Cenný skalp pred rekordnou návštevou.
Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 7. kolo:

Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce  30:29  (17:10).
R:  Haščík;  Sivák  - 1200 divákov; vylúčené: 4:6; pokutové hody: 9/5  - 4/4;
Priebeh zápasu: 5:0; 10:3; 12:6; 17:10; – 18:13;  19:18; 23:20; 27:27; 30:28;...

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 2; D. M. Vargová 3/2,  Pócsíková 3,  B. Königová,  Ščípová 4/1, Tulipánová 3, Pastoreková, Ušiaková 1, Trepáčová 3/2; Matušincová 1, Somogyi 8, Pálová, Varjássiová 1, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

IUVENTA: Kompaniets 10/4, Dvorščáková 7, Wöllingerová 4, Klučková 3, Dmytrenková 2, Kolovská 2, Štefániková 1. Tréner: Petr Kostka.

Duel dvoch najúspešnejších slovenských kolektívov v histórii začali šalianske reprezentantky, keď po vedúcom góle  legionárky Somogyi (poznámka: bola v tomto zápase našou najlepšou strelkyňou) sa pridali aj jej kolegyne: Pócsíková, Vargová a Matušincová a po 5. minúte svietilo  na svetelnej tabuli skóre 5:0. To ešte netušila najlepšia strelkyňa MOL ligy Matušincová, že  pre ňu po jednom zo zákrokov defenzívy Iuventy skončil pre zranenie zápas. Prvá sa z hráčok majstrovskej Iuventy strelecky presadila ex šalianka Klučková a hneď sa pridala aj Kompaniets a znížili na rozdiel troch gólov (5:2). Tréner P. Pčola však môže byť spokojný, keď sa v tomto ročníku strelecky dokážu presadiť aj ďalšie hráčky a po góloch Tulipánovej a Vargovej sme opäť odskočili na rozdiel piatich gólov (7:2). V bránke „čarovala“ reprezentačná brankárka Furgaláková a po góloch Ščípovej (10:5), ale aj Takáčovej sme po 20. minútach viedli 13:7, ba o 5 minút neskôr dokonca 15:8. Legionárkami nabitá Iuventa sa okrem kanonierky Kompaniets ťažko strelecky presadzovala a tak sme odchádzali na polčasovú prestávku so sedem gólovým náskokom, čo sa rekordnej návšteve 1.200 divákov páčilo. Škoda, že tesne pred odchodom do kabín dostala dve minúty mladá Pastoreková.

Po údajnej slovnej sprche začal súper hneď po obrátke ofenzívu, góly Klučkovej a Štefánikovej znamenali zníženie na 17:12. Za tohto stavu nepremenila Vargová sedmičku (poznámka: v zápase sme „zahodili“ až 4 sedem metrové hody), Somogyi síce zvýšila na 18:12, ale v 38. minúte najmä  po streleckých zásahoch reprezentantky Dvorščákovej sme už viedli iba o gól 18:17. Zásluhu na znížení však mala aj brazílska legionárka Almeida v bránke Iuventy. Naše dievčatá však bojovným a obetavým výkonom ani raz nepustili Iuventu do vedenia, keď viedli viac krát aj o tri góly (26:23, 27:24). Iuventa však dokázala dva krát vyrovnať skóre (27:27, 28:28), ale následne sa v závere dokázali strelecky presadiť najlepšia strelkyňa Ščípová  so Somogyi viedli sme 30:28, ale to už nevidela po nešetrnom zákroku a zranení v tvárovej oblasti obetavo hrajúca Varjássiová. Z víťazstva a posunu na vedúcu pozíciu v tabuľke sa spolu s vedením HK a dievčatami tešilo aj fantastická divácka kulisa (poznámka: ďalšie poznatky z derby v MOL ligovom telegrame, vrátane  reprezentačnej nominácie na prípravu s Čiernou Horou a kvalifikáciu s Lotyšskom v ďalšom bloku).

+ + +

Ďalšie výsledky 7. kola MOL ligy: Olomouc - Písek 30:31; Dunajská Streda – Most 30:21; Poruba -   Zlín  18:19; Stupava - Slávia Praha 17:32; Kynžvart – Plzeň 35:25.

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 7. kole: 1. ŠAĽA 208:173 – 14 bodov;  2. Most 203:163 – 12 bodov;  3. Slávia Praha 219:170 – 12 bodov; 4  Dunajská Streda 169:138 – 8 bodov; 5. Kynžvart  202:185 – 7 bodov; 6. Písek  174:169 – 7 bodov; 7. Michalovce 200:187 – 6 bodov;  8. Zlín 178:225 – 5 bodov; 9. Olomouc 189:199 – 4 body;  10.  Plzeň 186:221 – 4 body; 11. Poruba  166:197 – 2 body; 12. Stupava 162:219 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program:  nedeľa   20.11. 2022 o 18.00 hod. HSG Zlín - Slovan Duslo Šaľa.