Bronzový medailista bez šance
5. kolo: Slovan Duslo Šaľa  - Sokol Poruba 35:22 (21:13)
R: Bačíková  a Jánošíková  – 150 divákov; vylúčené: 3:1; pokutové hody: 1/1 – 3/1.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  -  Takáčová 1, Rácková 2, Pócsiková 4,  D. Vargová 4,  Tulipánová 5, Ušiaková 3, L. Somogyi 3/1,  Varjássiová 1, Königová 2, Ščípová 4, Matušincová 1, Zlatinská,  Ratvajská 5. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.

SOKOL - góly: Polášková 6/1, P. Tichá 4, Salašová 4, Novobilská 2, Baumbachová 2, Maiwelderová 2, Dybalová, Prašivková po 1. Tréner: Aleš Troška.

Aj z toho dôvodu, že ani jeden z aktérov nemal štart do nového ročníka MOL ligy ideálny, bol to obojstranne dôležitý duel. Začali ho lepšie naše dievčatá, keď už v úvode skórovala Varjássiová a do 5. minúty sme viedli už 4:0.  Salačová síce zaznamenala prvý gól Sokola, ale reprezentantka Pócsíkova štyrmi gólmi v rade navýšila naše vedenie na 10:4. Hostky nezložili zbrane strelecky sa darilo skúsenej Poláškovej s Tichou a razom bolo naše vedenie v 22. minúte iž iba o gól 12:11.  Ešteže to bola v dôležitom dueli  jediná „hluchá “ chvíľka. Do prestávky strelili po dva góly ešte Tulipánová s Ratvajskou, pridali sa aj ďalšie hráčky a na prestávku sme išli s 8 gólovým náskokom.
Po obrátke sa síce Sokol snažil o zníženie vedenia, ale v tomto dueli im to nebolo súdené, nakoľko sa družstvu darilo aj v defenzíve. Keď  po tri góly zaznamenali v druhom dejstve aj Ušiaková,  zatiaľ s najlepšou strelkyňou Dusla Lízou Somogyi bolo jasné, že dôležité body zostanú cez víkend pri Váhu. Bronzový kolektív z Českej play off v minulom ročníku nenašiel do konca zápasu recept miestami na kombinačnú hru nášho kolektívu a tak po troch záverečných úspešných gólových zásahoch Tulipánovej odchádzal domov s vysokou prehrou. Plný bodový zisk pred asociačnou prestávkou a ďalším majstrovským duelom v Stupave (sobota 16. 10. 2021 o 18.00 hodine) by mohol byť impulzom do ďalších majstrovských bojov.

Tréner Peter Pčola: „ Dnes si dievčatá zaslúžia veľkú pochvalu, Po výbornom úvode sme hrali dobre v obrane, vychádzali nám aj rýchle kontry. Nevyhli sme sa síce aj chvíľkovému zaváhaniu, ale sme sa rýchlo skoncentrovali a nepustili sme vďaka dobrému kolektívnemu výkonu súpera ani raz v priebehu zápasu do vedenia.“

+ + +
Ďalšie výsledky 5. kola MOL ligy: Olomouc - Stupava  38:9;  Plzeň - Kynžvart 27:24;  Písek -  Hodonín 29:17;  Slávia Praha – Most 29:35; Zlín - Michalovce 20:41; Dunajská Streda – Chorzów 32:26 - predohrali.

+ + +
Tabuľka MOL ligy:  1. Most 233:172 – 12 bodov / 7 zápasov; 2. Michalovce 174:77 – 10 bodov / 5 zápasov;  3. Písek 162:129 – 7 bodov; 3. Plzeň 162:128 – 9 bodov / 6 zápasov;  4. Písek 171:146 – 8 bodov / 6 zápasov; 5. Olomouc 139:109 – 7 bodov / 5 zápasov; 6. Dunajská Streda 128:126 – 6 bodov / 5 zápasov;  7. Kynžvart 127:129 – 6 bodov / 5 zápasov;  8. ŠAĽA 131:124 – 5 bodov / 5 zápasov;  9. Slávia Praha 143:133 – 4 body / 5; zápasov;  10. Zlín 119:144 – 2 body / 5 zápasov; 11. Poruba 121:144 – 2 body / 5 zápasov; 12. Hodonín  95:149 - 2 body / 5 zápasov; 13. Chorzów 126:168 – 1 bod / 5 zápasov; 14. Stupava 74:174 – 0 bodov / 5 zápasov.  poznámka: v tabuľke, ako aj medzi najlepšími strelkyňami sú už zarátaná aj predohrávky:  6. kolo:  Písek – Most 23:35  a 7. kolo: Plzeň – Most 22:29.

+ + +
Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Veronika Galušková – 48 gólov zo 7 zápasov;  2. Charlotte Cholevová – 38 gólov/ zápasov (Most); 3. Tereza Pokorná – 38 gólov/6 zápasov (Písek); 4. Beatrix Elö – 31 gólov/5 zápasov  (Dunajská Streda); 5. Polina Masalová – 30 gólov/5 zápasov (Chorzów); 6. Michaela Boorová – 28 gólov/6 zápasov (Písek); 7. Adela Stříšková 28 gólov/7 zápasov; 8. Denisa Holeňáková – 28 gólov/5 zápasov (Slávia Praha); 9. Alena Stellnerová – 26 gólov/6 zápasov (Písek); 10. Katarína Juhos – 26 /5 gólov (Dunajská Streda); 11. Veronika Dvořáková – 25 gólov/5 zápasov; 12. Eliška Dessortová – 24 gólov/5 zápasov (Poruba); 13. Líza SOMOGYI – 23 gólov/5 zápasov;..... 27. Olívia ŠČÍPOVÁ - 19 gólov/5 zápasov;..... 36. Katarína PÓCSÍKOVÁ 16 gólov/5 zápasov (všetky ŠAĽA) ;...