24. KOLO MOL LIGY: VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Bojovalo sa o pozície v play-off ale aj o interligové medaily. A bolo to dramatické. Vo Veselí rozhodol jediný gól a Poruba vykročila do českého play-off. Slavia Praha si výrazne skomplikovala prípadnú cestu za ligovým zlatom, keď v infarktovom závere remizovala pri Váhu. Trenčín neprerušil sériu prehier, doma o gól podľahol Hodonínu. Bánovce potrápili Olomouc, Prešov uspel v Písku a Iuventa si bez problémov poradila so Zlínom.

1. kolo – piatok 06. 04.:

HK AS Trenčín - HK Hodonín 25:26 (13:12)

Súboj dvoch tímov z dna tabuľky sa v piatok večer skončil tesným víťazstvom HK Hodonín, ktorý si poradil s HK AS Trenčín a nedovolil poslednému tímu dotiahnuť sa na rozdiel jedného bodu. Hodonín sa z predposledného 12. miesta posunul na 10. priečku.

Domáce dobre vstúpili do duelu, ale o náskok 6:2 v 12. min rýchlo prišli, keď na konci druhej desaťminútovky bol stav vyrovnaný 8:8. Potom hráčky HK AS odskočili na 13:10, ale hostky do prestávky znížili. Ešte v 39. min vyhrávali Trenčianky 19:16, ale nezvládli nasledujúcich 13 minút, počas ktorých Hodonín otočil na 23:20. Domáce v závere znížili na rozdiel jediného gólu, ale na vyrovnanie im už nezostal čas, a tak si na konto pripísali desiatu prehru za sebou.

Najviac gólov: E. Rajnohová 6/2, Takáčová 4, Ušiaková 4/1 - Kalinová 7/2, Patrnčiaková 6, A. Tóthová 5.

Pok. hody: 6/4 - 6/3, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Gabriš a Veselka (obaja SR), 168 divákov.

1. kolo – sobota 07. 04.:

HK Slovan Duslo Šaľa - Slavia Praha 20:20 (8: 8)

Najviac gólov: Klučková 4/1, Tisajová, B. Königová, Rácková a Bujnochová po 3 - Kvášová 6, Galušková 6/3, Jačková 3. Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: M. Rudinský a B. Mandák (obaja SR), 700 divákov.

Podrobnosti v príspevku: „Predčasné oslavy ale aj smútok na oboch lavičkách“.

SHK Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 21:22 (8: 9)

Dôležité stretnutie o postup do českého play - off začali lepšie domáce Panenky, ktoré si rýchlo vypracovali trojgólový náskok (13. min. 6: 3 a 7: 4). Potom však prišla ich strelecká pauza, trinásť minút nedali gól, čo Poruba využila a otočila stav na 7: 9. Napínavý boj o každý gól pokračoval aj po zmene strán a tímy sa striedali vo vedení. Za stavu 15:18 hralo Veselí v oslabení a paradoxne v tejto situácii dokázalo znížiť na 17:18. Sedem minút pred koncom už viedol domáci celok 20:19 a Veselí bolo veľmi blízko k postupu do play - off. V závere na ihrisku začala dominovať hosťujúca Rechtorisová, ktorá dvoma gólmi otočila skóre. Veselí malo ešte šancu vyrovnať zo sedemmetrového hodu, ale Veselková nedokázala skórovať, keď trochu ľahkovážne spolu s hosťujúcou brankárkou Mácalovou prehodila aj konštrukciu brány.

Najviac gólov: Šustková 6, Veselková 5/4, Vinklárková 3 - Rechtorisová 6, Desortová 5/3, Andrýsková a Minárčiková po 3. Pok. hody: 8/6 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 370 divákov.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „ Mohli sme už dnes urobiť posledný krok k postupu, bohužiaľ to nevyšlo. Nemôžem povedať, že by nám nezachytala brankárka, alebo že by hráčky nebojovali. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol jediný gól. "

Peter Olšavský, tréner Sokola Poruba:  „Dnes sme museli vyhrať, ak sme si chceli zachovať šancu na postup do play - off. Dievčatá odohrali zápas s veľkou bojovnosťou a srdcom. Dúfam, že toto nasadenie zopakujeme aj o týždeň."

