MOL ligový telegram 2. kola.
Zatiaľ,  čo úvodné kolo nového ročníka MOL ligy prebehlo bez závady, v druhom kole sa už niektoré štatistiky menili. Prvou zmenou je, že z dôvodov štartu niektorých kolektívov v európskych pohárových súťažiach  tak sa predohrával zápas Písek – Most 25:28 (11:14). Prekvapenie sa nekonalo napriek tomu, že Písek so skúsenou dvojicou (Korešová – Stellnerová) viedol v 15. minúte 9:5. V drese Mostu však strelecky excelovala Stříšková (10 gólov), ktorej dobre sekundovali slovenky Kostelná (5 gólov), Mikulčík (4 góly) a sériou 6 gólov zmenil stav  (9:11) a nepripustil čo i len deľbu bodov. Veľké prekvapenie sa zrodilo pod Vihorlatom, kde Michalovce prehrali doma s Kynžvartom 27:30 (11:17), keď domáce hráčky „spackali“ najmä prvé dejstvo a víťaz MOL ligy z minulého ročníka je zatiaľ bez bodu. Prekvapenie sa „rodilo“  aj v Porube, ktorá viedla s DAC polčas 17:13, ale po obrátke náš najbližší súper DAC aj vďaka legionárkam (strelili 14 gólov) otočil skóre a vyhral  24:28. V zostávajúcich dueloch: Plzeň – Olomouc 27:25 (16:11); Zlín – Slávia Praha 25:36 (10:17) a Šaľa – Stupava sa nezrodilo žiadne väčšie prekvapenie aj keď Olomouc v závere značne „vystrašil“  Plzeň, keď znížil až na rozdiel gólu (26:25).

+ + +
V  tomto kole sme sa dočkali v MOL lige  hranice  60 gólov v jednom zápase, keď v dueli Poruba – Praha videli diváci 61 gólov (25:26). Druhý najvyšší počet gólov 57 gólov  mala možnosť vidieť najvyššia návšteva kola (530 divákov) v Michalovciach v dueli s Kynžvartom (27:30) a o jeden menej – 56 gólov (32:24) v Šali (poznámka: druhá najvyššia návšteva - 250 divákov). Najchudobnejšie na korenie kolektívnych športov góly boli zápasy Plzeň – Olomouc (27:25) a Poruba – Dunajská Streda (24:28), kde „padlo“ zhodne po 52 gólov.

+ + +
Zdá sa, že s dvojicou najlepších strelkýň minulého ročníka MOL ligy : Veronika Galušková (r. l998 – Plzeň) a Iveta Korešová (r. l989 – Písek)  sa budeme na našich stránkach stretávať pravidelne, čo potvrdili aj v tomto kole. Kanonierkou kola bola V. Galušková s 11 gólmi, z toho 4 zo sedmičky. O jeden gól menej zaznamenala trojica: Bernadett Hornyák – 10/0 (r. 1998 – Dunajská Streda), Veronika Dvořáková 10/2 (r. 2000 – Kynžvart) a iba 159 cm vysoké krídlo Mostu Adéla Stříšková r. 2000 - 10/4 gólov. Deväť gólov zaznamenala Korešová  (poznámka: s 18. gólmi je druhou najlepšou strelkyňou súťaže),  o jeden gól menej trojica hádzanárok: Mária Holešová 8/2 (r. l993 – Stupava), skúsený pivot Písku Alena Stellnerová (8/0 – r. l989) a Natália Kuxová 8/4 (r. 2003 – Olomouc).  O sedem gólov si polepšili svoje konto v streleckej tabuľke: Linda Galušková 7/0 (r. 1997 – Plzeń), naša najlepšia strelkyňa Olívia Ščípová (7/4 – r. 2002), ale aj jedna z najstarších hráčok MOL ligy Kata Juhos 7/0 (r. 1988 – Dunajská Streda).

+ + +
V tomto kole sa menila aj ďalšia štatistická  tabuľka. Prvou hráčkou, ktorá nedohrala majstrovský duel v MOL lige sa stala 23. ročná spojka Stupavy Katarína Griffitsh, ktorá videla červenú kartu od  arbitrov  v 44. minúte v Šali. „Najbojovnejším“ duelom bol predohraný súboj Písek – Most (5:7), kde udelili rozhodcovia 12 najnižších dvoj minútových trestov. Deväť vylúčených (2:7) bolo v zápase Poruba – Dunajská Streda (poznámka: denník Šport, pondelok 12.9. uviedol skóre 0:0, že sa hralo bez vylúčení) a osem trestov (pomer 3:5)  bol  v dueli Šaľa so Stupavou a v Plzni v zápase s Olomoucom (4:4). Najslušnejším zápasom bol súboj v Michalovciach, kde boli vylúčené v dôležitom súboji s Kynžvartom iba dve domáce hráčky a v zápase Zlín – Slávia Praha (1:3), kde oddychovali iba štyri hráčky.