SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
NIKE TV  I   FACEBOOK  I   2 % daní  I   SZH

Hádzanárky Dusla obhájili prvenstvo

kontakt: Ladislav Kovács  |  aktualizácia: 17.10.2014 12:32
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Na medzinárodnom hádzanárskom turnaji v Šali štartovali okrem domáceho družstva DHC Olomouc, ŠKP Piccard Senec a maďarský tím Mosonmagyaróvár. Napriek tomu, že medzinárodné podujatie v Šali bolo jednou z posledných previerok pred blížiacim sa štartom nového ročníka medzinárodnej hádzanárskej WHIL, obhajca prvenstva, domáci Slovan Duslo Šaľa nastúpil v dosť oklieštenej zostave, keď trénerovi Rudolfovi Petrikovičovi zo širšieho hráčskeho kádra chýbalo šesť hráčok.  Dominika Kodayová, Eva Veselková, Adriana Grandtnerová zo zdravotných dôvodov a  mladé nádeje Lanczová, Tisajová, Blehová a Perczeová, ktoré si v termíne konania plnili reprezentačné povinnosti v družstve slovenských kadetiek.

Napriek tomu videli priaznivci hádzanej niekoľko známych tvárí v drese jednotlivých družstiev. V šalianskom drese sa predstavila slovenská reprezentantka Andrea Kertészová spolu s ďalšou posilou Boglárkou Bízikovou a pozornosť priaznivcov pútala aj rýchlonohá reprezentačná krídelníčka Réka Bíziková. Od budúceho týždňa by sa mala k družstvu chemičiek pripojiť aj nová brankárska akvízícia, 185 cm vysoká, juniorská reprezentantka Anna Kvasnicová, ročník 1994.

V silnom zložení sa predstavil aj zástupca Česka Olomouc, ktorý prišiel posilnený o českú reprezentantku Romanu Chrenkovú, výkonom na turnaji vyčnievala aj ďalšia reprezentantka Kateřina Růžičková, ktorá bola v minulom roku vyhlásená v Šali za najlepšiu hráčku turnaja, a dobré služby odvádzala ďalšia posila, Slovenka Katarína Hvostáľová spolu so sestrami Salčákovými. Oproti minulému roku sa posilnil aj ďalší slovenský zástupca vo WHIL ŠKP Piccard Senec, kde sa herne presadili juniorské reprezentantky Ďuriníková s Königovou a strelecky aj Martina Sláviková, ktorá ešte v minulom ročníku obliekala dres šalianskeho Dusla a v súčasnosti je na hosťovaní. V drese mladého maďarského družstva z Mosonmagyaróváru pútali pozornosť najmä skúsenejšie hráčky Filipovič, Marincsáková, Hegedüs a Csala, ktoré by si vedeli predstaviť vo svojich družstvách viacerí tréneri WHIL.

V sobotňajších dueloch bol najvyrovnanejším súbojom duel Olomouca s Mosonmagyaróvárom, kde sa o víťazstve Maďariek rozhodlo až v záverečnej desaťminútovke, a taktiež ich zápas so šalianskym Duslom, najmä do 40. min., keď bolo ešte skóre tesnejšie (28:23). Hráčky Piccardu v oboch dueloch na svojich súperov napriek veľkej snahe nestačili a odniesli si vysoké prehry.

V nedeľu sa taktiež žiadne väčšie prekvapenie nekonalo, nakoľko maďarské družstvo poslalo domov Senec taktiež s vysokou prehrou a v súboji účastníkov WHIL Duslo v záverečnom zápase turnaja taktiež nezaváhalo a vyhralo nielen tento duel, ale aj 19. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja pred Mosonmagyaróvárom, Olomoucom a Piccardom Senec. Organizátori turnaja vyhodnotili aj najlepšie hráčky na jednotlivých postoch. Najlepšou brankárkou bola Lucie Rašková (Olomouc), hráčkou Dorotta Hegedüs (Mosonmagyaróvár) a strelkyňou s 26 gólmi Réka Bíziková (Šaľa), ktoré prevzali ocenenia z rúk prezidenta HK Karola Embera a Tibora Takácsa, ktorý zastúpil generálneho riaditeľa Duslo, a. s.

Medzinárodný turnaj v Šali bol pre zúčastnené družstvá vhodnou prípravou pred štartom medzinárodnej WHIL, ktorej úvodné kolo sa už odohrá o tri týždne.

