ŠŤASTENA SA OTOČILA CHEMIČKÁM CHRBTOM

Bodku za jesennou časťou spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL - Womenďs Handball International League) dali „ Chemičky“ vo svojom nedeľňajšom vystúpení 11. kola na pôde DHC Slávie Praha. Hráčky Dusla prezimujú na 5. mieste, ale mohli byť aj vyššie. Stačilo, aby lopta v záverečných sekundách nedeľňajšieho stretnutia na palubovke pražskej Slavie po ďalekonosnom pokuse gólmanky Zuany Haládikovej neskončila tesne vedľa, ale v opustenej bránke domáceho DHC. Takto sa tešili Pražanky, ktoré síce v druhom polčase prišli o päťgólový náskok, ale slovenského vicemajstra napokon zdolali o gól 23:22 (13:10).

DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 23:22 (13:10)

Najtesnejšiu možnú prehru zaknihovali v poslednom zápase interligovej súťaže hráčky Šale na pôde Slávie Praha. Naše dievčatá boli o krok pred svojim súperom do 15. minúty. Slávia potom štvorgólovou šnúrou otočila vývoj stretnutia vo svoj prospech a do kabín išli s trojgólovou výhodou domáce hráčky. Na konci tretej pätnásťminútovky Šaľa začala forsírovať hru bez brankárky a mohutne finišovala, čo jej prinieslo vyrovnanie na 17: 17. Slávia síce znovu preklopila misky váh na svoju stranu ale Šalianky im statočne šliapali na päty. V posledných sekundách stretnutie gradovalo a našim dievčatám sa podarilo získať loptu. Tá preletela z ruky Zuzky Haládikovej cez celú hraciu plochu do odkrytej domácej brány, ale tesne pred ňou sa odrazila do autu. Na tabuli svieti 23:22. V hľadisku vládne hrobové ticho aby následne prepukli oslavy tesného víťazstva domácich dievčat priamo na hracej ploche. Koniec napínavého zápasu, ktorému asi nič nechýbalo. Chemičkám sa šťastena otočila chrbtom! Za predvedený výkon sa im poďakovala časť fan clubu „SUPPORTERS“, ktorý vycestoval do „Stovežatej“, aby podporil svoje dievčatá a už tradične im sľúbil, že ich nikdy neopustí...

O zaujímavé spestrenie nedeľňajšieho šlágra 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa sa postaralo meranie rýchlosti streľby nielen hráčkam, ale počas polčasovej prestávky aj divákom. Na palubovke mala najrýchlejšiu strelu spojka Hana Kutlvašrová. Pokusy českej reprezentantky mali rýchlosť cez 80 km/h, najtvrdšia strela dosiahla 88 km/h. Zo Šalianok nameralo meracie zariadenie najväčšiu rýchlosť krídelníčke Lívii Klučkovej (75 km/h), za ktorou nasledovali ďalšie dve členky reprezentačného kádra Katarína Pócsíková (72) a Eva Veselková (69).

Petra Vítková, trénerka Slávie Praha: „V závere stretnutia som zazmätkovala a dala súperkám možnosť vyrovnať, ale našťastie z poslednej strely netrafili súperky prázdnu bránku, preto sme vyhrali. Toto beriem na seba. Chcela som hrať presilovku a potvrdiť výhru, preto som odvolala brankárku a poslala som ďalšiu hráčku na hraciu plochu v domnení, že dievčatá posledných 20 sekúnd v útoku vydržia a podržia loptu. Zakončili však už po siedmich sekundách a ich gólmanka prehadzovala loptu cez celé ihrisko do prázdnej bránky. Našťastie netrafila. Na druhej strane, keby sme premenili to, čo sme mali premeniť, tak by sme o našom víťazstve rozhodli skôr. Súper hral veľkú časť druhého polčasu sedem na šesť, my sme sa dlho bránili. Potom sme ale rýchle strácali lopty v útoku. Bol to bojovný zápas plný zvratov a vylúčení. Som fakt nesmierne šťastná, že sa nám podarilo „urvať“ dva body.“

Michal Lukačín, tréner HK Slovan Duslo Šaľa: „V zápase boli rozhodujúce momenty z konca prvého a začiatok druhého polčasu, ktoré sme nezvládli a v konečnom dôsledku sa ukázali pre celkový vývoj, ako zlomové. Mrzieť nás môžu góly Slávie z diaľky a naše nepremenené šance. Nedohrávali sme lopty do krídel a zbytočne sa predierali stredom obrany. Dobiehanie v skóre nás stálo veľa síl. Hali to riešila tak, ako to riešila, bola v časovej tiesni i keď tam boli jedna (Tulipánová) alebo dve hráčky vo výhodnejšej pozícii. Opakujem, Haládikovej nie je čo vytknúť, skôr si myslím, že nás v závere podržala. Z môjho pohľadu by zápasu viac svedčala remíza, takto musím zablahoželať Slávii k zisku, ako povedala trénerka Vítková k „ vydretému“ zisku dvoch bodov.

Najviac gólov: Galušková 6/3, H. Kutlvašrová 4, E. Svobodová a Kordovská po 3 - Veselková a Pócsíková po 4, Klučková 4/2, Bujnochová 3, Tulipánová 3/2 Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 7 - 5, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 110 divákov.