Dorky sezónu ukočili výhrami v DS

V nedeľu 20.5.2018 dorastenky vycestovali do Dunajskej Stredy, aby odohrali posledné zápasy sezóny 2017/2018.

Netradične najskôr na palubovku nastúpili staršie dievčatá, ktorým nevyšlo prvých 5 minút zápasu  a tak v 6 . minúte prehrávali 3:0, avšak rýchlo sa spamätali a  otočili, keď v 20 minúte viedli už 5:11.  V zápase ťažili z úspešných zákrokov brankárky Mozoľovej, ktorá posúvala pekné prihrávky vybiehajúcim krídlam a tak najlepšou strelkyňou zápasu s 8 gólmi sa stala Greštiaková Janka.

Týmto zápasom sa s dorasteneckou kategóriou rozlúčili hráčky : Mozoľová, Kurňavová, Pappová a Slamková. Mladšie dievčatá im ďakujú za spoločné zážitky, za ich trpezlivosť, tolerantnosť a ochotu pomôcť. Do ďalšej životnej etapy im prajú mnoho zdaru v športovom aj súkromnom živote.

MŠK Dunajská Streda : HK Slovan Duslo Šaľa 19:31 ( 9:17)

Zostava: Mozoľová 1/1, Kusyová - Valicec 3, Kollerová, Škoricová 5/1, Kurňavová 3/1, Ščípová, Greštiaková 8, Slamková 4, Blašková 1, Pappová 6

Mladšie dievčatá hrali so súperkami vyrovnanú partiu po celú dobu, ešte začiatkom  59. minúty bol stav 28:28, 1,5 minúty do konca sme dali gól na 28:29, avšak 20 sekúnd pred koncom bol nariadený sedemmetrový hod, ktorý brankárka Kusyová vychytala a  podarilo sa nám rýchlym protiútokom ešte výhru o gól navýšiť. Nedá mi nespomenúť výborné výkony v bráne Barbory Vnukovej a aj ďalšie dievčatá z kategórie starších žiačok, ktoré sa nebáli vziať zápas do rúk, keď na konci prvého polčasu bola Slováčková diskvalifikovaná za hrubý faul a  Kollerová bola odstavená osobnou obranou.

MŠK Dunajská Streda : HK Slovan Duslo Šaľa 28:30 ( 15:15)

Zostava: Vnuková, Kusyová- Kováčiková, Kollerová 4/1, Letková 3, Gállová 4, Ščípová 7, Potúčková, Miťková 4, Pálová 4, Slováčková 4.

A po sezóne trochu štatistiky, v prílohe.