Šalianky za ďalšou ťažkou prekážkou.
Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 6. kolo:

DHC Plzeň - Slovan Duslo Šaľa  33:36  (13:18).
R:  Prochádzka – Kremláček (obaja Česko) - 116 divákov; vylúčené: 3:5; pokutové hody: 5/3  - 4/3.

Priebeh zápasu: 2:0, 5:1; 7:7, 9:12, 12:18 - 14:18, 20:22; 22:24, 23:28, 26:30, 32:36,

DHC: Veronika Galušková 10/3; Franczová 6, Panošková 5, Linda Galušková 4, Kepková, Dominika Galušková, Lásková a Schreibmeierová po 2. Tréner: Jana Bureš - Galušková.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 2; D. M. Vargová 5,  Pócsíková 6,  B. Königová 6,  Ščípová 5/3, Tulipánová 3, Pastoreková, Ušiaková 1, Trepáčová, Matušincová 2, Somogyi 1, Pálová 1, Varjássiová 3, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Zverenkyne trénera Petra Pčolu sa nemôžu sťažovať na nedostatok kvalitných súperov v úvode ročníka,  nakoľko sa v prvej polovičke jesennej časti už stretli s tromi medailistami z minulého ročníka MOL ligy (Plzeň, Olomouc, Dunajská Streda a naviac aj s Kynžvartom, ktorý bojoval o bronz) a zo všetkých vzájomných duelov vyšli víťazne.

Duel so striebornou Plzňou začali lepšie domáci, ktorí išli do vedenia 2:0, keď sa do streleckej listiny zapísali dve najlepšie strelkyne DHC Veronika Galušková s Franczovou.  Šaľa síce Varjássiovou znížila, ale už v 6. minúte viedla Plzeň 5:1, zvýšila náskok  zvýšila Linda Galušková. DHC  sa hotoval prerušiť víťazné ťaženie Dusla, ale zverenkyne trénera Petra Pčolu začali praktizovať svoju hru a najmä vďaka presným zásahom Königovej, ktorej sa darilo nielen herne bolo v 10. minúte už 5:4. V domácom kolektíve sa už tradične strelecky darilo druhej najlepšej strelkyni tohto ročníka V. Galuškovej  a napriek tomu, že sa k nej nečakane pridala aj nová posila z HC Plzeň Panošková (r. 2004 – 5 gólov) bolo to málo na rozbehnutý a v pohode hrajúci kolektív od Váhu. V 13. minúte ešte dostala V. Galušková gólom na 7:6 domáci kolektív do vedenia, ale to bolo všetko z ich strany v tomto dôležitom zápase. O minútu neskôr sa do čierneho (7:7)  po prvý krát trafila aj najlepšia strelkyňa Dusla Olívia Ščípová (poznámka: postúpila už na 6. miesto v streleckej tabuľke MOL ligy) a po následnom góle Pócsíkovej už chemičky diktovali tempo. Po tom, čo sa strelecky 2 x Tulipánová s Vargovou (19. min. 9:13) bolo zrejmé, že spokojnejšie pôjdu na prestávku hostky, čo sa aj vďaka kvalitnej obrane potvrdilo, keď sme I. polčas vyhrali  o 5 gólov.
Do druhej časti vstúpila Plzeň s úmyslom „urobiť ešte niečo“ s výsledkom, vďaka tomu, že sme zahodili niekoľko dobrých streleckých príležitostí sa Plzeň po góle Dominiky Galuškovej a Franczovej dotiahla až na rozdiel dvoch gólov (19:21, 20:22 a v 42. minúte 22:24). Šalianky však išli plnou parou sa ziskom ďalších dôležitých bodov  a v 49. minúte viedlo Duslo 22:28 (poznámky: strelecky sa pridali aj ďalšie hráčky: Ratvajská, Takáčová, Matušincová). Strieborná Plzeň už v záverečnej desať minutovke nenašla psychické, ale ani fyzické sily na zdramatizovanie záveru a tak dosiahli Šalianky cenné víťazstvo, ktoré je tou najlepšou pozvánkou pre šalianskych priaznivcov pred víkendovým šlágrom siedmeho kola s Michalovcami (poznámka: šlágrami však bude aj predohrávka 7. kola: Dunajská Streda – Baník Most (streda 19. 10. 2022) ale aj víkendový súboj Kynžvart – Plzeň.

+ + +

Ďalšie výsledky 6. kola MOL ligy: Písek - Dunajská Streda 13:12 (nedohrali, rozhodcovia ukončili zápas  v 22.10 minúte pre nespôsobilú hraciu plochu – mokrá palubovka);  Zlín – Olomouc 31:28;  Slávia Praha – Kynžvart 25:20; Most – Stupava 33:17;  Michalovce – Poruba 37:24.

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 6. kole: 1. Most 179:132 – 12 bodov; 2. ŠAĽA 178:154 – 12 bodov; 3. Slávia Praha 187:153: – 10 bodov; 4  Michalovce 171:157 – 6 bodov;  5. Dunajská Streda 138:114 – 6 bodov; 6. Kynžvart 167:160 – 5 bodov; 7. Písek 143:139 – 5 bodov; 8. Olomouc 159:168 – 4 body; 9. Plzeň 161:186 – 4 body; 10. Zlín 159:207  – 3 body; 11. Poruba  148:178 – 2 body; 12. Stupava 145:187 – 1 bod;

+ + +

Najbližší program:  sobota  22.10. 2022 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce..