Tatran Stupava – Slovan Duslo Šaľa 14:39 (4:20)
R: Oťapka a Sivák – 100 divákov; pokutové hody: 3/2 – 2/2; vylúčené: 4:4.

TATRAN góly: Bahorecová 5, Grifiths 2/1, Gašpareková 2,  Karkušová, Tornócziová, Stráňavová a Novosadová po 1. Tréner R. Popluhár.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  -  Takáčová 1, Rácková, Pócsiková 7/1,  D. Vargová 3,  Tulipánová 4, Ušiaková 4, L. Somogyi 4,  Varjássiová 1, Königová 1, Ščípová 3, Matušincová 3, Pálová,  Zlatinská 1,  Ratvajská 7. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.

Šaliansky kolektív potvrdil úlohu favorita a po rýchlych prienikoch a presných strelách novej posily z Prešova Ratvajskej a v súčasnosti najlepšej strelkyne Lízy Somogyi sme viedli už v 4. minúte 0:3. Nováčik súťaže je síce ešte bez bodového zisku, ale so súpermi z dolnej polovičky tabuľky sa možno toho radostného okamihu dočkajú a v ich drese aj mladá ex šalianka brankárka Mozoľová (poznámka: viac rokov reprezentovala Šaľu v mládežníckych súťažiach. Najlepšia strelkyňa domácich Bahorecová znížila na 1?3, ale v 10. minúte už viedla Šaľa 1:7 a po štvrtine zápasu po góle skúsenej Varjássiovej už  náskok narástol na rozdiel 2:11 a bolo jasné, že otázkou tohto slovenského  derby nebude, kto vyhrá a pripíše si do tabuľky body, ale akým rozdielom v prospech dievčat od Váhu skončí vzájomný duel.

Vysoký polčasový náskok (poznámka: 16 gólov a strelecký apetít štvorice - Pócsíková, Ušiaková Ratvajská a Somogyi, ktoré v prvom dejstve zaznamenali viac ako 2/3 šalianskych gólov) hovoril o tom, že skóre v náš prospech ešte narastie, čo sa aj v ďalšom priebehu potvrdilo. Keď sa k nim pridali aj ďalšie hráčky a  v 48. minúte zvýšila Tulipánová šaliansky náskok o 20 gólov - 12:32  (poznámka: až 12 hráčok Dusla sa zapísalo do streleckej tabuľky) zrodilo sa nakoniec vysoké víťazstvo, ktoré posunulo naše dievčatá pred náročnou sériou do hornej polovičky tabuľky.

Tréner Peter Pčola: " V najbližšom období nabehneme na zápasový rytmus streda - sobota a nakoľko v priebehu asociačného termínu sme si plnili aj reprezentačné povinnosti tak sme od začiatku týždňa dobíjali baterky. Zápas nám vhodne zapadol do našej prípravy a prišiel vhod, nakoľko si všetky hráčky z chuti zahrali a bol som s ich výkonom spokojní."

+ + +

Ďalšie výsledky 6. kola MOL ligy:
Hodonín – Plzeň 23:33;  Dunajská  Streda – Zlín 35:18;  Michalovce – Slávia Praha 37:20;  Písek – Most 23:35; Chorzów – Poruba 32:34; Kyžvart – Olomouc 36:29;

+ + +
Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Veronika Galušková – 57 gólov zo 7 zápasov (Plzeň);  2. Beatrix Elö – 39 gólov/6 zápasov  (Dunajská Streda); 3. Charlotte Cholevová – 38 gólov/7 zápasov (Most);4. Tereza Pokorná – 38 gólov/6 zápasov (Písek); 5. Polina Masalová – 35 gólov/6 zápasov (Chorzów); 6. Silvie Polášková – 33 gólov/6 zápasov (Poruba); 7. Denisa Holeňáková - 33 gólov/6 zápasov ( Slávia Praha); 8. Veronika Dvořáková – 31 gólov/6 zápasov (Kynžvart); 9. Martina Weisenbilderová – 30 gólov/6 zápasov (Kynžvart); 10. Eliška Dessortová – 29 gólov/6 zápasov (Poruba); .... 13. Kata Juhos (Dunajská Streda) a Líza SOMOGYI (ŠAĽA) obe 27 gólov/6 zápasov;.... 21. Katarína PÓCSÍKOVÁ - 23 gólov/6 zápasov; .... 23. Olívia ŠČÍPOVÁ – 22 gólov/6 zápasov (ŠAĽA).

+ + +

+ + +
Tabuľka MOL ligy: Michalovce 211:117 – 12 bodov; 2. Most 233::172 – 12 bodov; 3. Plzeň 195:151 – 11 bodov; 4. Písek 171:146 – 8 bodov; 5. Dunajská Streda 165:148 – 8 bodov; 6. Kynžvart 163:158 – 8 bodov; 7. ŠAĽA 170:138 – 7 bodov; 8. Olomouc 168:145 – 7 bodov; 9. Slávia Praha  163:170 – 4 body; 10. Poruba 175:210 – 4 body; 11. Zlín 119:144 – 2 body; 12. Hodonín 118:182 – 2 body; 13. Chorzów 158:202 – 1 bod; 14. Stupava 88::213 – 0 bodov.  Poznámka: Most a Plzeň už odohrali po 7 zápasov.