Komentáre trémerov:

Mgr. Rudolf Petrikovič - HK Slovan Duslo Šaľa

„Napriek tomu, že sme nastúpili v početnej oslabenej zostave, podali sme na turnaji veľmi dobré výkony. Teší ma, že sa podarilo zapracovať do základnej zostavy nové posily, ktoré sa ukázali vo veľmi dobrom svetle. Bola to taká miniprevierka pred poslednou generálkou, ktorá bude v Olomouci, kde budeme štartovať na turnaji spolu so Sencom a Partizánskym,“ povedal tréner Šalianok Rudolf Petrikovič.

Mgr. Jan Bělka – DHK ZORA Olomouc

„K turnaju sme pristúpili ako k príprave na nadchádzajúcu sezónu. Aj z toho dôvodu som hráčky pravidelne striedal, aby si osvojili nové taktické varianty ale hlavne aby sa navzájom zžili a zohrali, pretože v družstve máme dosť nových hráčok. Našou hlavnou úlohou na turnaji bolo  zdokonalenie obranných systémov, nových útočných kombinácií, návratu do obrannej fázy po strate lopty a plnenie taktických pokynov. Nie všetko sa nám podarilo dotiahnuť do dokonalosti, ale určite sme sa posunuli o ďalší krôčik dopredu. Predovšetkým v obrannej fáze pri postupnom útoku súpera  sa táto časť oproti minulosti o niečo zlepšila, ale aj tak sa hráčky nevyvarovali v niektorých momentoch až naivných chýb. V útočnej činnosti máme pomerne dosť veľký problém zvládnuť výhodu našej presilovky, hlavne v útoku, kedy sa hráčky snažia zbytočne uponáhľane  zakončiť, z nepripravených pozícií. Na tejto časti hry musíme ešte v nasledujúcich stretnutiach  a aj v tréningoch popracovať. Aj streľba z jasných gólových príležitostí bola na tomto turnaji našou veľkou slabinou. Musím však vyzdvihnúť výkony všetkých troch brankárok, ktorým sa v Šali mimoriadne darilo ale aj ostatné hráčky si za prístup a nasadenie v jednotlivých zápasoch zaslúžia pochvalu,“ zhodnotil vystúpenie svojich zvereniek v Šali tréner Jan Bělka.

Výsledky 19. ročníka turnaja žien o pohár GR Duslo, a. s.:
Šaľa - Senec 45:17 (22:7), R. Bíziková 11, Tulipánová 6, Klučková 6, Pócsiková 5 - Sláviková 5/1, Tučnovičová 4, Marčeková 3/1.
Mosonmagyaróvár - Olomouc 30:26 (16:11), Filipovič 6/4, Csala a Hegedüs 4 - Růžičková 4, M. Salčáková 4, Chrenková 4/1.
Olomouc - Senec 37:23 (17:11), Růžičková 6/1, I. Salčáková 5, Kubáčková 5/1 - Sláviková 10, Tučnovičová 4, Marčeková 3.
Šaľa - Mosonmagyaróvár 40:29 (19:15), R. Bíziková 11, Kertészová 8/3, Trochtová 6, B. Bíziková 5/1.
Mosonmagyaróvár - Senec 35:23 (17:9), Senoha 8, Csala 6, Bardi 4 - Marčeková 4, Palková 4, Ďuriníková 4.
Šaľa - Olomouc 32:27 (17:8), Pócsiková 8, Kertészová 7, R. Bíziková 4, Tulipánová 4 - Chrenková 5/1, Hvostaľová 4, Růžičková 4.

Pred 500 divákmi rozhodovali Haščík, Sivák, Budzák, Dvorský a Karlubík.
DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Grand-tnerová - Bujnochová, Trochtová, Rácková, Klučková, R. Bíziková, Kertészová, Pócsiková, Demajová, Tulipánová, B. Bíziková.

Konečné poradie:
1. Duslo Šaľa              3 3 0 0 117: 83  6
2. Mosonmagyaróvár   3 2 0 1   94: 89  4
3. Olomouc                 3 1 0 2   80: 85  2
4. ŠKP Senec              3 0 0 3   63:117 0


Individuálne ocenenia: 

Najlepšia hráčka: Dorottya Hegedűsová (Mosonmagyaróvár) 
Najlepšia brankárka: Lucie Rašková (Olomouc) 
Najlepšia strelkyňa: Réka Bíziková (Šaľa) - 26 gólov fotogaléria


Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
AEN
PPA CONTROLL
MeT ŠAĽA
REKO cooling
Mesto ŠAĽA
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
ERIMA Demišport
Erima
LEVI- mont s.r.o.
Duslo Šaľa  MOL LIGA2022 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 4