20. kolo 1. Ligy dorasteniek

V nedeľu 6.5.2018 sa na našej palubovke stretli vo vzájomných zápasoch 20.kola 1.ligy dorasteniek naše dievčatá s dievčatami zo spojeného družstva Stupava/Malacky.

Mladšie dievčatá nenechali nič na náhodu a od začiatku vzali zápas do svojich rúk, súperky s nimi stačili držať krok len prvých 12 minút (4:4), no potom si postupne začali budovať viac gólový náskok, ktorý v 21. minúte druhého polčasu bol až 11 gólový. Dievčatá vyhrali zaslúžene 24:19 (11:6).

Zostava: Vnuková Barbora, Kusyová Kristína- Kollerová Gizela 5, Letková Linda-Mária 4, Gállová Dominika 5, Rozsivalová Lucia, Ščípová Olívia 1, Potúčková Hana, Pálová Petra 3/2, Slováčková Emma 5/1.

Staršie dievčatá držali krok s agilným súperom prvých 20 minút, no za stavu 11:11 prišla čierna päťminútovka, v ktorej nepremenili ani jeden útok a naopak súper sa 4 gólmi v rade dostal do vedenia, ktoré si udržal do konca polčasu. Úvod druhého dejstva našim dievčatám tiež nevyšiel a nechali záhoráčky ujsť o 7 gólov – v 38. minúte prehrávali 13:20. Dievčatá však zapli na vyššie obrátky, postupne sa doťahovali, avšak zápas sa im už nepodaril zvrátiť.Touto prehrou 28:31 (12:16) si dievčatá zmarili svoje šance na medailovú pozíciu.

Zostava: Kusyová Kristína, Mozoľová Jana- Valicec Kristína- Milka 1, Kollerová Gizela, Škoricová Petra 6, Kurňavová Kristína 5, Ščípová Olívia, Greštiaková Janka 7, Slamková Ema 1, Blašková Simona 2, Pappová Sophia 2, Slováčková Emma 4/4.

Najbližšie zápasy odohrajú dievčatá opäť doma, v sobotu 12.5.2018, keď privítajú dievčatá z ŠKP Bratislava.