DHK ZORA Olomouc - HK Sokol Bánovce n. B. 32:27 (12:13)

V prvom polčase sa lepšie darilo hosťujúcemu tímu. Hra bola vyrovnaná, jednogólovú výhodu si ale do šatní niesli hádzanárky slovenského tímu. V druhom polčase sa domáce družstvo ujalo v šiestej minúte vedenia a udržalo si ho až do konca zápasu.

Najviac gólov: Růžičková 8/2, Sovová a M. Salčáková po 5 - Matušincová 6, A. Obstová 5, K. Michnová a Šipláková po 4/1, Bencová 4. Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja ČR), 150 divákov.

Jan Hegar, tréner Zory Olomouc: „Musím konštatovať, že oproti jesennej časti, kedy sme hrali v Bánovciach, je vidieť progres u hosťujúceho tímu. Bolo poznať, že aj keď Michnová bola zranená, tak napriek tomu je pre kolektív veľkým prínosom a družstvo okolo nej začalo fungovať. My sme prvý polčas nehrali dobre. Nemohli sme sa dostať do tempa. V momente, keď sme sa mohli odpútať a ísť do náskoku, zlyhávali sme vo vyložených šanciach. V podstate až v druhom polčase, okolo šiestej minúty sa nám podarilo získať náskok. Potom sa družstvo upokojilo a zápas doviedlo do úspešného konca. Som rád zo zisku dvoch bodov, napriek tomu stále nie je jasná naša účasť v play-off. Takže budeme musieť bojovať až do konca. "

Richard Makýš, tréner Bánoviec n. B .: „Gratulujem trénerovi Olomouca a družstvu k víťazstvu. Mali sme dnes trochu zdravotné problémy. Zranením bola limitovaná Michnová. Nehrala ani v základe, čo bolo na hre aj vidieť. Ovplyvnilo to našu hru ale klobúk dole pred ostatnými dievčatami. Mohli sme si vyskúšať hru aj bez kľúčovej hráčky. Prvý polčas sme mali vynikajúci. Brankárka zachytal a v obrane sme hrali dobre. V druhom polčase sme obranu absolútne vypustili. Domáce po pekných akciách otočili vývoj zápasu. "

Sokol Písek - ŠŠK Prešov 28:33 (12:17)

V súboji s Pískom splnil Prešov úlohu papierového favorita. Hneď v úvode zápasu si vpracoval náskok 11: 5 a udržal si ho po celý zvyšok polčasu. Bližšie než na rozdiel štyroch gólov sa Sokolky súperkám nepriblížili ani v druhej polovici, Prešov zápas bezpečne kontroloval a nakoniec slávil päťgólový výhru.

Najviac gólov: Boorová a A. Königová po 5, Michková 4, Hauserová 4/3 - Šutranová 7/1, Bačíková 6/2, Ratvajská 5. Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: L. Frieser a Kavulič (obaja ČR), 102 divákov.

Iuventa Michalovce - HC Zlín 41:30 (19:10)

Michalovce pod vedením staronového trénera Packu boli od začiatku lepším tímom a postupne zvyšovali skóre vo svoj prospech. V 12. minúte po góle Filková-Trehubová to bolo 7: 2, rovnaká hráčka potom ale videla červenú kartu za nastrelenie brankárka do hlavy. Zlínu sa podarilo znížiť na 7: 4, to ale odštartovalo gólovú šnúru Iuventy a v 20. minúte to bolo už 11: 4. Zlín zareagoval oddychovým časom a korigoval na 7:12. Záver prvého polčasu patril Iuvente, ktorá do prestávky viedla o deväť gólov. Aj v druhej polovici pokračovali gólové hody, v 45. minúte to bolo už o desať. Potom nasledovala prestrelka, Zlín zmobilizoval sily a korigoval na 26:33. Koniec ale ovládli domáce hráčky, ktoré vyhrali 41:30.

Najviac gólov: Habánková 8/3, M. Holešová 7, Rebičová 7/1 - Očadlíková 5, Hradilová 5/3, Herbočková, Ševčíková a Kříčková po 4. Pok. hody: 8/5 - 6/4, vylúčené: 6 - 6, ČK: 16. Trehubová-Fiľková za nastrelenie brankárky do hlavy - 57. Kolářová za 3 vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 500 divákov.