Slovan Duslo Šaľa – ZORA Olomouc 31:25 (17:11).
Medzinárodná hádzanárska MOL liga – 4. kolo:

R: Adamkovič, Švarc – 500 divákov; vylúčené 5:1; pokutové hody: 5/4 – 4/4.
Priebeh zápasu: 0:1, 4:5, 10:5 13:7, 15:9 -  18:13, 23:20,  25:20,  28:24, 30:25...

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová – Takáčová 2; Pálová, Trepáčová 3, Pastoreková 2,  D. M. Vargová 3/1,  Pócsíková 2,  B. Königová 2, Ščípová 3/3, Ušiaková 4, Tulipánová 2, Matušincová 5, Somogyi 2, Varjássiová, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.
ZORA góly: Kuxová, Machačová, Kubalková po  4, Smějová 4/4, Přikrylová 3, Jansová 2, Krejzlíková, Protivánková, Možišová a T. Fryčáková po 1. Tréner: Libor Malínek.

Napriek tomu, že sa v štvrtom kole MOL ligy stretli naše dievčatá s brozovým Olomoucom z minulého ročníka (poznámka: pred súťažné zápasy, ale aj zápasy v minulých ročníkoch boli obojstranne vyrovnané),  v stávkových kanceláriách boli vysokým favoritom  naše dievčatá. K favoritom na plný bodový zisk patrila Šaľa aj v českých médiách a nás teší, že sa ich prognózy naplnili.

Do vedenia 0:1 išli vo víkendovom dueli hostky hbitou iba 159 cm vysokou krídelníčkou Přikrylovou (strelila v I. polčase tri góly), ale Ščípová zo sedmičky vyrovnala. Zora síce v 10. minúte po góle Smějovej „odskočila“ do vedenia 2:4, ale dlho sa z neho netešila. Zverenkyne trénera Pčolu  mali síce pomalší rozbeh, ale po góloch Pócsíkovej, Ščípovej a Matušincovej (poznámka: posledne menovaná si pripomenula streleckú formu, ktorú mala  tesne pred príchodom do Šali z Bánoviec, keď bola najlepšou strelkyňou MOL ligy) sme už v 13. minúte viedli 5:4 a súpera sme už do vedenia nepustili !  Kvalitná defenzíva už tradične s výbornou Furgalákovou v bránke (poznámka: Duslo patrí do trojice mužstiev s Mostom a DAC – om, ktoré najmenej inkasovalo), na druhej strane s dobrou kombinačnou hrou a premie%naním vypracovaných streleckých príležitostí „otočilo“ zápas a v 19. minúte už viedlo 10:5 (strelecky sa pridali ďalšie hráčky: Vargová, Somogyi, ale najmä Ušiaková),  čo bolo rozhodujúce, nakoľko obrany dosť dobre strážili najlepšie strelkyne, mladé pušky Ščípovú a Kuxovú. Napriek tomu chemičky odchádzali na prestávku s pol tuctovým náskokom.

Po prestávke hneď Ščípová zvýšila náskok na 18:11 a zdalo sa byť rozhodnuté. Opäť sa však potvrdilo, že zápasy Zory so Šaľou bývajú vyrovnané a viac krát padá rozhodnutie o bodovom zisku až v závere. V kolektíve Olomouca to začalo padať Machačovej (4 góly), góly pridala aj Kuxová a dva krát sa Zora priblížila na dostrel 20:17, 23:20). S chuťou a v pohode hrajúce Šalianky však žiadne prekvapenie nepripustili. Gólovo sa presadili aj ďalšie hráčky z ich radov (Tulipánová, Takáčová a aj nová posila Pastoreková,...) a v pohode si vychutnali aplauz od najvyššej návštevy kola poznámka: pochvalu si zaslúži aj FAN klub) za zaslúžený dvoj bodový zisk a posun  do najvyšších poschodí MOL ligovej tabuľky.

Dievčatá ďakujeme !

Tréner Peter Pčola: „ Po náročnom dueli v Dunajskej Strede sme vedeli, že nás nečaká ľahký súper, čo sa aj potvrdilo. Hráme však dobre,  v ofenzíve sme boli produktívny, defenzíva splnila očakávanie, súpera  sme „zaskočili“ aktívnou vysunutou obranou. Bolo to kolektívne víťazstvo, každá z hráčok  má na tom zásluhu. Zásluhou dobrých výkonov dievčat teší aj zvýšený „príliv“ priaznivcov, Veríme, že ich bude ešte viac ".....

.
+ + +

Ďalšie výsledky 4. kola:

Michalovce – Dunajská Streda 20:19 (10:9) Kompaniets 6/3, Štefániková 4, Wöllingerová 5,... – Juhos 7, Rajnohová 5, Sári 2/2,...;

Plzeń – Poruba 30:23 (14:13) V. Galušková 12, Kepková 4, Šmrhová 4,... – Farářová 7, Konečná 5, Baumbachová 3,...;

Písek – Kynžvart 32:32 (16:20) Korešová 15/8, Chlupová 7, Svobodová 5,.... – Božovič 8/2, K. Königová 6, Dvořáková 5,...;

Zlín – Stupava 28:28 (17:15) Daňková 5/3, Ševčíková  5/2, Karlíková 4,... -   Bahorecová 11, Holešová 5, Jagodič 4/1,...;

predohrávka: Most – Slávia Praha 30:21 (17:13) Stříšková 7, Cholevová 6Smětková 8,... – Weissenbilderová 7, Vostárková a Míšová po 3,...;

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 4. kole: 1. Most 125:95 – 8 bodov; 2. ŠAĽA 115:98 – 8 bodov; 3. Slávia Praha 122105: – 6 bodov; 4. Kynžvart 127:114 – 5 bodov; 5. Michalovce 111:109 – 4 body; 6. Dunajská Streda100:96 – 4 body; 7. Plzeň 112:116 – 4 body; 8. Písek 112:116 – 3 body; 9. Olomouc 107:114 – 2 body; 10. Poruba 101:114 – 2 body; 11. Stupava 105:123 – 1 bod; 12. Zlín 110:141 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program:

sobota 8. 10. 2022 o 18.00 hod. Sokol Poruba (10. miesto)  – Duslo Šaľa (2. miesto).