Dvoj bodový zisk s rekordnou nádielkou.

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 8. kolo:

HSG Zlín - Slovan Duslo Šaľa 28:46  (11:24).

R:  Fukala, Mohyla  (obaja Česko) - 200 divákov; vylúčené: 3:5; pokutové hody:  2/2  - 8/8; Priebeh zápasu: 0:2; 1:3; 3:6; 3:14; 11:21 – 15:31; 18:34; 22:39; 24:44; 26:46;...

HSG: Daňková 10/2; Mi. Sekulová 4; Gabrhelová 3; Kolářová 3; Herbočková 2; Le. Sekulová 2, Ševčíková 2, Šimková 2/2. Tréner Jirí Mičola.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová – Takáčová 3, D. M. Vargová 4,  Pócsíková 4,  B. Königová 8,  Ščípová 10/8, Tulipánová 4, Pastoreková 1,  R. Šalatová, Ušiaková 2, Pálová 1, Varjássiová 3, Ratvajská 6.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Napriek tomu, že naše dievčatá boli v dueli 8. kola v Zlíne podľa postavenia kolektívov v tabuľke a médií favoritom, posledné dve výhry Zlína doma v 6. kole  s Olomoucom 31:28  a  v 7. kole v Porube 18:19, ako aj skutočnosť, že na Moravu cestovalo Duslo už bez Trepáčovej,  Matušincovej a najlepšej strelkyni proti Iuvente  Somogyi, ako aj viac ako mesačná prestávka v súťaži tak trochu „brzdili“ prehnaný optimizmus. Zverenkyne trénera Pčolu však aj tomto kole potvrdili dobrú formu a nielenže si pripísali do tabuľky ďalšie dva dôležité body, ale vďaka kvalitnej ofenzíve a úspešnej streľbe vytvorili rekord MOL ligy v počte nastrieľaných gólov za zápas, v doterajších odohraných 48 majstrovských dueloch (poznámka: druhým kolektívom, ktorý nastrieľal viac ako 40 gólov v zápase je Kynžvart, ktorý porazil v 3. kole doma Zlín (41:29) a tretie miesto patrí Dunajskej Strede, ktorá v 5. kole porazila doma taktiež Zlín - 40:28).

Už úvodné minúty duelu po góloch Takáčovej a Königovej naznačili, že šalianske hádzanárky chcú naplno bodovať. Domáce síce ešte do 5. minúty ako tak držali krok, keď znížili Kolářovou a Ševčíkovou na 2:3, ale nasledujúca šnúra, keď sme zaťažili konto domácich brankárok od stavu 3:6 ôsmymi presnými zásahmi v rade hovorili, že po góle Varjássiovej bol na ukazovateli skóre v 18. minúte stav 3:14 !!! a bolo jasné, kto si navýši po 8. kole bodové konto. Nakoľko sa darilo chemičkám aj v defenzíve ešte do polčasu si vytvoril líder súťaže až 13 gólový náskok a bolo jasné, že sa bude triasť aj rekord v počte gólov, ktoré „padnú“ v majstrovskom dueli.
Aj po obrátke diktovali tempo šalianske hádzanárky, strelecky sa darilo najmä trojici: Ščípová, Königová, Ratvajská, ktoré zaznamenali spolu 24 gólov a polepšili si aj v tabuľke najlepších kanonierok. Keď sa k nim pridali aj ďalšie spoluhráčky: Tulipánová,  Vargová, Pócsíková,...  potom ani neprekvapuje, že góly v domácej sieti pribúdali (v 51. minúte stav  23:40, v 55. minúte dokonca 24:44) a tak sa Duslo Šaľa môže pochváliť po tomto zápase  nielen najlepšou ofenzívou (254 gólov), ale štyri jeho hráčky: Ščípová – 48 gólov (4. miesto), Pócsíková – 32 gólov a Vargová s Königovou – po 30 gólov  sa nachádzajú v prvej štvrť stovke najlepších strelkýň MOL ligovej súťaže. V domácom kolektíve však nemožno zabudnúť na talentovanú reprezentantku Michaelu Daňkovú (r. 2003), ktorej sa taktiež strelecky darilo, keď zaznamenala taktiež 10 gólov a delí sa v  tabuľke najlepších strelkýň so 48 gólmi o 4. – 6.  miesto.  Šalianky sa po zápase tešili nielen z dvoch bodov a vysokého víťazstva, ale aj z upevnenia si svojho vedúceho  postavenia na čele tabuľky, kde majú pred najlepším Českým kolektívom Mostom po jeho zaváhaní na domácej palubovke s Olomoucom (25:25) už trojbodový náskok, čo môže byť pred záverečnými náročnými tromi kolami prvej polovičky základnej časti MOL ligy  (poznámka: už v sobotu  26. 11. o 18.00 hodine privítame doma Písek s najlepšou strelkyňou súťaže Ivetou Korešovou; v 10. kole cestujeme k favoritovi súťaže do Mostu a v 11. kole privítame doma nebezpečnú Sláviu Praha) tým najlepším dopingom.
+ + +

Ďalšie výsledky 8. kola MOL ligy: Most - Olomouc 25:25 (14:14);  Písek – Poruba 29:22 (14:12); Slávia Praha - Dunajská Streda 28:31 (12:18); Kynžvart - Stupava 39:22 (18:11); Plzeň – Michalovce  22:24 (9:11).

+ + +
Tabuľka po 8. kole medzinárodnej MOL ligy:  1. ŠAĽA 254:211 – 16 bodov;  2. Most 228:188 – 13 bodov;  3. Slávia Praha 247:201 – 12 bodov; 4  Dunajská Streda 200:166 – 10 bodov; 5. Kynžvart  241:207 – 9 bodov; 6. Písek  203:191 – 9 bodov; 7. Michalovce 224:208 – 8 bodov;  8. Olomouc 214:224 – 5 bodov; 9. Zlín 206:271 – 5 bodov; 10.  Plzeň 208:245 – 4 body; 11. Poruba  188:226 – 2 body; 12. Stupava 184:258 – 1 bod.