Víťazstvo s Pískom, pred nami je šláger

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 9. kolo:
Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek  42:26  (17:10).
R:  Haščíková;  Kellner  - 550 divákov; vylúčené: 3:3; pokutové hody: 6/4  - 3/2;
Priebeh zápasu: 3:0; 7:2; 12:7; 15:19 17:10; – 22:14;  26:16; 37:22; 40:25;...

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 1; D. M. Vargová 11,  Pócsíková 2,  B. Königová 4,  Ščípová 8/2, Tulipánová 2, Pastoreková, Ušiaková 1, R. Šalatová 2; Susíková 1,Somogyi 1, Pálová 1, Varjássiová 6, Ratvajská 2.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

SOKOL: M. Svobodová 8, Stellnerová 6, E. Svobodová 6, Korešová 3, Plojharová 2, Chlupová 1. Tréner: Ján Pavlovský.

Hosťujúci celok vzbudzoval trochu obavy, nakoľko mal v svojom strede po 8. kole najlepšiu strelkyňu MOL ligy Korešovú a šiestu najlepšiu kanonierku Stellnerovú (obe reprezentantky Česka) a v tomto ročníku sa mu aj darí, nakoľko bol pred zápasom v hornej polovičke tabuľky, ale zverenkyne trénera Petra Pčolu tieto obavy už v prvom dejstve zahnali preč. Už v 3. minúte totiž viedli 3:0 (góly: Königová, Ščípová a Ratvajská), čo zaskočilo súpera, ktorý sa iba ťažko presadzoval cez našu defenzívu a v 10. minúte vyhrávala Šaľa už o päť gólov 7:2 a bolo zrejmé,

že pri Váhu juhočeskému zástupcovi ruže nerozkvitnú. Zvýšená pozornosť najlepšej kanonierke súťaže Korešovej bola účinná, nakoľko sa po prvý krát zapísala do streleckej listiny až v 12. minúte a v I. polčase to bolo iba raz (poznámka: v zápase skórovala iba 3 x čo je najmenej v tomto ročníku) !. Šalianky praktizovali už aj pod dojmom pohodového náskoku (poznámka: v bránke  sa vyznamenala viac krát opora Furgaláková, strelecky sa darilo Ščípovej so siedmimi gólmi v prvom polčase najlepšej strelkyni,.... presné zásahy pridali aj Varjássiová s Vargovou,...) dynamickú hádzanú s presným zakončením a skóre narastalo. Na prestávku sme odchádzali so sedem gólovým náskokom podobne ako proti Michalovciam (17:10)  a najvyššia návšteva kola, šalianski priaznivci boli tiež spokojní....

Keď ihneď po prestávke pridala reprezentantka Vargová po exhibičnej kombinácii do prázdnej bránky ďalší gól bolo jasné, že aj po tomto kole zostanú šalianske hráčky na čele tabuľky bez straty kvetinky. Napriek tomu, že v kolektíve Písku robila, čo mohla bývalá reprezentačná brankárka Bezpalcová, gólovo sa presadzovali obe Svobodové (strelili spolu 14 gólov) na rozbehnutú Šaľu to nestačilo a gólový rozdiel najmä vďaka Vargovej (poznámka: bola s 11 gólmi najlepšou strelkyňou 9. kola MOL ligy), ale aj Tulipánovej a Varjássiovej „narastal“ (40. min. 29:17; 45. min. 35:21,...).  Keď sa do streleckej listiny zapísali aj juniorské reprezentantky R. Šalatová so Susíkovou začali sa priaznivci dožadovať „štyridsiatky“, ich prianie naplnila necelé tri minúty pred koncom opora Pócsíková (40:24) a obecenstvo bolo vďačné a spokojné nielen s ďalšou výhrou a dvomi bodmi, ale aj s bohatou gólovou nádielkou.

Dobre sa čítajú materiály v médiách (hráčkam, vedeniu HK a priaznivcom,...) po poslednom 9. kole MOL ligy: „ Šaľa budí hrôzu“ – Česko, alebo „Šaľa valcuje ďalej“; „Šaľa nadelila ďalšiu štyridsiatku“;... v slovenských médiách -  DIEVČATÁ vďaka !
Šalianske hádzanárky však čaká o necelých 48 hodín šláger jesennej základnej časti MOL ligy, nakoľko cestujú v rámci predohrávky 10. kola MOL ligy (poznámka: Most hrá cez víkend zápas Ligy majstrov) na palubovku  9.  násobného majstra Česka Baníka Most, ktorý je ich priamym susedom v tabuľke s troj bodovou stratou.
Skúsený a kvalitný hádzanársky kolektív Mostu so šesticou šiestich reprezentantiek Česka: Andrýsková, Ekstein, Cholevová, Mikulášková, Smetková a Stříšková, ale aj päticou legionárok: Ellen Jansen (Dánsko), Daria Somionka (Poľsko), triom:, Tatiana Šutranová, Katarína Kostelná a ex šalianka Lucia Mikulčík (Slovensko) je aj podľa médií a odborníkov favoritom.
Kiež by sa našim dievčatám podarilo zopakovať výkony z posledných majstrovských zápasov+ nech dokážu praktizovať svoju hru, ktorou v tomto ročníku už zaskočili nejedného súpera, potom budeme môcť spokojne odchádzať z palubovky favorizovaného súpera.

+ + +

Ďalšie výsledky 9. kola MOL ligy: Olomouc – Slávia Praha 23:25; Dunajská Streda – Kynžvart 32:24; Poruba – Most 25:30; Michalovce - Zlín  31:24; Stupava - Plzeň 21:29;

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 9. kole: 1. ŠAĽA 296:237 – 18 bodov;  2. Most 258:213 – 15 bodov;  3. Slávia Praha 272: 224 – 14 bodov; 4  Dunajská Streda 262:190 – 12 bodov; 5. Michalovce 255:233 - 10 bodov; 6. Kynžvart  265:239 – 9 bodov; 7. Písek  229:233 – 9 bodov; 8. Plzeň 237:266 – 6 bodov;  9. Olomouc 237:249 – 5 bodov;  10. Zlín 230:302 – 5 bodov; 11. Poruba  213:256 – 2 body; 12. Stupava 205:287 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program:
streda  30.11.2022 o 18.00 hod. Baník Most (2. miesto) – Slovan Duslo Šaľa (1. miesto).