. hody: 2/2 - 4/1, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 180 divákov.

DHC SLAVIA PRAHA - DHK ZORA OLOMOUC 27:23 (10:12)

Hádzanárky Slavie Praha sa priblížili k zisku medaile z MOL ligy. Výrazný krok k nej urobili v 23. kole, keď doma porazili Zoru Olomouc. Spojka Slavie Galušková predviedla v druhom dejstve ďalší zo svojich streleckých koncertov, keď zaznamenala sedem gólov, výborne jej sekundovala so siedmimi gólmi aj Šetelíková. Pritom na začiatku viedli Hanáčky 3: 0 a 8: 4. Slavistky sa dotiahli na rozdiel gólu na začiatku druhého polčasu a následne vedenie otočili na svoju stranu. Kľúčový duel o stupne víťazov v MOL lige čaká „zošívané“ v sobotu 7. apríla v Šali. Ak by sa im podarilo pri Váhu uspieť, neskončili by horšie ako tretie.

Najviac gólov: Galušková 11/2, Šetelíková 7, Kvášová 3 - T. Fryčáková 5, Gajdošíková 4, M. Salčáková a Hurychová po 3. Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: L. Frieser a Kavulič (obaja ČR), 450 divákov.

Richard Řezáč, tréner DHC Slavia Praha: „Mali sme pripravené rôzne varianty v obrane aj v útoku, ale nebolo treba do nich zasahovať, zlyhávali sme len v koncovke. Mohli sme byť spokojní s obranou, pretože sme za polčas dostali málo gólov. Navyše naša brankárka pochytala aj niečo navyše. Šance sme si pripravili, ale ... Potvrdilo sa to, čo sme hráčkam hovorili už pred týždňom, že brankárka Olomouca tieto vypäté zápasy zvláda. Napriek tomu sme na nej zlyhávali, z čistých šancí a aj zo spojok. Našťastie sa v druhom polčase ukázala kvalita, jednoducho máme lepší káder a začali sme sa presadzovať. Zmenili sme obranný systém, čím sme sa dostávali ľahšie k lopte, z čoho sme vedeli vyprodukovať rýchle protiútoky, z ktorých sme už góly dávali. Tým sme dokázali stretnutie otočiť. Nasadili sme dvoch pivotov a následne sme z každého útoku dali gól. K tomu sa rozstrieľala Galušková. Výborný výkon v druhom polčase predviedla brankárka Kudláčková, jej zákroky dokázali dievčatá nakopnúť. "

DHC SOKOL PORUBA - SOKOL PÍSEK 30:17 (13:8)

Víťazstvo, ktoré naďalej udržuje nádej na českej play-off, vybojovali hádzanárky Poruby. Tím trénera Petra Olšavského porazil v stretnutí 23. kola MOL Ligy na vlastnej pôde desiaty Písek. Domáce hráčky začali napĺňať úlohu favorita od samého začiatku, keď sa už po piatich minútach ujali vedenia 6: 2, ktoré postupne zvýšili. Hosťujúcim hráčkam nepomohla ani dvojnásobná presilová hra, ktorú nevyužili. Definitívu o tom, že z Ostravy si Písek body neodvezie, rozhodol prakticky už začiatok druhého polčasu, v ktorom Poruba odskočila na rozdiel desiatich gólov.  V ďalšom priebehu už domáce komfortný náskok ustrážili a získali dôležité dva body.

Najviac gólov: Desortová 7/1, Rechtorisová a Revajová po 5, Polášková 5/1 - Hauserová 5/2, Součková a Michková po 3. Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 5 - 0, ČK: Konečná (Poruba), rozhodovali: Brzósková a Pavelová (obe ČR), 146 divákov.

Aleš Chrastina, asistent trénera DHC Sokol Poruba: „Pre nás je to po dlhšej výsledkovej a hernej mizérii dôležité víťazstvo. Išlo nám hlavne o to, aby sme sa dostali do určitej hernej pohody. Aj keď sme vyhrali, ani zďaleka nebolo všetko ideálne a až na mladú Elišku Desortovú nebol z našej strany tlak zo spojok taký, aký by sme si predstavovali. Dievčatá hrali s chuťou, dostali viac voľnosti, z pohľadu organizácie hry a myslím, že sa s tým vyrovnali celkom dobre. Pre nás je táto výhra povzbudením pred zostávajúcimi dvoma zápasmi vo Veselí a doma s Michalovcami. "

Jan Slavík, TJ Sokol Písek: „Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Chceli sme ich potrápiť určite viac, ale od začiatku sa nám nedarila obranná fáza, kedy sme za desať minút dostali osem gólov, do pätnástej minúty sme to stiahli na päť gólov. V tej chvíli prišiel asi rozhodujúci moment, kedy sme hrali presilovku šesť na štyri, ale urobili sme prešľap, nedali sme dve vyložené šance. To bolo dôležité, domáci si potom vytvorili náskok, ktorý aj udržali. V druhom polčase už bolo jednoznačné, že stretnutie dotiahnu do víťazného konca. Mrzí ma, že sme zaznamenali len sedemnásť gólov a s tým nemôžeme vyhrať. To je na túto súťaž strašne málo. "