SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Bánovce po šiestich rokoch do WHIL. Hádzanárskym Slovenskom sa šíri chýr o fúzii víťaza I. ligy žien s interligovým Partizánskym.

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 18.05.2017 21:54
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Do 22. mája musia podať kluby prihlášku do ďalšieho ročníka slovensko -českej súťaže v hádzanej žien (WHIL). Stalo sa už, žiaľ, tradíciou, že zrejme nie všetky dodržia tento termín. Zo slovenských účastníkov vypadol z interligy ŠKP Bratislava a nahradiť by ho mal víťaz I. ligy Jednota Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou. Lenže vynára sa niekoľko otáznikov: prihlási sa do interligy Slávia Partizánske a splnia Bánovce všetky podmienky, aby mohli účinkovať medzi elitou?

Bánovecké hádzanárky sa po šiestich rokoch zrejme vrátia do interligy. Potvrdil nám to tréner Richard Makýš. „Náš cieľ bol skončiť v I. lige do 5. miesta,“ hovorí kormidelník Bánoviec. „Tajne sme dúfali, že skončíme tretí, no napokon bolo z toho prvenstvo. Je to výsledok tvrdej a systematickej práce.“ O postup sa zaslúžili brankárky Čížová a Sakalošová, hráčky v poli Turková, Halmová, Šipláková, Hamová, A. Obstová, K. Obstová, Matušincová, Bridová, Chocinová, Hrubá, Bencová, Ráciková, Rebrošová, Vaňová, Srncová a Mikulášová. Naposledy účinkovali Bánovce v interlige v sezóne 2010/11, skončili šieste. Lenže pre nezaplatené pokuty, ktoré dostali za vyjadrenia bývalého šéfa klubu Ivana Katrinca, vedenie Slovenského zväzu hádzanej (SZH) preradilo Bánovce do nižšej súťaže. Družstvo sa fakticky rozpadlo, vtedajšie vedenie ho neprihlásilo v nasledujúcej sezóne do žiadnej súťaže. O renesanciu bánoveckej ženskej hádzanej sa potom zaslúžil najmä Richard Makýš, zanietený tréner, ktorý bol aj pri prvom účinkovaní Bánoviec vo WHIL v sezóne 2002/03, keď v nej nahradili bratislavský Inter. Ten sa vtedy do súťaže neprihlásil. Po tom, čo v sezóne 2011/12 bývalé vedenie klubu odhlásilo všetky družstvá zo súťaží, odstúpil po skončení sezóny víťaz II. ligy HK Cartrans Uhrovec licenciu Bánovciam a Richard Makýš za päť rokov vybudoval družstvo, ktoré každý rok stúpalo v prvoligovej tabuľke. „Káder tvoria väčšinou mladé dievčatá, doplnené niekoľkými skúsenejšími hráčkami. Pokúsime sa ho ešte vhodne posilniť, aby sme mohli dôstojne pôsobiť vo WHIL. Isté je, že budeme musieť zvýšiť tréningové dávky. Doposiaľ sme trénovali len tri razy do týždňa, a to by bolo na interligu málo.“ Jednou z podmienok, aby Bánovce mohli hrať interligu, je, aby mali dve mládežnícke družstvá. „Tú splníme,“ dodáva Richard Makýš. „Nebudú hrať síce v prvej lige staršieho a mladšieho dorastu, ale budú účinkovať v regionálnej súťaži. Reglement WHIL totiž nestanovuje, v akej lige musia hrať.“ Ambícia Bánovec bude predovšetkým udržanie sa v súťaži: „To sú väčšinou ciele nováčikov a náš bude rovnaký. Rozdiel medzi WHIL a I. ligou je značný. Pre naše hráčky to bude nová skúsenosť i keď niektoré z nich už majú interligové skúsenosti.“ Slovenskom sa však v poslednom čase začal šíriť aj chýr, že problémami zmietané Partizánske má záujem o fúziu s Bánovcami, na čo bánovecký tréner reagoval nasledovne: „Tiež som o tom počul, ale z Partizánskeho nás zatiaľ nikto neoslovil. A keby aj, my by sme na to nepristúpili.“ Na možnosť fúzie klubov sme sa spýtali aj Erika Kadnára, šéfa Slávie Partizánske, ktorý však na náš e-mail nereagoval. Klaudia Michnová, ktorá ho momentálne fakticky zastupuje, pretože je práceneschopný, o zlučovaní s Bánovcami nič nevedela, takisto ani hrajúca trénerka Zuzana Hollá.

ZDROJ: Uverejnené 17. 5. 2017 v denníku ŠPORT, autor ANTON PŇAČEK

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3