Cenné body od favorita

Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa 24:26 (8:17).

R: Pražák, Štolc – 200 divákov; vylúčené 1:3; pokutové hody: 3/3 – 7/4.
Priebeh: 0:3, 1:6, 6:10, 8:12, 8:15,... 13:21, 16:23, 20:23, 23:25,...

Házená góly: K. Königová 5, Bezruková 4, Božovič 4/3, Tesařová 3, Patrnčiaková 3, Dresslerová 3, Dvořáková 2. Tréner Peter Sabadka.

DUSLO: Furgaláková,  Vorzáčková – Takáčová; Trepáčová 2/1, Pastoreková,  D. M. Vargová 3/2,  B. Königová  7, Pócsíková 2, Ščípová 4, Ušiaková,  Tulipánová 1, Matušincová 2, Somogyi 1, Pálová, Varjássiová 2, Ratvajská 2.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Posledný výsledok z prípravy na pražskej Slávii (poznámka: napriek tomu, že v polčase viedla Šaľa 14:19, nakoniec prehrala o 8 gólov 35:27), ale aj vzájomné zápasy s Kynžvartom v minulom ročníku (poznámka: Šaľa prehrala doma v 7. kole 20:29, v 20. kole vyhral Kynžvart doma 29:28) nedávali veľký optimizmu pred úvodným kolom tohto ročníka v západo českom kúpeľnom mestečku (1.500 obyvateľov) Kynžvarte, ale naše dievčatá príjemne prekvapili nielen výkonom, ale aj výsledkom.

Zverenkyniam trénera Pčolu vyšiel úvod, keď v 3. minúte viedli už 0:3 (Matušincová,  B. Königová, Ratvajská), Drexlerová síce znížila na 1:3, ale ďalšie tri góly chemičiek (v 6. min. Varjássiová 1:6) udali priebeh prvého polčasu. Šalianky vďaka kvalitnej defenzíve s výbornými brankárkami neustále udržiavali 4 – 5 gólový náskok (6:10, 7:12) a k trháku prišlo po prvej tretine zápasu. V 21. minúte Kristýna Königová  znížila na 8:12, ale od tohto momentu až do konca polčasu hosťujúca defenzíva spustila rolety, neinkasovala už gól a do II. polčasu vstupovala s 9 gólovým  náskokom . Tréner Peter Pčola: „ Mali sme výborný vstup do zápasu, darilo sa defenzíve, dávali sme góly z protiútokov – fantastický prvý polčas.“

Druhý polčas mal však iný obraz. Bolo jasné, že trojica domácich kanonierok z minulého ročníka:   Annamária Patrnčiaková 117 gólov, Veronika Dvořáková 116 gólov a Kristýna Königová 96 gólov:  spolu - 329 gólov) nezabudla v priebehu letnej prestávky strielať góly, na viac brankárka Novotná chcela svojim bývalým spoluhráčkam  zo Šali potvrdiť, že nie je nadarmo v reprezentácii Česka.  Prvý gól po obrátke strelila Ratvajská až v 37. minúte a domáci favorit pomaly ukrajoval z nášho náskoku.  Aj keď Šaľa vyhrávala v 41. minúte po góle Vargovej o 7 gólov 15:27, nevyhli sme sa „hluchej pasáži“, keď Kynžvart využil presilovky, excelovala Novotná (zneškodnila viacero gólových striel a nepremenili sme dve sedmičky) a o 10. minút neskôr v 51. minúte bol už stav 20:23. Hráčky Dusla (Varjássiová, Ščípova a najmä strelecky disponovaná pivotka Barbora Königová, ktorá bola najlepšou strelkyňou zápasu)  však v závere už nepripustili drámu a doviedli cenné a zaslúžené víťazstvo do samého konca
Tréner Peter Pčola:“ Súpera sme postavili na nohy zhoršenou defenzívou (neubránenie pivota) a zahadzovaním vyložených šancí. Aj keď sa súper dostal na dostrel už nemal síl na obrat. Víťazstvo je cenné a je dielom celého kolektívu!“

Dievčatá ĎAKUJEME !!!
+ + +

Ďalšie výsledky 1. kola: Stupava – Poruba 25:26 (14:23); Dunajská Streda - Olomouc 28:26 (13:11); Most – Zlín 36:28 (21:10); Slávia Praha – Michalovce 32:27 (14:15);  Písek – Plzeň 32:22.

+ + +

Najbližší program: sobota 10. 9. 2022 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Tatran Stupava.

poznámka: Podrobnosti a štatistiky 1. kola medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy v najbližšom bloku a MOL ligovom telegrame.