Predĺžili sme víťaznú sériu.
Zdá sa, že aj naši súperi a média z poza rieky Moravy začínajú vážnejšie brať úspešný štart, ale aj hru našich dievčat v úvodných kolách nového ročníka MOL ligy, čo sa potvrdilo aj pred súbojom na Ostravsku, kde do duelu s Porubou vstupovalo Duslo ako mierny favorit nielen v pred zápasových komentároch, ale aj v stávkových kanceláriách. Šaliansku športovú a najmä hádzanársku verejnosť teší, že šaliansky kolektív tieto predpovede naplnil.

Už v úvodnej minúte Ščípova potvrdila svoju pohodu z reprezentácie a dala vedúci gól, ale domáce hráčky najmä dvojicou Farářová (tretia najlepšia strelkyňa MOL ligy) a najmä 180 cm vysokou pivotkou Konečnou hneď v úvodnej štvrť hodine obratom kontrovali. V 17. minúte  Sokol viedol 9:6 a všetky góly zaznamenala táto dvojica. Ako však ukázal ďalší priebeh zápasu bolo na prekvapenie tohto ročníka zo strany Poruby málo. Napriek tomu, že za stavu 10:7 bola v našom kolektíve bola vylúčená Somogyi, Duslo ukázalo svoju silu a v oslabení skórovalo Tulipánovou a Takáčpvou a Vargová pri hre v plnom počte dokonca vyrovnala na 10:10. Domáce družstvo síce vyhralo polčas o gól, ale po obrátke prišiel zo strany Dusla uragán.

Strelecky sa opäť k Ščípovej pridali a začali sa  presadzovať aj ďalšie hráčky Pócsíková s Königovou a Vargovou  a favorit  razom viedol o tri góly 12:15,  Domácim poskytli arbitri akú takú šancu za stavu 13:16 v 35. minúte pri vylúčeniach Ščípovej a Vargovej, ale hosťujúca defenzíva už pracovala bezchybne a neinkasovala.  Zverenkyne trénera Pčolu už nenechali nič na náhodu,  Pócsíková so Ščípovou pridali ďalšie góly a po presnom zásahu Ratvajskej v 49. minúte odskočilo Duslo už na rozdiel piatich gólov (15:20) a o ďalšom cennom dvoj bodovom zisku bolo rozhodnuté. Domácemu kolektívu nepomohlo ani desať strelených gólov pivotky Konečnej (poznámka: vytvorila  si rekordný zápis v Mol lige), čo i len k bodu. Našim dievčatám, ktoré sú spolu s Mostom bez straty bodu na čele tabuľky a sú za ďalšou prekážkou samozrejme k doterajším výkonom a hernému prejavu gratulujeme. .  .

Sokol Poruba - Slovan Duslo Šaľa  23:27  (12:11).
R: Blanár – 0pava (obaja Česko) - 143 divákov; vylúčené: 3:4; pokutové hody: 7 /4  - 4/4.
Priebeh zápasu: 0:1; 2:2; 4:2; 9:6, 10:7; 12:11; 13:16; 14:18; 15:20; 20:23; 22:26,

SOKOL: Konečná 10/2; Faráŕová 5/1; Baumbachová 2; Prašivková; Vachtarčíková; Ulmanová; Dibalová; Rajová  a Šmidáková po 1. Tréner: Jaroslav Hudeček.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 1; Pálová, Trepáčová, D. M. Vargová 3 Pastoreková, Pócsíková 5,  B. Königová 4, Ščípová 9/4, Ušiaková, Tulipánová 1, Matušincová 1, Somogyi 1, Varjássiová, Ratvajská 2.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

+ + +

Ďalšie výsledky 5. kola MOL ligy: Dunajská Streda – Zlín 38:18; Slávia Praha Plzeň 40:28; Kynžvart – Most 20:21 (všetky tieto zápasy sa už odohrali v stredu); Stupava – Písek 23:31; Olomouc – Michalovce 24:23.

+ + +
Tabuľka MOL ligy po 5. kole: 1. Most 146:115 – 10 bodov; 2. ŠAĽA 142:121 – 10 bodov; 3. Slávia Praha 162133: – 8 bodov; 4  Dunajská Streda 138:114 – 6 bodov; 5. Kynžvart 147:135 – 6 bodov; 6. Písek 143:139 – 5 bodov; 7. Michalovce 134:133 – 5 bodov; 8. Olomouc 131:137 – 4 body; 9. Plzeň 128:150 – 4 body; 10.  Poruba  124:141 – 2 body; 11. Stupava 128:154 – 1 bod; 12. Zlín 128:179  – 1 bod.

+ + +

Najbližší program:  sobota  15.10. 2022 o 17.00 hod. DHC Plzeň – Slovan Duslo Šaľa.